بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:524 تاریخ انتشار:1399/02/29 22:28
پنج رمز ارز در موقعیت مناسب خرید این هفته

در ادامه شرایط اقتصادی کرونا بازار رمز ارزها به عنوان بازاری برای حفظ ارزش پول به حساب می‌آید، در این هفته پنج رمز ارز با موقعیت خرید را معرفی می‌کنیم.

پنج رمز ارز در موقعیت مناسب خرید این هفته

در کنار رمز ارز بیت ‌کوین، برخی آلت ‌کوین‌های بزرگ نیز در نزدیکی مقاومت خود کف‌سازی کرده‌اند که می‌توانند موقعیت‌های خرید مناسبی را ایجاد کنند.

همه‌گیری ویروس کرونا به‌شدت اقتصاد آمریکا را دچار مشکل کرده است که حتی ممکن است آمریکا را با بزرگ‌ترین رکود اقتصادی پس از جنگ‌جهانی دوم روبه‌رو کند.

فدرال رزرو برای مقابله با این بحران اقدام به تزریق میلیاردها دلار پول به اقتصاد این کشور کرده است. این اقدامات ممکن است منجر به یک ابر تورم در آینده شود؛ بنابراین، سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش دارایی‌های خود در حال خرید طلا و رمز ارز بیت کوین هستند.

 

براساس گزارش‌های بازار کالای شیکاگو (CME)، تمایل سرمایه‌گذاران بنیادی به خرید رمز ارز بیت‌ کوین افزایش یافته است.

برخلاف تحلیل‌های برخی از تحلیل‌گران، رمز ارز بیت کوین پس از هاوینگ همچنان پرقدرت باقی مانده و در تلاش است تا از مقاومت روانی 10,000 دلار عبور کند. اگر موفق شود، می‌تواند بسیاری از آلت کوین‌ها را با خود بالا بکشد.

در ادامه نگاهی به نمودار 5 رمز ارز که ممکن است موقعیت خرید خوبی داشته باشند می‌اندازیم:

1_ اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

رمز ارز اتر درون یک کانال صعودی معامله می‌شود که نشان از روند صعودی این رمز ارز دارد. گاوها توانستند قیمت را از خط روند نزولی که همانند یک مقاومت بسیار قدرتمند عمل می‌کرد عبور دهند.

رمز ارز

این نشان از آن دارد که گاوها بر خرس‌ها مسلط شده‌اند و روند صعودی ادامه خواهد داشت. اگر قیمت بالای این خط روند نزولی تثبیت شود، هدف بعدی 227 دلار خواهد بود.

عبور از 227 دلار منجر به افزایش قیمت تا 240 دلار که خط مقاومت کانال است، خواهد شد. گرچه میانگین متحرک نمایی 20 روزه همچنان بدون شیب است، اما RSI توانسته خط روند نزولی خود را بشکند که نشان از آن دارد که گاوها از قدرت نسبی برخوردارند.

اگر گاوها نتوانند قیمت را بالای خط روند نزولی تثبیت کنند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد که قیمت را به زیر خط حمایت کانال بکشند و در صورت موفقیت، نشان از ضعف روند نزولی خواهد داشت.

رمز ارز

پس از کف‌سازی نزدیک خط روند نزولی، گاوها عبور چشمگیری از این مقاومت داشتند. میانگین متحرک نمایی 20 شمعی شیب صعودی داشته و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید است که نشان از قدرت بالای گاوها در کوتاه‌مدت دارد.

در نتیجه معامله‌گران می‌توانند در قیمت کنونی و هر زمان که خط روند نزولی لمس شد اقدام به خرید کنند. حد ضرر می‌تواند 196 دلار باشد و هدف این خرید نیز 227 دلار در نظر گرفته ‌شود. پس از رسیدن به این هدف، معامله‌گران می‌توانند سود خود را ذخیره کنند و در صورت ادامه روند، حد ضرر خود را ارتقا دهند.

