بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:474 تاریخ انتشار:1399/02/11 14:43 نویسنده: مدیر سیستم
5 ارز دیجیتال بزرگ بازار، آیا پیروزی‌های گاوها همچنان ادامه خواهد داشت؟

5 ارز دیجیتال در این هفته در تقابل بین بازار گاوها و بازار خرس‌ها واکنش‌های متفاوتی را نشان داده‌اند، به بررسی وضعیت تکنیکالی این ارزها می‌پردازیم.

5 ارز دیجیتال بزرگ بازار، آیا پیروزی‌های گاوها همچنان ادامه خواهد داشت؟

5 ارز دیجیتال بزرگ: معامله‌گران بزرگ یا همان وال‌های بیت کوین با صعود و سقوط بازار در سال‌های گذشته دچار آشفتگی نشدند و در آینده نیز نخواهند شد. وب‌سایت Cointelegraph اخیراً در گزارشی اعلام کرده که وال‌های بیت کوین به طور میانگین 4.7 سال است که جابه‌جایی چشمگیری در دارایی‌های خود به‌وجود نیاورده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اولیه بیت کوین اهداف بزرگ‌تری را برای این رمز ارز متصور هستند.

سازنده مدل مشهور stock-to-flow (که در آن ارز دیجیتال بیت کوین همانند یک کامودیتی با کمیابی در نظر گرفته می‌شود) که به Plan B مشهور است اخیراً پیش‌بینی‌ خود برای قیمت را بروزرسانی کرده است.

وی در این بازنگری پیش‌بینی خود را از 100,000 دلار به 288,000 دلار برای بازه سال‌های 2020 تا 2024 تغییر داده است. این مسئله پیش‌بینی این مدل را به نظر Tim Draper نزدیک‌تر کرده است. وی اخیراً گفته بود که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در اواخر 2022 یا اوایل 2023 به 250,000 دلار می‌رسد.

گرچه یکی دیگر از وال‌های برجسته بیت کوین با نام مستعار Joe007 معتقد است که هم‌اکنون نیز هالوینگ تأثیر خود را بر قیمت گذاشته است که می‌تواند باعث آشفتگی سرمایه‌گذاران شود.

خرس‌ها و گاوها همواره نظرات خود را داشتند و برای نظرات خود نیز دلایل مستحکمی ارائه کرده‌اند. معامله‌گران باید از این نظرات و دلایل خبردار باشند تا بتوانند بهترین موقعیت معاملاتی را در پیش گیرند. در ادامه به تحلیل رمز ارزهای بزرگ بازار می‌پردازیم تا ببینیم نمودارهای تکنیکالی به ما چه می‌گویند.

بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

پس از 5 روز نوسان کوتاه، ارز دیجیتال بیت کوین بالاخره حرکت چشمگیری انجام داد. گاوها با عبور از محدوده مقاومتی 8,000 تا 8,175 دلار نشان دادند که دست برتر را در معاملات دارند.

ارز دیجیتال

اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالای 8,175 دلار تثبیت‌ کنند، بیت کوین نیروی کافی برای یک رالی تا 9200 دلار را کسب می‌کند.

میانگین متحرک 20 روزه شیب صعودی دارد و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید است که نشان از نیروی بالای گاوها دارد.

اگر قیمت از اینجا افت کرده و به زیر 8,000 دلار برسد، نشان از تقاضای کم خریداران در قیمت‌های بالاتر دارد. در این صورت معامله‌گران می‌توانند بخشی از سود خود را ذخیره کرده و هر زمان که دوباره گاوها اقدام به صعود کردند، معامله خود را از سر گیرند.

اگر قیمت زیر حمایت 7,454 تثبیت شود، روند صعودی به روند نزولی تغییر خواهد کرد. در این صورت سرمایه‌گذاران بلند مدت می‌توانند در حد ضرر 7,400 دلار از بیت کوین خارج شوند.

اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD)

اتریوم در تلاش است تا از مقاومت کانال صعودی خود خارج شود. اگر گاوها موفق شوند چنین کاری انجام دهند، روند صعودی این ارز دیجیتال شدت بیشتری خواهد گرفت.

ارز دیجیتال

میانگین متحرک نمایی 20 روزه شیب صعودی دارد و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید است که نشان از قدرت بالای گاوها دارد. پس از شکست کانال، اولین هدف 250 دلار خواهد بود و پس از آن نیز قیمت می‌تواند تا 289.599 دلار بالا رود.

