بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:558 تاریخ انتشار:1399/03/11 09:50 نویسنده: معصومه رنج خواه
تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

با توجه به پتانسیل بالای رشد اکثر آلت کوین‌ها، در این مقاله به بررسی و تحلیل تکنیکال بیت کوین و 4 ارز دیجیتال مهم بازار می‌پردازیم.

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

روند صعودی احتمالی ارزهای دیجیتال

بسیاری از آلت کوین‌ها با نزدیک شدن به میانگین متحرک‌های 200 روزه، قدرت قابل توجهی را برای ادامه روند صعودی خود به نمایش گذاشته‌اند. تقاضای بنیادی برای بیت کوین علی‌رغم افت قیمتی پس از هاوینگ، همچنان بالا است. برخی متخصصان این زمینه معتقدند که تقاضای بنیادی و سفته‌بازی برای بیت کوین بالاست و این موضوع می‌تواند موجب کمبود عرضه و در نهایت افزایش قیمت گردد.

یک مثال کوچک برای این موضوع افزایش خرید بیش از 150 درصدی بیت کوین‌های تازه استخراج شده توسط صندوق سرمایه‌گذاری Grayscale Investment است که اگر تقاضاهای این چنینی ادامه یابد، به‌زودی دیدگاه بسیاری از سرمایه‌گذاران صعودی خواهد شد.

معمولاً بازارهای مالی واکنش شدیدی به اخبار و تحلیل‌های کارگزاری‌ها و بانک‌های بزرگ نشان می‌دهند؛ اما جامعه ارزهای دیجیتال قصد ندارد که این بار به گزارش‌های بانک‌هایی همچون گلدمن ساکس و غیره که مشتریان خود را از سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال منع می‌کنند، واکنش نشان دهد. 

این حمایت دولت‌ها و بانک‌ها نبود که باعث رشدهای چشمگیر بیت کوین شد، بلکه این اعتماد نسل جوان به تکنولوژی و طلای دیجیتال بجای طلای فیزیکی بود که این رشدهای قیمتی را رغم زد. حال باید دید که واکنش مردم نسبت به این بازار در آینده چگونه خواهد بود.

1- بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

بیت کوین در 27 می از میانگین متحرک نمایی 20 (9,151 دلار) عبور کرد و رشد نسبتاً خوبی را روز بعد به ثبت رساند. این موضوع نشان می‌دهد که باید به زودی منتظر یک مقاومت باشیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

خرس‌ها به همین راحتی‌ها کوتاه نمی‌آیند. آن‌ها مقاومت قدرتمندی را در قیمت 9600 دلار تدارک خواهند دید. اگر گاوها از این نقطه عبور کنند، هدف بعدی آن‌ها خط مقاومت مثلث متقارن است. خروج از این مثلث نشان‌دهنده آغاز روند صعودی بعدی خواهد بود که هدف 11,828 دلاری را در پیش خواهد داشت.

متقابلاً، اگر این ارز دیجیتال نتواند از نقطه کنونی بالاتر برود، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشند. اگر موفق شوند، حمایت بعدی بیت کوین خط حمایت مثلث متقارن خواهد بود.

2- اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

اتر در 28 مرداد از خط گردن الگوی سر و شانه کف عبور کرد که نشانه مثبتی است. یک مقاومت ضعیف در 227 دلار وجود دارد که پس از آن هدف 257 دلار پیش رو خواهد بود.

تحلیل تکنیکال اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

در حال حاضر خرس‌ها در تلاشند که قیمت را دوباره به زیر خط گردن بکشند. اگر قیمت این ارز دیجیتال زیر خط گردن تثبیت شود، الگو اعتبار خود را از دست خواهد داد.

عبور قیمت از میانگین متحرک 20 روزه و حمایت 191 دلار می‌تواند نشان از آغاز یک روند نزولی باشد. در این صورت اگر از تحلیل‌های قبلی استفاده کرده‌اید، می‌توانید حد ضرر خود را 200 دلار نگه دارید.

گرچه اگر قیمت به خط گردن واکنش نشان دهد، گاوها تلاش خواهند کرد که قیمت را به 220 دلار برسانند. میانگین‌های متحرک شیب مثبت دارند و RSI نیز بالای محدوده 60 قرار دارد که نشان از توان گاوها دارد.

3- ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

خرس‌ها در تلاشند تا از خط روند نزولی دفاع کنند. اگر ریپل از قیمت کنونی عبور نکند، خرس‌ها این ارز دیجیتال را تا حمایت 0.173 پایین خواهند کشید. شکست این حمایت نیز نشانه‌ی آغاز روند نزولی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

متقابلاً، اگر گاوها بتوانند که قیمت را از خط روند نزولی و مقاومت 0.20 دلار عبور دهند، هدف 0.22 دلار و 0.23 دلار را در پیش خواهند گرفت.

افرادی که قصد خرید دارند می‌توانند با تثبیت قیمت بالای 0.20 دلار اقدام به خرید کرده و حد ضرر خود را نیز 0.19 دلار نگه دارند.

4- بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

ارز دیجیتال بیت کوین کش از میانگین متحرک ساده 50 (238 دلار) روز عبور کرد و اکنون گاوها با مقاومت سنگینی روبه‌رو هستند. اگر قیمت از این مقاومت‌ها عبور نکند و به زیر میانگین‌های متحرک باز گردد، انتظار افت قیمت تا 217 دلار را خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

اگر خرس‌ها موفق شوند قیمت را به 217 دلار برسانند، حمایت بعدی قیمت 200 و سپس 166 دلار خواهد بود. متقابلاً اگر این ارز دیجیتال به صعود خود ادامه دهد، اهداف آن 255 و سپس 280 دلار خواهد بود. این نقطه می‌تواند همانند مقاومت قدرتمندی عمل کند.

5- بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

گاوها این ارز دیجیتال را تا خط روند نزولی بالا بردند اما نتوانستند از آن عبور کنند. این موضوع نشان‌دهنده آن است که خرس‌ها از این محدوده به شدت دفاع می‌کنند.

تحلیل تکنیکال بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

اگر گاوها موفق شوند که قیمت را بالای میانگین‌های متحرک نگه دارند، احتمال شکست خط روند نزولی افزایش می‌یابد. پس از این مرحله نیز هدف 18.13 پیش رو قرار دارد. پس از تثبیت بالای 18.13 دلار موقعیت خرید بسیار خوبی به وجود خواهد آمد که می‌توان از آن به خوبی استفاده کرد.

اما اگر قیمت زیر میانگین‌های متحرک تثبیت شود، ابتدا تا 14.95 دلار و سپس 13.65 دلار کاهش خواهد یافت.

برای آشنایی بیشتر با بازار رمز ارزها می‌توانید به دوره آموزشی رایگان آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

روند صعودی احتمالی ارزهای دیجیتال بسیاری از آلت...

بیت‌کوین بر مدار صعود؛ بررسی روند پنج رمز ارز برتر در هفته‌ای که...

روند صعودی احتمالی ارزهای دیجیتال بسیاری از آلت...

ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

روند صعودی احتمالی ارزهای دیجیتال بسیاری از آلت...

نظرات