بلاگ/آموزش
شناسه خبر:63 تاریخ انتشار:1398/10/15 23:13 نویسنده: مدیر سیستم
چرا سرمایه‌گذاری در بورس؟

طبق تعریف جهانی، بورس یا بهابازار به بازاری سازمان‌یافته اطلاق می‌شود که قیمت گذاری، خرید و فروش کالا، تبادل ارز خارجی، قرارداد آتی و اوراق بهادار در آن انجام می‌پذیرد. و به همین دلیل مورد توجه مردم در کشو‌رها‌‌‌ي پیشرفته و در حال توسعه قرار گرفته است.
در این بازار هرکس با هرمیزان ریسک پذیري و با هر مقدار سرمایه‌‌‌‌، مبادرت به سرمایه‌گذاری در بورس پرداخته و با اطلاعات شفاف و کسب تجربه و استفاده از استراتژي‌هاي کارا به کسب سود می‌پردازد.

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس

خصوصیت شفافیت بازار از جمله خصوصیاتی است که در هر بازار سرمایه‌گذاری مشاهده نمی‌شود.
در بازار بورس فعالیت و اطلاعات شرکت‌هاي داخل بورس کاملا مشخص بوده و از طریق سایت کدال قابل دسترسی است. این اطلاعات با برگزاري هرچند وقت یکبار مجامع شرکت‌ها به روز می‌شود و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

لذا هیچگونه عدم قطعیتی در مورد فعالیتی که در بازار بورس انجام می‌شود وجود ندارد. براي مثال در بازارهاي سکه، ارز، موبایل و مسکن هیچ قانون خاصی براي ارائه اطلاعات شفاف و صریح به صاحبان سهم وجود ندارد و سرمایه‌گذار قدم در راهی گذاشته است که زوایاي مبهم آن زیاد است. به‌خاطر وجود امکان سود و ضرر در بازار سرمایه این اطمینان حاصل می‌شود که این فعالیت اقتصادي کاملا از نظر شرعی درست بوده و از حلال‌ترین کارها به حساب می آید.

از دیگر مزایاي بازار بورس آن است که سرمایه‌گذار هر زمان که نیاز به برداشت پول خود داشته باشد با فروش سهام خود ظرف مدت چهار روز کاري مبلغ به‌دست آمده از فروش سهام را دریافت می‌کند.

ورود به بورس

بورس بهترین مکانی است که شما با هر میزان سرمایه می‌توانید وارد بورس شوید، به‌طوري که برخی از افراد با پس‌انداز و بخشی از حقوق ماهیانه خود این کار را انجام می‌دهند. به علت قانونمند بودن این بازار امکان تقلب و ازدست رفتن سرمایه تقریبا نزدیک به صفر است و سرمایه‌گذار با خیال راحت سرمایه خود را به گردش در می‌آورد.


باتوجه به پیشرفت فناوري و افزایش استفاده از اینترنت این امکان به‌وجود آمده است که افراد بدون نیاز به حضور در تالار بورس و یا کارگزاري‌ها مبادرت به دریافت کد بورسی و انجام معامله نمایند و از طریق اینترنت به خرید و فروش سهام‌هاي خود بپردازدند. این امکان از دیگر مزایاي سرمایه‌گذاري در بورس می باشد که افراد بدون صرف وقت براي رفت و آمد می‌توانند به اشتغال بپردازند.

در این بازار هر فردي که قصد شروع فعالیت و خرید و فروش سهام دارد می‌تواند با مراجعه به سایت‌هاي اینترنتی متفاوت و یا خرید کتاب‌هایی در این زمینه به کسب اطلاعات و افزایش آگاهی بپردازد و با استفاده از آموزش درست بازدهی خود را در این بازار افزایش دهد.

با توجه به مطالبی که گفته شد , بازار بورس داراي مزایایی می‌باشد که سایر بازار‌‌ها از آن بی‌بهره‌اند.

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس برای سهامداران :

  • نقد‌شوندگی بالا
  • مولد بودن فعالیت
  • کارکردن با هر‌مقدار سرمایه
  • ریسک پذیر بودن
  • رواج اقتصادی

مزایای سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری در بورس برای جامعه:

  • کنترل نقدینگی درجامعه
  • توزیع عادلانه ثروت
  • رشد تولید نا خالص ملی
  • مهار تورم، استفاده از پس اندازهاي خرد و کوچک مردم
  • هدایت سرمایه‌‌‌‌‌هاي سرگردان و کمک به رشد صنعتی شدن کشور 

با توجه به مزایاي متعدد بازار بورس خوب است تا همه افراد جامعه با هر اندازه سرمایه‌اي به این بازار وارد شوند و به سرمایه‌گذاري و استفاده از مزایاي این بازار در کسب سود بپردازند.

رسالت فیندو

پیچیدگی‌هاي بی مورد موجود در بعضی سایت‌ها و کتاب‌هاي در رابطه با بورس که به نحوه ورود به بورس و آموزش کار در بورس پرداخته‌اند باعث شده است تا عده‌اي از ورود به این بازار منصرف شوند اما باید گفت که به هیچ‌وجه اینگونه نبوده و هر کسی می‌تواند به سادگی به این بازار وارد شود , با تکنیک‌هاي آن آشنا شود و به کسب سود و افزایش سرمایه بپردازد. به همین دلیل بر آن شدیم تا با ارائه آموزشی ملموس و گویا که قابل استفاده براي هر قشري باشد به فرهنگ‌سازي در این زمینه بپردازیم و با افزایش اطلاعات عمومی دراین زمینه افراد را با نحوه ورود به بورس و خرید و فروش و استفاده از فرصت‌هاي بازار آشنا کنیم.


در این آموزش که در ده قدم طراحی شده‌است و هر‌هفته یک قدم آن در سایت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد سعی‌شده تا افراد مبتدي که قصد ورود به بازار بورس را دارند به سادگی و با زبانی ملموس براي این کار آماده کنیم و آنها را با قوانین بازار بورس و نحوه خرید و فروش سهام آشنا کنیم. به همین دلیل می‌توانیم این نوید را به کاربران سایت و افرادي که از این قسمت استفاده می‌کنند بدهیم که با استفاده از این آموزش می‌توانند کار خود را در بازار بورس شروع کنند و پس از آن بااستفاده از سایر قسمت‌هاي سایت به سمت حرفه‌اي شدن در این بازار قدم بردارند.

سرمایه‌گذاری در بورس

 

قدم‌هاي طراحی شده بدین شرح است:

قدم‌اول - چرا بورس را براي سرمایه‌گذاري انتخاب کنیم؟
قدم‌دوم - انواع مختلف سرمایه‌گذاري در بورس و شرکت‌هاي سرمایه‌گذاري
قدم‌سوم - انتخاب یک کارگزار و بازکردن حساب در بورس (سرمایه‌گذاري مستقیم)
قدم‌چهارم - آشنایی با قوانین بورس براي خرید‌ سهام (یک)
قدم‌پنجم - آشنایی با قوانین بورس براي خرید‌ سهام (دو)
قدم‌ششم - آشنایی با قوانین بورس براي خرید سهام (سه)
قدم‌هفتم - راه‌هاي کسب سود در بورس
قدم‌هشتم  -روش‌هاي خرید و فروش سهام
قدم نهم - روش‌هاي انتخاب سهم مناسب براي خرید (روش‌هاي تحلیل بازار)
قدم دهم - تشکیل سبد سهام

منتظر ما باشید…….

دسته بندی: آموزش آموزش بورس
مطالب پیشنهادی