بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:482 تاریخ انتشار:1399/02/15 17:18 نویسنده: مدیر سیستم
5 رمز ارز مناسب خرید در این هفته، ادامه پیشروی گاوها

با نزدیک شدن به هالوینگ چهارم بیت کوین سوال اصلی سرمایه‌گذاران این است که وضعیت قیمت بیت کوین چگونه خواهد شد در این مقال 5 رمز ارز برتر را بررسی می‌کنیم.

5 رمز ارز مناسب خرید در این هفته، ادامه پیشروی گاوها

ویروس کرونا موجب شد تا جهان در حال حاضر با بزرگ‌ترین بحران مالی این دهه روبه‌رو شود. درحالی که حتی بازارهای مالی سنتی مانند بازار سهام و نفت خام به شدت درگیر شده‌اند، بیت کوین و بازار رمز ارز همچنان رشد مناسبی را تجربه می‌کنند.

تراویس کلینگ، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری Ikigai گفته است که بیت کوین توانسته سود خوبی را برای سرمایه‌گذارانش به ارمغان بیاورد.

درحالی که کمتر از هشت روز به هالوینگ بیت کوین باقی مانده است سوال اساسی که برای سرمایه‌گذاران مطرح است این است که:

آیا قیمت رشد خواهد داشت و یا افت می‌کند؟

تحلیل‌های بسیار زیادی در این رابطه انجام شده است اما در واقعیت کسی نمی‌داند که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

معامله‌گران باید برای هر دو حالت برنامه‌ریزی مدونی داشته باشند. عدم قطعیت در این بازار می‌تواند نوسان‌های شدیدی را به وجود آورد که باعث می‌شود موقعیت‌های معامله بسیار خوبی برای معامله‌گران، چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت، فراهم آید.

در ادامه با تحلیل نمودار 5 رمز ارز بررسی می‌کنیم که در چند روز باقی مانده چه اتفاقی برای این بازار رخ خواهد داد.

1_ بیت ‌کوین/ دلار آمریکا(BTC/USD)

روند رمز ارز بیت کوین صعودی است. هردو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI نیز در محدوده اشباع خرید است که نشان می‌دهد گاوها دست بالاتر را دارند.

بیت کوین

در حال حاضر خرس‌ها مقاومت سنگینی را در 9200 دلار شکل داده‌اند. اگر قیمت از این مقاومت عبور کند توان بالا رفتن تا 10,000 دلار را خواهد داشت.

اگر گاوها نتوانند از 9200 دلار عبور کنند، قیمت نزول کرده و تا میانگین متحرک نمایی 10 روزه یعنی قیمت 8,320 دلار کاهش خواهد یافت.

اگر قیمت از 8,320 دلار دوباره به سمت بالا بازگردد، نشان از آن دارد که گاوها منتظر اصلاحات عمیق‌تری برای خرید نیستند.

اگر خرس‌ها موفق شوند که قیمت را به زیر 8,320 دلار بکشند، قیمت تا 8,175 کاهش خواهد یافت و حمایت بعدی آن نیز در میانگین متحرک ساده 20 روزه یعنی قیمت 7,626 دلار خواهد بود. اگر قیمت چنین کاهشی را تجربه کند، نشان می‌دهد که توان صعودی بیت کوین به ‌شدت ضعیف است.

بیت کوین

یک الگوی پرچم در نمودار 4 ساعته شکل گرفته است که اگر خرس‌ها قیمت را از خط حمایت بدنه این پرچم عبور دهند، قیمت ابتدا تا 8,175 و سپس تا 7,700 کاهش خواهد یافت؛ اما اگر گاوها موفق شوند که از خط مقاومت بدنه پرچم عبور کنند، روند صعودی ادامه خواهد داشت و قیمت می‌تواند تا 10,900 دلار رشد کند.

اما خرس‌ها نیز کوتاه نخواهند آمد و در 10,000 دلار و سپس در 10,500 دلار مقاومت مستحکمی را ایجاد خواهند کرد؛ بنابراین معامله‌گران می‌توانند این قیمت‌ها را زیر نظر داشته باشند و در صورتی که روند قیمت تغییر کرد، از بیت کوین خارج شوند.

2_ اتریوم کلاسیک/ دلار آمریکا(ETH/USD)

این رمز ارز مدت‌هاست که نتوانسته آن‌طور که باید ظاهر گردد. اتریوم کلاسیک، نوزدهمین رمز ارز بزرگ بازار، در تلاش است تا عملکرد بهتری را از خود نشان دهد و عبور از مقاومت 7.04 دلار در دوم می نشانه خوبی برای این رمز ارز بود.

اتریوم

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی داشته و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید، برای اولین بار پس از فوریه قرار دارد که نشان‌دهنده بازگشت قدرتمند گاوها است.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای مقاومت 7,04 دلار تثبیت کنند، روند صعودی قدرت خواهد گرفت. در صورت ادامه روند صعودی هدف اول 8.65 دلار و هدف بعدی 10 دلار خواهد بود. ولی اگر حمایت 7.04 شکسته شود، احتمالاً روند صعودی با مشکل جدی روبه‌رو شود.

اتریوم

در نمودار 4 ساعته قیمت از حمایت میانگین متحرک 20 شمعی برخوردار است که نشان از ادامه روند صعودی دارد.

اگرچه که به نظر نمی‌رسد خرس‌ها به همین راحتی تسلیم شوند و مقاومت قدرتمندی را در 7.60 دلار شکل خواهند داد. در صورت عدم عبور از این 7.60 دلار، قیمت برای مدتی اطراف 7.05 اقدام به کف‌سازی خواهد کرد.

معامله‌گران می‌توانند قبل از خرید، از تثبیت قیمت بالای مقاومت 7.63 اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به خرید نمایند.

