بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:221 تاریخ انتشار:1398/12/12 15:32 نویسنده: مدیر سیستم
پنج رمزارز که کمترین افت قیمت را در هفته گذشته تجربه کردند کدام‌اند؟

در هفته گذشته نگرانی‌ها درباره کاهش قیمت رمزارزها شدت گرفت. در این گزارش قصد داریم که به بررسی رمزارزهایی که در هفته اخیر عملکرد قابل قبولی داشتند بپردازیم.

پنج رمزارز که کمترین افت قیمت را در هفته گذشته تجربه کردند کدام‌اند؟

رمزارزها و بازارهای مالی در هفته اخیر

هفته آخر ژانویه، یکی از خونین‌ترین هفته‌های بازارهای مالی و بازار رمزارزها بود. سرمایه‌گذارانی که از ترس همه‌گیر شدن کرونا، سرمایه‌های خود را از بازارهای مالی خارج نمودند، باعث شدند تا بورس سهام آمریکا 3.8 درصد از ارزش خود را از دست بدهد. (برای مطالعه بیشتر درباره تاثیرات شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی می‌توانید به مقاله تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری مراجعه کنید. )

طلا نیز که در چنین مواقعی به ابزاری امن جهت سرمایه‌گذاری بدل می‌شد، با ریزش 4.6 درصدی در 28 فوریه مواجه شد و همین امر باعث شد تا این هفته ریزش 5 درصدی را تجربه نماید.

این مسئله نشان می‌دهد که افراد بدون توجه به وضعیت بنیادی و با وحشت بسیار سعی در فروش دارایی‌هاشان در بازارهای مالی داشتند. بازار رمزارز نیز از این مسئله به دور نبود و هفته نامناسبی را تجربه نمود. کل بازار رمزارزها ریزش 14 درصدی را تجربه نمود. این امر می‌تواند به خاطر آن باشد که سرمایه‌گذاران سعی داشتند تا با ذخیره سود در این بازار، ضرر خود در بازارهای سهام را پوشش دهند.

همین چند هفته پیش بود که همه از عبور بیت‌کوین از مقاومت 10 هزار دلار خوشحال بودند؛ اما اکنون نگران آنند که بازار گاوی چند هفته اخیر به پایان خود رسیده باشد و نوبت خرس‌ها باشد تا بازار را به دست گیرند. (برای مطالعه بیشتر می‌توانید به مقاله روند اصلاحی رمزارزها؛ کاهش قیمت 5 رمزارز اصلی در هفته‌ای که گذشت مراجعه کنید.)

رمزارز

5 رمزارز که بهترین عملکرد را داشتند

حال با تحلیل 5 رمزارزی که بهترین عملکرد را در هفته گذشته داشتند، سعی در پیش‌بینی وضعیت آینده داریم. 

لئو/ دلار آمریکا (LEO/USD)

رمزارز

لئو با رشد 1 درصدی بهترین عملکرد هفته گذشته را داشت. کمپانی Bitfinex روز 28 فوریه در اوج معاملات با یک حمله سایبری مواجه شد که معاملات را برای 1 ساعت مختل نمود.

مدیر فناوری این کمپانی در کنفرانسی خبری اعلام نمود که این حمله بسیار قدرتمند بود ولی به سرعت و به طور کامل نابود شد و اعضای واحد تکنولوژی تضمین کرده‌اند که دیگر چنین حملاتی صورت نخواهد گرفت.

لئو در کانالی که بین 0.805 و 1.025 تشکیل داده درحال نوسان است. مقاومت این رمزارز بسیار قدرتمند است گرچه از سوی دیگر نیز خریداران به شدت از 0.805 دلار دفاع می‌کنند.

در صورتی که قیمت بتواند از این مقاومت عبور کند، می‌تواند به قیمت 1.36دلار برسد و در صورتی که حمایت شکسته شود، قیمت به پایین‌ترین نقطه تاریخی می‌رسد.

توکن هوبی/ دلار آمریکا (HT/USD)

رمزارز

توکن هوبی بدون هیچ تغییر قیمتی در جایگاه دوم قرار گرفت. خبر مهم این رمزارز، رونمایی از پروژه جدید شرکت سازنده این توکن با نام هوبی‌چین بود.

این هفته این توکن رفتار نامتعادلی داشت. ابتدا در 27 فوریه تا حمایت 3.88 پایین رفت و سپس مقاومت 5.35 دلار را شکست. هرچند نتوانست در آن قیمت باقی بماند و فروریخت.

