بلاگ/تحلیل
شناسه خبر:453 تاریخ انتشار:1399/02/02 17:22 نویسنده: مدیر سیستم
5 رمز ارز با تحرکات چشمگیر در هفته‌ای که گذشت

در بازار رمز ارزها با توجه به شرایط قیمت‌های جهانی و نزدیک شدن به هالوینگ بیت کوین معامله‌گران به دنبال سایر آلت‌کوین‌ها با موقعیت مناسب هستند.

5 رمز ارز با تحرکات چشمگیر در هفته‌ای که گذشت

شرایط بازار رمز ارزها اکنون به گونه‌ای است که عده‌ای از معامله‌گران انتظار دارند که برخی از آلت‌کوین‌ها بتوانند بهتر از بیت کوین عمل کنند.

تقریباً 23 روز مانده به هالوینگ بعدی بیت کوین، در حالی که بسیاری از معامله‌گران انتظار دارند که این اتفاق می‌تواند به رشد بازار رمز ارزها کمک کند، ولی به نظر می‌رسد که باید اندکی صبر کنند. اگر بیت کوین بتواند از مقاومت پیش‌ روی خود عبور کند، می‌تواند کل بازار رمز ارزها را به سمت بالا بکشد. اولین نشانه‌ی این اتفاق، صعود ارزش کل بازار به بالای 211 میلیارد دلار خواهد بود.

رمز ارز بیت کوین

گرچه بیت کوین رهبر بازار رمز ارزهاست، اما تحرکات برخی رمز ارزها نشان می‌دهد می‌توانند عملکردی بهتر از بیت کوین داشته باشند. در ادامه به 5 رمز ارزی که بهترین تحرکات را داشتند می‌پردازیم.

اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD)

بعد از چندبار مواجهه با مقاومت 176.10 دلار، اتریوم توانست در 18 آپریل این مقاومت را با قدرت پشت سر بگذارد. این موضوع نشانه مثبتی است چرا که نشان می‌دهد گاوها حاضر به خرید در قیمت‌های بالاتر نیز هستند.

رمز ارز

هم میانگین متحرک نمایی ده روزه و هم میانگین متحرک ساده شیب رو به بالا دارند. از سویی نیز RSI چند روزی است وارد محدوده مثبت شده‌ است. این نشان‌های خوبی از قدرت خریداران است.

مقاومت قبلی در قیمت 176 دلار اکنون می‌تواند به عنوان یک حمایت بسیار قوی عمل کند. چنانچه قیمت از این محدوده پایین‌تر نرود، اتریوم می‌تواند مقاومت 189.402 را پشت سر گذارد.

رمز ارز

در حال حاضر، این رمز ارز در حال مواجهه با حمایت میانگین متحرک ساده 20 روزه است، اگر حمایت به خوبی عمل کند، قیمت آن تلاشی برای صعود به 189.402 را آغاز خواهد کرد. خریداران می‌توانند بالای مقاومت 189.402 اقدام به خرید کرده و میانگین ساده 20 روزه را نقطه خروج قرار دهند.

پس از 189.402، هدف اتریوم 208.665 دلار خواهد بود. اگر قیمت به هدف نزدیک شود، معامله‌گران می‌توانند اقدام به ذخیره سود کنند. اگر قیمت به زیر محدوده 176 تا 168 دلار وارد شود، دیگر نمی‌توان دیدگاه صعودی به این رمز ارز داشت.

تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD)

رمز ارز تزوس با صعود نسبتاً خوبی در 18 آپریل توانست بالای مقاومت 2.18 قرار گیرد. این موضوع نشانه مثبتی از تقاضا در قیمت‌های بالاتر است. از سویی خرس‌ها در حال آماده‌سازی مقدمات یک پولبک از محدوده 2.40 به مقاومت شکسته شده‌اند.

رمز ارز

گرچه نکته مثبت این است که گاوها نیز چندان تسلیم نشده‌اند. مقاومت شکسته شده اکنون می‌تواند به صورت یک حمایت بسیار قوی عمل کند. میانگین متحرک ساده و نمایی شیب مثبت دارند و RSI نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها دست بالاتر را دارند.

تزوس در روزهای گذشته بارها حمایت میانگین متحرک ساده 20 روزه را لمس کرده است که نشان از آن دارد که گاوها از هر فرصتی برای خرید استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد روند صعودی تزوس در کوتاه مدت قیمت را بالای نقطه 2.40 قرار دهد.

رمز ارز

در حال حاضر گاوها در تلاش‌اند که نگذارند قیمت به حمایت میانگین متحرک ساده 20 روزه برخورد نماید. چنانچه این آلت کوین از این حمایت به سمت بالا حرکت کند و بالای 2.40 دلار قرار گیرد، می‌تواند تا 2.55 دلار و 2.70 دلار حرکت کند.

در این صورت، معامله گران می‌توانند در قیمت 2.41 دلار اقدام به خرید کنند و حد ضرر خود را زیر میانگین متحرک نمایی 20 قرار دهند. هرچه قیمت به اهداف نزدیک‌تر شود، معامله‌گران می‌توانند اقدام به ذخیره سود خود کنند.

اگر خرس‌ها موفق شوند که قیمت را به زیر مقاومت حساس 2.18 برسانند، نشان از کمبود تقاضا در قیمت‌های بالاتر دارد.

چین لینک/ دلار آمریکا (LINK/USD)

رمز ارز چین لینک در 18 اپریل توانست بالای 61.8 درصد اصلاح فیبوناچی یعنی بالای قیمت 3.59 دلار قرار گیرد. وقتی که چنین اتفاقی با قدرت رخ دهد، نشان از آن دارد که روند نزولی قیمت به پایان رسیده است.