3_ ترون/ دلار آمریکا(TRX/USD)

ترون درحال آماده شدن برای یک رشد شارپ در روزهای آینده است. پانزدهمین رمز ارز بزرگ بازار درحال معامله در یک کانال صعودی است.

ترون

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی داشته و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید قرار دارد.

اگر گاوها موفق شوند که از مقاومت 0.016 و البته مقاومت کانال صعودی عبور کنند، روند قدرت بسیار خوبی کسب خواهد کرد. مقاومت‌های بعدی 0.018 و 0.021 خواهد بود.

اگر گاوها نتوانند از این مقاومت عبور کنند، قیمت تا خط حمایت کانال صعودی کاهش خواهد یافت.

ترون

خرس‌ها در تلاشند که روند صعودی را در خط مقاومت کانال صعودی متوقف کنند. اگر قیمت از این مقاومت عبور نکند و تا میانه کانال صعودی کاهش یابد، نشان از ضعف شدید قدرت قیمت خواهد بود و برای مدتی قیمت در همین کانال نوسان خواهد کرد.

در این صورت، یک موقعیت خرید کم ریسک به وجود خواهد آمد و معامله گران می‌توانند با برخورد قیمت به خط حمایت کانال اقدام به خرید نموده و حد ضرر خود را نیز زیر خط حمایت صعودی قرار دهند.

موقعیت خرید بعدی نیز زمانی است که قیمت بالای خط مقاومت کانال یعنی 0.016 تثبیت شود. معامله‌گران می‌توانند منتظر باشند تا قیمت بالای این مقاومت تثبیت شود و سپس اقدام به خرید نمایند.

4_ بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BTC/USD)

رمز ارز بیت کوین کش یک ماه و نیم است که در یک کانال بین 200 تا 280 دلار در حال نوسان است. بهترین استراتژی معاملاتی در این شرایط این است که نزدیک قیمت 200 دلار خرید کرده و سپس نزدیک 280 دلار دارایی خود را بفروشید.

بیت کوین کش

گاوها در تلاشند که قیمت را بالای مقاومت 280 دلار تثبیت کنند. اگر خرس‌ها موفق شوند که قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 10 روزه یعنی 248 دلار تثبیت کنند، قیمت ممکن است تا 220 دلار و سپس تا 200 دلار کاهش یابد.

اما بازگشت قیمت از میانگین متحرک 10 روزه باعث می‌شود که شانس شکسته شدن مقاومت 280 دلار بیشتر شود. اگر گاوها از 280 دلار عبور کنند، قیمت تا 350 دلار پیش خواهد رفت.

بیت کوین کش

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها از خط مقاومت کانال صعودی یعنی 280 دلار به شدت دفاع می‌کنند. به نظر می‌رسد قیمت در حال تکمیل یک الگوی مثلث نزولی است. هدف این الگو 224 دلار خواهد بود.

در صورتی که قیمت از 280 دلار عبور کند، اولین هدف کوتاه مدتی 310 و سپس 330 دلار خواهد بود.

5_ استلار/ دلار آمریکا (XLM/USD)

استلار پس از مدت‌ها دوباره در لیست ما قرار گرفته است، به این خاطر که این رمز ارز به تازگی یک پولبک را تکمیل کرد و روند صعودی قدرتمندی را نیز در پیش گرفته است.

استلار

استلار از 16 آپریل تاکنون زیر میانگین متحرک نمایی 10 روزه بسته نشده است و این نشان از آن دارد گاوها منتظر قیمت‌های پایین‌تر برای خرید نیستند.

درحال حاضر خرس‌ها در تلاش‌اند تا نگذارند قیمت از 0.076 بالاتر رود، در صورتی که قیمت زیر 0.071 تثبیت شود، قیمت تا میانگین متحرک 10 روزه یعنی 0.068 کاهش خواهد یافت. درصورتی که قیمت از EMA 10 روزه بازگردد، موقعیت خرید با اهداف 0.08 و 0.088 دلار به وجود خواهد آمد.

چنانچه قیمت از 0.068 نیز عبور کند حمایت بعدی، میانگین متحرک ساده 20 روزه یعنی قیمت 0.059 خواهد بود.

استلار

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که RSI دچار واگرایی نزولی شده است که نشان از ضعف قدرت روند صعودی دارد.

اگر خرس‌ها موفق شوند قیمت را به زیر خط روند صعودی بکشند، قیمت تا 0.067 کاهش خواهد یافت. بازگشت قیمت از این نقطه نشان دهنده قدرت روند صعودی خواهد بود ولی اگر این حمایت نیز شکسته شود، مرحله بعدی حمایت قدرتمند 0.060 خواهد بود.

بازگشت قدرتمند از 0.060 می‌تواند یک موقعیت خرید کم ریسک را در اختیار ما قرار دهد. اگر این حمایت نیز شکسته شود، خریداران باید منتظر موقعیتی باشند تا دوباره این رمز ارز شکل صعودی به خود بگیرد.

برچسب ها : رمز ارز
مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

ویروس کرونا موجب شد تا جهان در حال حاضر با بزرگ‌ترین بحران مالی این دهه روبه‌رو شود. درحالی که حتی بازارهای مالی سنتی مانند...

تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار

ویروس کرونا موجب شد تا جهان در حال حاضر با بزرگ‌ترین بحران مالی این دهه روبه‌رو شود. درحالی که حتی بازارهای مالی سنتی مانند...

تحلیل تکنیکال هفتگی 5 رمز ارز بزرگ بازار

ویروس کرونا موجب شد تا جهان در حال حاضر با بزرگ‌ترین بحران مالی این دهه روبه‌رو شود. درحالی که حتی بازارهای مالی سنتی مانند...

نظرات