 انتظار داریم که مقاومت قدرتمندی بین 5.35 تا 6.10 دلار وجود داشته باشد. اگر قیمت از این نقطه عبور نماید، یک الگوی مثلث صعودی کامل می‌شود که در این صورت می‌تواند به سمت 9.82 دلار حرکت کند؛ اما اگر این توکن نتواند از این مقاومت عبورکند، برای مدتی بین 3.88 تا 5.35 دلار نوسان خواهد نمود.

چین‌لینک/ دلار آمریکا (LINK/USD)

رمزارز

چین‌لینک با ریزش 7 درصدی در جایگاه سوم این هفته قرار می‌گیرد.

این هفته اتریوم کلاسیک اعلام کرد که در نظر دارد تا همکاری‌هایی را با چین‌لینک داشته باشد. این خبر و چند خبر کوچک دیگر باعث شد تا این هفته چین‌لینک از ریزش شدید در امان بماند.

این رمزارز فشار فروش شدیدی را تجربه نمود که باعث شد تا سایه شمع این هفته به خط روند برخورد نماید. این نشان می‌دهد که حساسیت قیمت به خط روند صعودی این رمزارز بسیار بالاست.

ما انتظار داریم تا چین‌لینک تلاشی دیگر برای شکستن مقاومت 4.86 دلار انجام دهد. اگر قیمت از این نقطه عبور نماید، اهداف بعدی آن 5.69 و 7.31 دلار خواهد بود.؛ اما اگر موفق به این کار نشود، قیمت برای مدتی نوسان خواهد داشت و اگر خط روند شکسته شود، اولین نشانه از ضعیف شدن روند صعودی خواهد بود.

هج ترید/ دلار آمریکا (HEDG/USD)

رمزارز

هج ترید با ریزش 13 درصدی در جایگاه چهارم لیست ما قرار می‌گیرد.

این رمزارز چند هفته بود که بین 2.37 و 2.98 درحال نوسان بود و درنهایت پس از یک رشد عالی تسلیم شد. اکنون ممکن است تا قیمت 2.05 دلار اصلاح نماید.

چنانچه قیمت از این نقطه بازگردد و به بالای 3 دلار برسد، سیگنال مناسبی برای خرید در منفی‌ها خواهد بود و اگر بتواند بالای 3 دلار تثبیت شود، هدف 4 دلار را در پییش خواهد گرفت؛ اما اگر حمایت 2.05 را بشکند، آنگاه مقاومت‌های بعدی در 1.76 و 1.47 خواهد بود.

بیت‌کوین/ دلارآمریکا (BTC/USD)

رمزارز

بیت‌کوین یک مثلث متقارن بزرگ را در طولانی مدت شکل داده است. قیمت اخیرا با برخورد به 10,500 دلار به سمت پایین حرکت کرد. این قیمت دقیقا زیر خط مقاومت این مثلث بود. با توجه به تحلیل تکنیکال بیت‌کوین در روند نزولی این رمزارز، دو مقاومت مهم یکی در7,856 دلار و دیگری در 6,435 دلار وجود دارد. چنانچه این دو مقاومت شکسته شوند، قیمت تا حمایت مثلث، پایین خواهد آمد.

چنانچه قیمت به حمایت 7,856 دلار واکنش نشان دهد، انتظار داریم تا تلاشی دوباره برای شکستن 10,500 دلار انجام دهد و برای مدتی در همانجا برای رسیدن به هدف 14,000 دلار اقدام به تقویت روند خود نماید.

اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه در شرایط افقی قرار گرفته و RSI نیز در محدوده میانی قرار دارد که نشان می‌دهد قیمت در حوالی همین قیمت کنونی نوسان خواهد نمود.

چنانچه قیمت موفق به شکست مقاومت مثلث شود، هدف 29,882 دلار در دسترس خواهد بود، گرچه ممکن است در 14,000 دلار نیز با مقاومت مستحکمی روبه‌رو شود.

دیگاه مثبت ما زمانی بی‌اعتبار می‌شود که قیمت از حمایت مثلث پایین‌تر بیاید.

برچسب ها : رمزارز رمزارزها
مطالب پیشنهادی
رمزارزها بر مدار صعود؛ بررسی برترین رمزارزها با احتمال رشد بالا

رمزارزها و بازارهای مالی در هفته اخیر هفته آخر ژانویه، یکی از خونین‌ترین هفته‌های بازارهای مالی و...

رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

رمزارزها و بازارهای مالی در هفته اخیر هفته آخر ژانویه، یکی از خونین‌ترین هفته‌های بازارهای مالی و...

رمزارزها در سراشیبی نزول؛ پنج رمزارز با برترین عملکرد در هفته‌ی...

رمزارزها و بازارهای مالی در هفته اخیر هفته آخر ژانویه، یکی از خونین‌ترین هفته‌های بازارهای مالی و...

نظرات