بلاگ/تحلیل
شناسه خبر:57 تاریخ انتشار:1398/10/13 20:03
قیمت جهانی طلا در سال 2020 چه مسیری را طی خواهد کرد؟

آیا ممکن است قیمت هر انس طلا 1700 دلار شود؟در این تحلیل علل رشد احتمالی قیمت طلا بررسی می‌شود و توضیحاتی برای تحلیل سرمایه گذاران در اختیارشان قرار می‌گیرد.

قیمت جهانی طلا در سال 2020 چه مسیری را طی خواهد کرد؟

طلا، بعنوان فلزی گران‌بها، سال‌‌هاست به عنوان یک انتخاب تاثیرگذار جهت حفظ ارزش دارایی‌ها، پیش‌روی افراد قرار دارد. اکنون که در آستانه سال 2020 میلادی قرار داریم، با توجه به شرایط موجود، چه اتفاقی برای این فلز در سال پیش رو خواهد افتاد؟

آیا ممکن است قیمت هر انس طلا به 1700 دلار برسد؟

به گفته  استیو دون، از مدیران شرکت Aberdeen Standard Investments، در مصاحبه‌ای با سایت kitco هنوز دلایل بنیادی مهمی برای ادامه روند صعودی طلا وجود دارد. وی خاطر نشان کرد که ممکن است در سال 2020 ، قیمت طلا به 1700 دلار در هر انس برسد.

دلایل بنیادی روند صعودی طلا کدام‌اند؟

1-  تنش‌‌های سیاسی و اجتماعی در سطح جهان :

از جمله تنش درهنگ‌کنگ، قرارداد برگزیت و نگرانی از فروپاشی اتحادیه اروپا که آینده نامشخصی را برای اروپا در پیش خواهد داشت، موجب رقبت بانک‌های مرکزی اروپایی و سرمایه گذاران آن کشورها به خرید طلا می‌شود.

2- انتخابات آمریکا:

این انتخابات تغییرات اساسی را در اقتصاد آمریکا به‌وجود خواهد آورد و عدم وضوح نتیجه این انتخابات برای سرمایه‌گذاران‌، باعث می‌شود تا آنان برای حفظ ارزش دارایی خود، به جمع آوری طلا بپردازند.

3- افزایش ثروت:

افزایش ثروت در سطح جهان موجب افزایش تقاضا برای خرید طلا به عنوان یک کالای زینتی یا برای حفظ ارزش می‌شود.

4- پایین آمدن نرخ بهره:

کاهش نرخ بهره در کشورهای مختلف به ویژه آمریکا، موجب شده تا طلا به عنوان بازاری برای سرمایه‌گذاری جذاب شود.

این ها مهم‌ترین دلایلی بود که می‌توانند موجب افزایش قیمت طلا گردند.
از سوی دیگر برآوردهای موسسه گلدمن ساکس نشان می‌دهد که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان، اقدام به خرید طلا به میزان 750 تن در سال 2019 نموده‌اند و در سال 2020 نیز می‌توانند حدود 650 تن دیگر خرید داشته باشند. همه‌ی این عوامل نشان‌دهنده‌ی آن است که در سطح جهان، سیاست‌گذاران اقتصادی و سرمایه‌گذاران، خود را برای رشد قیمت طلا آماده نموده‌اند.

دسته بندی: تحلیل اخبار طلا
مطالب پیشنهادی
نظرات