در سوی دیگر ماجرا، اگر خرس‌ها بین 215 تا 220 دلار مقاومت قدرتمندی را شکل دهند، حد ضرر‌ها می‌تواند ارتقا یابد تا ریسک معامله کمتر شود. روند کوتاه‌مدت در صورتی‌ که قیمت به زیر خط روند نزولی بیاید، ضعیف خواهد شد.

2_ لومن/ دلار آمریکا (XLM/USD)

گرچه رمز ارز لومن از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.067 دلار) در 10 و 11 می کاهش یافت، خرس‌ها نتوانستند روند را به نفع خودشان تغییر دهند. این موضوع نشان از تقاضای بالا در قیمت‌های پایین‌تر دارد.

رمز ارز لومن

در حال حاضر، گاوها در تلاشند تا لومن را از خط روند نزولی عبور دهند. اگر موفق شوند، روند صعودی می‌تواند قیمت را تا 0.076 و سپس 0.083 برساند.

خوشبختانه میانگین متحرک نمایی 20 روزه شیب صعودی دارد و RSI نیز در محدوده مثبت قرار گرفته است که نشان از آن دارد که گاوها دست بالاتر را دارند.

این دیدگاه صعودی در صورتی که لومن از قیمت کنونی افت کند و به زیر میانگین متحرک 20 روزه بیاید، بی‌اعتبار خواهد شد. اگر خط حمایت شکسته شود، مقاومت اول خط روند نزولی و سپس 0.06 دلار خواهد بود.

رمز ارز لومن

پس از دو تلاش برای عبور از خط روند نزولی، گاوها بالاخره موفق شدند که از این مقاومت عبور کنند که نشانه مثبتی از قدرت گاوها است و می‌توانند قیمت را به 0.076_0.075 برسانند.

درنتیجه، معامله‌گران می‌توانند در صورت تثبیت قیمت بالای خط روند نزولی اقدام به خرید کنند و حد ضرر خود را قیمت 0.066 قرار دهند.

شکست گاوها در تثبیت قیمت نشان از ضعف تقاضا در قیمت‌های بالاتر خواهد بود. نزول قیمت به زیر خط روند نزولی آن را تا خط روند صعودی کاهش خواهد داد. جهش قیمت از خط روند صعودی می‌تواند موقعیت خرید مناسبی را در اختیار معامله‌گران با حد ضرر 0.06 دلار قرار دهد.

3_ کاردانو/ دلار آمریکا (ADA/USD)

رمز ارز کاردانو در حال کف‌سازی در یک روند صعودی است. هردو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI تا عدد 60 افزایش یافته است.

رمز ارز کاردانو

برای چهار روز گذشته، این رمز ارز نزدیک خط روند نزولی کف‌سازی کرده است، این نشان از امید گاوها برای افزایش بیشتر قیمت دارد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای خط روند نزولی تثبیت کنند، روند صعودی ادامه خواهد یافت. یک مقاومت ضعیف در 0.054 دلار وجود خواهد داشت که عبور از آن کار چندان سختی نیست.

نقاط حیاتی یا اهداف این روند که بهتر است مدنظر قرار گیرند، قیمت‌های 0.062 و 0.072 دلار است. این دیدگاه صعودی در صورت نزول قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.048) دلار بی‌اعتبار خواهد شد. حمایت بعدی این رمز ارز 0.042 خواهد بود.

رمز ارز کاردانو

کاردانو با قدرت در بین 0.050 تا 0.052 دلار تحت معامله قرار گرفت. عبور از خط روند نزولی می‌تواند هدف 0.054 دلار را در پیش داشته باشد. در صورت عبور قیمت از این مقاومت، هدف بعدی محدوده مقاومتی 0.063_0.061 دلار خواهد بود.

درنتیجه خریداران در صورت تثبیت قیمت بالای 0.054 دلار می‌توانند خرید کنند و حد ضرر خود را 0.049 دلار قرار دهند.

4_ مونرو/ دلار آمریکا (XMR/USD)

رمز ارز مونرو در یک روند صعودی قرار دارد. قیمت دو بار از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (62 دلار) پایین آمد که با فشار خرید بالایی روبه‌رو شد. این نشان از تقاضا در قیمت‌های پایین‌تر دارد. در چهار روز گذشته، مونرو بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه و نزدیک محدوده مقاومتی 68_66 دلار معامله شده‌ است.

