بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:244 تاریخ انتشار:1398/12/19 20:44 نویسنده: مدیر سیستم
5 ارز دیجیتال برتر در هفته‌ی قرمز کریپتوکارنسی

کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نشان از بحران مالی در دنیا به علت شیوع و اوج گرفتن ویروس کروناست، آیا ارزهای دیجیتال می‌توانند وسیله‌ای برای حفظ ارزش باشند؟

5 ارز دیجیتال برتر در هفته‌ی قرمز کریپتوکارنسی

بازار ارزهای دیجیتال در این هفته وضعیت متعادلی را پشت سر گذاشت تا اینکه در 7 مارس، ارزش این بازار از حدود 263 میلیارد دلار به 244 میلیارد دلار کاهش یافت. این موضوع نشان‌دهنده نبود خریدار برای ارزهای دیجیتال در قیمت‌های بالاتر است که موجب می‌شود تا خریداران کوتاه‌مدت به فروش دارایی‌های خود دست بزنند.

از سویی، بخش تحقیقات بایننس اعلام کرد که حجم معاملات اخیر نشان از جذابیت ارزهای دیجیتال جانبی برای معامله‌گران دارد.

  • حجم معاملات ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به کل معاملات در ماه فوریه از 44 درصد به 27 درصد کاهش یافته
  • حجم معاملات اتریوم رشد 158 درصدی را تجربه کرد.

از آنجایی که کل دنیا نگران افزایش تلفات کرونا است و این ویروس بازارهای مالی را در رعب و وحشت فرو برده، فدرال رزرو تصمیم بر کاهش نرخ بهره گرفت و انتظار می‌رود که آن‌ها دوباره نرخ بهره را در 17 یا 18 مارس کاهش دهند.(تحلیل تیم فیندو درباره‌ی تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی را در مقاله‌ی تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری بخوانید.)

در گذشته چاپ پول و دست‌کاری نرخ بهره اساسی‌ترین ابزار دولت‌ها برای زمان بحران‌های مالی بوده‌اند. این ابزار گرچه در کوتاه‌مدت مشکلات را رفع می‌کرد اما فقط بحران را به تعویق می‌انداخت.

بحران مالی دیگر در جهان این اجازه را به ارزهای دیجیتال می‌دهد که خود را بیشتر به‌ عنوان وسیله‌ای برای حفظ ارزش نشان دهند. با این تفسیر که در بلندمدت می‌توان نگاه مثبت به ارزهای دیجیتال داشت، در میان‌مدت و کوتاه‌مدت این نگاه چگونه خواهد بود؟

در ادامه به بررسی چارت برخی از ارزهای دیجیتال برتر در این هفته‌ی ریزشی می‌پردازیم.

چین‌لینک/ دلار آمریکا (LINK/USD)

چین‌لینک این هفته با 3 درصد رشد، جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

چین‌لینک از همکاری خود با DeFi خبر داده و گفته است که قصد دارد بازار پولی را بر مبنای شبکه اتریوم راه‌اندازی کند. علاوه براین چین‌لینک و Chillz اخباری از همکاری با یکدیگر منتشر کرده‌اند.

ارز دیجیتال چین‌لینک این ‌هفته در تلاش است تا از مقاومت روانی 5 دلار عبور کند. در صورتی‌ که نتواند از این مقاومت عبور کند، سرمایه‌گذاران را ترغیب به ذخیره سود خواهد کرد.

اگر قیمت همچنان بالای خط روند صعودی بماند، انتظار داریم تا این ارز دیجیتال برای شکست مقاومت 5 دلار تلاش کند که اگر موفق شود، مقاومت بعدی 5.69 دلار خواهد بود.

میانگین متحرک شیب رو به بالا دارد و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید است که نشانه‌ی خوبی برای روند صعودی است. درصورتی‌که قیمت زیر محدوده حمایتی 3.31 تا 3 دلار تثبیت شود، روند نزولی ارز دیجیتال چین لینک آغاز خواهد شد.

ارز دیجیتال

کریپتو/ دلار آمریکا (CRO/USD)

ارز صرافی Crypto با رشد 2 درصدی در جایگاه دوم لیست ما قرار گرفته‌ است.

این صرافی اعلام کرد که قصد دارد برای 10 رمز ارز حمایت نرم‌افزاری را فراهم کند که معامله‌گران می‌توانند تا 5 درصد از این رمز ارزها درآمد کسب کنند.

این ارز دیجیتال رشد خیره‌کننده‌ای را از دسامبر سال گذشته در قیمت 0.025 تا فوریه امسال در قیمت 0.084 داشته و در حال حاضر در روند اصلاحی قرار گرفته‌است.

