بلاگ/بورس
شناسه خبر:694 تاریخ انتشار:1399/08/30 13:47
۵ گام حیاتی برای جبران ضررهای بورس
۵ گام حیاتی برای جبران ضررهای بورس

روزها و هفته‌هایی که پشت سر گذاشته شد برای فعالان بازار خصوصاً تازه‌واردها شوم و ترسناک بود. 40 تا 60 درصد ریزش، آن هم تنها در 3 ماه، اتفاقی نبود که مردم پس از دعوت رئیس جمهور برای ورود به بورس انتظارش را بکشند. ناامیدکننده‌تر این بود که در همین 3 ماه نرخ ارز و تورم در کشور صعودی بود و بورسی‌ها با کاهش شدید ارزش دارایی‌های خود مواجه بودند. ابهام و ندانستن راه حل برای جبران این زیان‌ها مهم‌ترین دغدغه این روزهای بورسی‌هاست که در ادامه به آن می‌پردازیم.

راه جبران ضررها چیست؟

با توجه به شرایط پیش آمده در فضای اقتصادی و سیاست خارجی، بازارهای ارز محور احتمالا وارد رکودی حداقل 2 ساله شوند و همین مسئله باعث حرکت نقدینگی به سمت بورس و بانک خواهد شد. با توجه به شناخت از بورس، اکثرا مردم بر این باورند که حتی در شرایط نوسانی بورس نیز می‌توان در طول یک سال بیش از 20 درصد سود بانکی کسب کرد. همین مسئله باعث جذابیت بورس در ماه‌های آتی خواهد شد که فرصت را برای جبران زیان‌های ایجاد شده به ارمغان خواهد آورد. حال سوال اینجاست که چگونه زودتر از ضرر به سود برسیم؟

5 گام حیاتی برای جبران

1) حضور در عرشه جلو!

گام اول اصلاح ذهنیتمان است. باید از خودمان انتظار داشته باشیم که نسبت به دیگران پیشگام باشیم و زودتر از سایر فعالان بازار برای کسب موفقیت گام برداریم. اگر بازار سرمایه و فعالانش را به یک کشتی تشبیه کنیم؛ تلاش ما باید حضور در عرشه جلو باشد تا زودتر از سایرین مسیر پیش رو را ببینیم و دید بهتری نسبت به اتفاقات و فرصت‌های آینده داشته باشیم. وقتی در عرشه حاضر شدید، حال زمان کشف فرصت‌های مسیر است. اما چگونه؟

2) کشف شاه‌میگو نه پلانکتون!

صرف حضور در عرشه کشتی برای ما آورده‌ای نخواهد داشت. حال بایستی بهترین فرصت‌ها را کشف کنیم. بهترین شکار دریا باید نصیب ما شود. پیش‌رو بودن در بازار کلیدواژه کشف فرصت‌هاست. فرصت‌های طلایی قبل از چارت و گزارش مالی، خود را در تابلو معاملات نشان می‌دهند. اگر بتوانیم جریان نقدینگی هوشمند بازار را به درستی شناسایی کنیم می‌توانیم در دریای بورس شاه‌میگوها را صید کنیم. اما این تمام ماجرا نیست!

3) شاه میگوی بالغ میل کنیم!

برای اینکه با اطمینان بیشتری در مسیر ورود به سهم گلچین شده گام برداریم لازم است علاوه بر جریان نقدینگی هوشمند، فاکتورهای دیگر مانند حجم معاملات را هم بررسی کنیم. بررسی همه جانبه تابلوخوانی ریسک ورود را بشدت کاهش خواهد داد. البته که همه چیز به خرید خلاصه نمی‌شود و بایستی به فکر بعد از آن نیز باشیم!

‏4) به فکر هضم غذا هم باشیم!

فروش به موقع کم اهمیت‌تر از ورود صحیح نیست. خروج به موقع از سهم خریداری شده، پاشنه آشیل بسیاری از فعالان بازار است. اینجاست که مجدد شناسایی خروج نقدینگی هوشمند به ما کمک خواهد کرد تا با هضم کامل شاه‌میگو به سراغ میز غذای بعد برویم.

اما چطور در شناسایی گردش نقدینگی هوشمند حرفه‌ای شویم و زیان‌های وارده را سریع‌تر جبران کنیم؟

5) پیاده‌سازی

مشاهده ویدئوی زیر کمک خواهد کرد تا مسیر عملی رسیدن به مهارت‌های تابلوخوانی را سریع‌تر طی کنیم:

برای مشاهده ویدئو معارفه دوره آموزشی تابلوخوانی و روانشناسی بازار کافیست ویدئو زیر را مشاهده کنید:
این تمام ماجرا نیست!

دوره های آکادمی فیندو مزایای دیگری نیز دارند که در زیر مختصراً به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1.  تضمین کیفیت ( بازگشت 100% وجه پرداختی در صورت نارضایتی) 
  2. گروه پشتیبانی دائمی جهت رفع اشکال و پاسخ به سوالات
  3. دسترسی همیشگی به محتوای آموزشی
  4. دسترسی به بیش از 80 فیلتر کاربردی

  • ضمناً با توجه به شرایط کنونی بازار سرمایه کد تخفیف 100 هزار تومانی نیز برای ثبت نام در این دوره آموزشی برای مدت محدودی فعال است.
  • کد تخفیف: tb100
  • لینک ورود به دوره: کلیک کنید

برچسب ها : ضرر بورس ضررهای
دسته بندی: بورس آموزش
مطالب پیشنهادی