رمز ارز مونرو

کف‌سازی در یک کانال بسیار باریک امکان شکست مقاومت را افزایش داده است. خوشبختانه هردو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI نیز در محدوده مثبت قرار دارد.

اگر مونرو از محدوده مقاومتی خود عبور کند، هدف 82.39 دلار را پیش‌رو خواهد داشت. در غیر این صورت، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بیاید و تثبیت شود، نشان از قدرت خرس‌ها خواهد بود که قیمت را تا 54.04 دلار کاهش خواهند داد.

رمز ارز مونرو

نمودار 3 ساعته نشان از یک الگوی سروشانه کف دارد. هدف این الگو قیمت 78 دلار است، با بسته شدن قیمت بالای خط گردن، خریداران می‌توانند اقدام به خرید کرده و حد ضرر خود را قیمت 62 دلار قرار دهند.

ممکن است خرس‌ها دوباره در 68 دلار مقاومت قدرتمندی را شکل دهند که اگر گاوها از آن عبور کنند، روند صعودی می‌تواند قدرت بیشتری بگیرد. اگر گاوها در عبور از محدوده مقاومتی 72_70 دلار با مشکل مواجه شوند، می‌توان اقدام به ذخیره سود کرد.

5- کوین Crypto.com / دلار آمریکا (CRO/USD)

رمز ارز کوین در یک روند صعودی قرار دارد. گاوها هر افتی زیر میانگین متحرک 20 روزه را در 10 می‌ خریدند که نشان از تقاضای بالا در این محدوده دارد.

رمز ارز کوین

هردو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI نیز بالای عدد 60 قرار دارد که نشان از قدرت گاوها دارد. اگر گاوها موفق شوند که از 0.069 دلار عبور کنند، روند صعودی ادامه خواهد یافت. یک مقاومت ضعیف در 0.073 دلار وجود دارد که عبور از آن به روند قدرت می‌بخشد. اولین هدف این روند 0.078 دلار و سپس 0.081 دلار است. اگر قیمت به زیر 0.062 دلار بیاید این دیدگاه صعودی بی‌اعتبار خواهد شد.

رمز ارز کوین

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاشند تا باز هم به 0.069 دلار برسند. به نظر می‌رسد خرس‌ها به همین راحتی کوتاه نیایند و مقاومت قدرتمندی را به نمایش بگذارند. اگر گاوها قیمت را بالای خط روند صعودی نگه دارند، احتمال شکست 0.069 دلار افزایش خواهد یافت.

درنتیجه، گاوها می‌توانند برای یک موقعیت معاملاتی بلند‌مدت پس از تثبیت قیمت بالای 0.069 دلار اقدام به خرید کنند و حد ضرر خود را 0.061 دلار قرار دهند. با افزایش قیمت نیز می‌توانند حد ضرر را افزایش دهند.

متقابلاً، اگر قیمت از 0.069 عبور نکند تا خط روند صعودی کاهش خواهد یافت. جهش از خط روند صعودی سیگنال خرید کم‌ریسک خوبی خواهد بود.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند صعودی و 0.062 برسانند، روند صعودی کوتاه‌مدت به‌خطر خواهد افتاد.

آشنایی با ورود به بازار ارزهای دیجیتال 

برچسب ها : رمز ارز خرید
مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

در کنار رمز ارز بیت ‌کوین، برخی آلت ‌کوین‌های بزرگ نیز در نزدیکی مقاومت...

تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار

در کنار رمز ارز بیت ‌کوین، برخی آلت ‌کوین‌های بزرگ نیز در نزدیکی مقاومت...

تحلیل تکنیکال هفتگی 5 رمز ارز بزرگ بازار

در کنار رمز ارز بیت ‌کوین، برخی آلت ‌کوین‌های بزرگ نیز در نزدیکی مقاومت...

نظرات