اکنون ارز دیجیتال کریپتو در محدوده مقاومتی 0.047 تا 0.054 قرار دارد. اگر قیمت از این نقطه به سمت بالا حرکت کند و مقاومت 0.069 را پشت سر بگذارد، هدف بعدی 0.080 دلار خواهد بود.

اگر قیمت از 0.080 عبور کند هدف بعدی 0.11 خواهد بود و چنانچه قیمت از محدوده حمایتی کنونی سقوط کند تا 0.04 کاهش خواهد یافت.

ارزهای دیجیتال

تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD)

تزوس این هفته تنها موفق شد در محدوده سبز باقی بماند و خریداران تلاش کردند تا روند صعودی را ادامه دهند اما موفق به این کار نشدند.

اگر این ارز دیجیتال نتواند به خوبی در قیمت 2.52 دلار خود را حفظ کند تا قیمت 2.28 کاهش خواهد یافت. ولی اگر بتواند از این نقطه به خوبی حمایت کند، برای مدتی تا قیمت 3.50 دلار نوسان خواهد کرد و چنانچه بالای 3.50 تثبیت شود، می‌توان امیدوار بود که روند صعودی جدیدی آغاز گردد.

ارز دیجیتال

میکر/ دلار آمریکا (MKR/USD)

میکر نیز تنها موفق شد در محدوده سبز باقی بماند اما نکته مثبت این است که میزان معاملات آن 2.3 میلیارد دلار نسبت به سال قبل افزایش یافته‌است.

در حال حاضر این ارز دیجیتال زیر میانگین کانال 400 تا 800 دلار در حال معامله است. این کانال بیش از یک سال است که تشکیل شده است.

میانگین متحرک این ارز دیجیتال تقریباً بدون شیب است و RSI نیز در محدوده مرکزی قرار دارد که نشان از تعادل بین خریدار و فروشنده دارد. تا زمانی که شرایط این‌گونه است، می‌توان در حمایت‌های قدرتمند خرید و در مقاومت‌های قدرتمند اقدام به فروش کرد؛ اما در صورتی که مقاومت 800 دلار شکسته شود می‌تواند تا 1200 دلار پیش برود. اگرچه امکان شکست حمایت 400 دلار بسیار کم است اما اگر این حمایت شکسته شود شاهد آغاز روند نزولی خواهیم بود.

ارز دیجیتال

اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD)

100 کیف پول برتر دنیا حدود 25 درصد از عرضه اتریوم را در اختیار خود دارند. درحالی‌ که این موضوع اتفاق خوبی برای روند صعودی این ارز دیجیتال است، باید گفت که صرافی‌ها تنها 16.8 درصد از عرضه اتریوم را در اختیار دارند. پس نباید انتظار رشد سریع قیمتی را داشت.

در طول این هفته، خریداران تلاش کردند تا قیمت را از مقاومت 235 دلار عبور دهند اما موفق به این اتفاق نشدند که این مسئله نشان‌ می‌دهد فروشندگان از رشدهای فرعی برای فروش استفاده می‌کنند.

اگر بهای اتریوم از 209 دلار عبور کند آنگاه ممکن است تا 197 دلار نیز کاهش یابد. چنانچه از 197 دلار دوباره به سمت بالا حرکتی آغاز شود، می‌توان امیدوار بود که تلاشی برای شکست 235 دلار صورت گیرد.

چنانچه قیمت از 197 دلار به سمت پایین حرکت کند، آنگاه خبر از آغاز یک روند نزولی برای ارز دیجیتال اتریوم می‌دهد.

ارزهای دیجیتال

هفته‌های اخیر فرصت مناسبی برای خرید ارزهای دیجیتال است دو ارز دیجیتال بیت‌کوین و چین‌لینک که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد در مقاله‌ی هفته‌ی پیش تیم فیندو هم درباره‌ی آن‌ها صحبت شده است پیشنهاد می‌شود برای بررسی فرصت خرید مقاله‌ی پنج رمزارز که کمترین افت قیمت را در هفته گذشته تجربه کردند کدام‌اند؟ را مطالعه کنید.

مطالب پیشنهادی
ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

بازار ارزهای دیجیتال در این هفته وضعیت متعادلی را پشت سر گذاشت تا اینکه در 7 مارس، ارزش این بازار از حدود 263 میلیارد دلار به 244 میلیارد دلار کاهش...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال مناسب خرید

بازار ارزهای دیجیتال در این هفته وضعیت متعادلی را پشت سر گذاشت تا اینکه در 7 مارس، ارزش این بازار از حدود 263 میلیارد دلار به 244 میلیارد دلار کاهش...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

بازار ارزهای دیجیتال در این هفته وضعیت متعادلی را پشت سر گذاشت تا اینکه در 7 مارس، ارزش این بازار از حدود 263 میلیارد دلار به 244 میلیارد دلار کاهش...

نظرات