از سوی دیگر، اگر گاوها موفق نشوند که خط مقاومت کانال را بشکنند، اتریوم همچنان در کانال صعودی خود خواهد ماند. در صورتی که خط حمایت کانال شکسته شود، اوضاع به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد.

در حال حاضر، حد ضرر برای معامله‌گران بلند مدت می‌تواند قیمت 160 دلار باشد و اگر قیمت بالای خط مقاومت کانال بسته شود، می‌تواند تا 180 دلار افزایش یابد.

ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

ارز دیجیتال ریپل توانست به بالای قیمت 0.205 در 27 آپریل برسد که نشانه‌ی خوبی است. این موضوع نشان از آن دارد که گاوها توان بیشتری نسبت به خرس‌ها دارند. در ادامه می‌توان ابتدا قیمت به 0.245 دلار برسد و سپس تا خط روند نزولی بلند مدت در 0.28 دلار برسد.

ارز دیجیتال

میانگین متحرک 20 روزه بار دیگر شیب صعودی پیدا کرده و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید است که نشان از قدرت بالای خریداران دارد.

احتمالاً پولبکی تا قیمت 0.205 رخ خواهد داد که اگر این قیمت حمایتی شکسته نشود، نشان از این دارد که خریداران از هر فرصتی برای خرید استفاده می‌کنند و اگر شکسته شود نشان از ضعف خریداران دارد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک 20 روزه (0.195 دلار) بیاید، شرایط به نفع گاوها تغییر خواهد کرد و در این صورت قیمت 0.19 دلار می‌تواند حد ضرر مناسبی باشد.

بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

بیت کوین کش توانست از مقاومت 250 دلار عبور کند که خبر خوبی برای این ارز دیجیتال است. مقاومت بعدی قیمت 280 دلار خواهد بود.

بیت کوین کش

به نظر می‌رسد خرس‌ها خط دفاعی مستحکمی را در قیمت 280 دلار آماده کنند. اگر گاوها نتوانند از این مقاومت عبور کنند، قیمت تا 250 دلار کاهش خواهد یافت.

از سوی دیگر، اگر گاوها در این ارز دیجیتال بتوانند قیمت را بالای 280 دلار تثبیت کنند، الگوی سر و شانه سقف اعتبار خود را از دست خواهد داد و قیمت می‌تواند تا 350 دلار صعود کند. اگر قیمت بالای 250 دلار تثبیت شود حد ضرر 220 دلار مناسب خواهد بود.

استلار/ دلار آمریکا (XLM/USD)

پس از سه روز کف‌سازی، ارز دیجیتال استلار 27 آپریل روند صعودی را از سر گرفت. میانگین متحرک 20 روزه شیب صعودی داشته و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید است که نشان از قدرت گاوها دارد.

استلار

به نظر می‌رسد خرس‌ها با قدرت تمام از مقاومت 0.073 دلار دفاع کنند؛ بنابراین چند روز نوسان زیر این قیمت و یا یک افت جزئی قیمت دور از انتظار نیست.

اگر افت قیمت با رسیدن به این مقاومت جزئی باشد، امکان عبور از 0.073 را افزایش خواهد داد. در این صورت اهداف بعدی 0.079 و 0.090 دلار خواهد بود. این نقطه برای گاوها مانع بزرگی خواهد بود، گرچه غیرقابل عبور نیست.

از طرفی، اگر قیمت از حمایت 0.060 عبور کند، نشان از آن خواهد داشت که شرایط به نفع خرس‌ها تغییر کرده است.


 دوره رایگان آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال 

برچسب ها : ارز دیجیتال
مطالب پیشنهادی
ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

5 ارز دیجیتال بزرگ: معامله‌گران بزرگ یا همان وال‌های بیت کوین با صعود و سقوط بازار در سال‌های گذشته دچار آشفتگی نشدند و در آینده...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال مناسب خرید

5 ارز دیجیتال بزرگ: معامله‌گران بزرگ یا همان وال‌های بیت کوین با صعود و سقوط بازار در سال‌های گذشته دچار آشفتگی نشدند و در آینده...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

5 ارز دیجیتال بزرگ: معامله‌گران بزرگ یا همان وال‌های بیت کوین با صعود و سقوط بازار در سال‌های گذشته دچار آشفتگی نشدند و در آینده...

نظرات