رمز ارز

اما گاوها بنا نیست که زمین مبارزه را به راحتی رها کنند و در حال حاضر در تلاشند تا قیمت را به زیر 3.59 بکشند. اگر چنین اتفاقی بیافتد، قیمت تا میانگین متحرک نمایی 10 روزه یعنی 3.36 دلار که ممکن است در نقش حمایت ظاهر شود، کاهش یابد.

از 31 مارس، گاوها موفق نشدند قیمت را تا زیر EMA 10 روزه کاهش دهند که نشانه‌ی مثبتی است. این موضوع نشان‌دهنده آن است که گاوها از هر فرصتی برای خرید استفاده می‌کنند. در این بازی، گاوها دست بالاتر را دارند چرا که هم SMA شیب صعودی داشته و هم RSI شیب صعودی دارد.

رمز ارز

چین لینک به زیر نقطه شکست در قیمت 3.64 دلار آمده است و این نشان از کمبود تقاضا در قیمت‌های بالاتر دارد. گاوها در تلاشند تا از قیمت در محدوده 3.48 دفاع کنند که قبلاً در نقش مقاومتی قدرتمند ظاهر شده بود.

اگر قیمت از اینجا به سمت بالا بازگردد برای شکستن 4.20 و 4.40 تلاش خواهد کرد. معامله‌گران می‌توانند پس از تثبیت قیمت بالای 3.83 دلار اقدام به خرید کنند. می‌توان پیش از هر مقاومت اقدام به ذخیره سود کرد یا تمامی سود را پس از قیمت 4.40 دلار ذخیره کرد.

اگر قیمت از محدوده حمایتی 3.30 – 3.48 دلاری کاهش یابد، دیدگاه صعودی ما دچار تغییر شده و ممکن است قیمت تا 3 دلار کاهش یابد.

بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

بایننس بالای اصلاح 61.8 درصدی فیبوناچی قرار گرفته اما گاوها مقاومت بسیار مستحکمی را در قیمت 16.60 تشکیل داده‌اند.

رمز ارز بایننس

اگر رمز ارز بایننس از قیمت 15.88 به سمت بالا بازگردد و بتواند بالای 16.60 قرار گیرد، می‌تواند قدرت صعودی خوبی بدست آورد. هم RSI در محدوده خوبی است و هم میانگین متحرک شیب صعودی خوبی دارد که به نفع گاوها است.

از سوی دیگر اگر گاوها قیمت را به زیر 15.88 بکشند، قیمت تا میانگین متحرک نمایی ده روزه یعنی 15.36 دلار کاهش میابد و پس از این، حمایت بعدی میانگین متحرک ساده 20 روزه یعنی 14.51 دلار خواهد بود. از سویی گاوها از 31 مارس به هیچ عنوان اجازه نداده‌اند که قیمت از میانگین متحرک ساده 20 روزه پایین‌تر بیاید. پس انتظار می‌رود این نقطه حمایت بسیار قدرتمندی باشد.

رمز ارز بایننس

اگر این رمز ارز از 15.88 روند صعودی در پیش گیرد، گاوها تلاش خواهند کرد که قیمت را بالای 16.81 تثبیت کنند. بالای این نقطه قیمت این توان را دارد تا 18.50 دلار صعود کند.

معامله‌گران می‌توانند بالای قیمت 16.85 اقدام به خرید کرده و حد ضرر خود را 15.85 دلار قرار دهند. پس از آن‌که قیمت از 17.50 بالاتر رفت، حد ضرر را می‌توان تا میانگین متحرک نمایی 10 بالا آورد، اگر قیمت به بالای 18.50 دلار برسد تا 20 دلار بالا خواهد رفت.

دش/ دلار آمریکا (DASH/USD)

رمز ارز دش با موفقیت یک الگوی مثلث صعودی را در قیمت 77.71 شکست و اکنون درگیر مقاومت 84.25 دلار است.

رمز ارز دش

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 77.71 دلار بکشند، قیمت آن تا خط روند مثلث صعودی کاهش خواهد یافت. چنانچه این حمایت نیز از بین برود، روند نزولی آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر اگر قیمت از 84.25 عبور کند، قدرت صعودی خوبی خواهد گرفت. میانگین متحرک شیب مثبت داشته و RSI نیز در محدوده مثبت است که نشان از برتری گاوها در این رمز ارز دارد.

رمز ارز دش

اگر قیمت از 77.71 روند صعودی در پیش گیرد، گاوها تلاش خواهند کرد که قیمت را بالای 84.25 قرار دهند. معامله‌گران می‌توانند نیمی از نقدینگی خود را در قیمت 82 دلار و نیمی دیگر را در 85 دلار به این رمز ارز تبدیل کنند. حد ضرر می‌تواند میانگین متحرک ساده 20 روزه باشد. پس از اینکه قیمت به بالای 85 رسید، رالی صعودی تا 94 و سپس 100 دلار مورد انتظار خواهد بود.


برچسب ها : رمز ارز رمز ارزها
مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

شرایط بازار رمز ارزها اکنون به گونه‌ای است که عده‌ای از معامله‌گران انتظار دارند که برخی از آلت‌کوین‌ها بتوانند بهتر از بیت...

تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار

شرایط بازار رمز ارزها اکنون به گونه‌ای است که عده‌ای از معامله‌گران انتظار دارند که برخی از آلت‌کوین‌ها بتوانند بهتر از بیت...

تحلیل تکنیکال هفتگی 5 رمز ارز بزرگ بازار

شرایط بازار رمز ارزها اکنون به گونه‌ای است که عده‌ای از معامله‌گران انتظار دارند که برخی از آلت‌کوین‌ها بتوانند بهتر از بیت...

نظرات