بلاگ/شاخص فیندو
شناسه خبر:380 تاریخ انتشار:1399/01/25 20:08 نویسنده: مدیر سیستم
شاخص فیندو - 25 فروردین 99

شاخص فیندو شاخصی است که بدون توجه به مثبت یا منفی بودن بازار با رصد دقیق معاملات حقیقی‌ها در بازار سرمایه نقدینگی هوشمند را رصد کرده و به سرمایه‌گذاران کمک خواهد کرد تا صنایعی که سهام آنها مورد توجه حقیقی‌های هوشمند است را شناسایی کنند.

شاخص فیندو - 25 فروردین 99

شاخص فیندو و تغییرات آن در کل بازار

امروز 25 فرودین 1399 است؛ بعد از آن که شاخص کل در چند روز متوالی با رشد همراه بود و رکوردهای جدیدی را ثبت کرد، در معاملات امروز وضعیت متعادلی را گذراند و در نتیجه با رشد 1267 واحدی، به کار خود پایان داد. با توجه به اخباری که در خصوص عرضه اولیه شرکت‌های آریا ساسول و سرمایه گذاری تامین اجتماعی در فضای مجازی پیچیده است، از همان ابتدای بازار، معاملات متعادلی را در بازار شاهد بودیم؛ این معاملات تا میانه بازار ادامه داشت و در انتهای بازار عرضه‌ها بیشتر شد تا شاخص کل  با اصلاح جزئی به کار خود پایان دهد.

با توجه به متعادل بودن شاخص کل، اما شاخص فیندو در معاملات امروز پایانی نه چندان مطلوب را تجربه کرد و در نتیجه در انتهای بازار با ثبت عدد 3.47- میلیون تومان به کار خود پایان داد. این عدد بیانگر اختلاف سرانه خرید و فروش هر کد حقیقی در معاملات امروز بورس بوده است و نشان‌دهنده برتری فروشندگان نسبت به خریداران می‌باشد.

لازم به توضیح است شاخص فیندو بین محدوده 3- تا 3+ بیانگر ورود یا خروج نقدینگی هوشمند قوی نبوده و نشانگر هیجانات صعودی یا نزولی بازار است. بنابراین شاخص فیندو هر چه کمتر از 3- باشد نشان از قدرت بالاتر خروج نقدینگی هوشمند و هرچه از 3+ بیشتر باشد نشان از ورود نقدینگی هوشمند به بازار است.
 

شاخص فیندو

 

شاخص فیندو در معاملات امروز شرایط متفاوتی را سپری کرد؛ به‌طوری که در ابتدا و انتهای بازار شاهد شاخصی منفی و خروج نقدینگی و در میانه بازار شاهد شاخصی مثبت و ورود نقدینگی بودیم.

بررسی انجام شده نشان می‌دهد که معاملاتی که در صنعت رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن انجام شده، باعث ایجاد نوسانات قابل توجهی در شاخص فیندو در کل بازار شده است؛ به‌طوری که معاملاتی که در نیم ساعت منتهی به 10:30 در این صنعت انجام شده، باعث افزایش شاخص فیندو و معاملاتی که در نیم ساعت منتهی به 12:30 انجام شده، باعث کاهش قابل توجه شاخص فیندو شده است.

شاخص فیندو در معاملات امروز، پایانی تلخی را تجربه کرد؛ اگر چه در کل جریان معاملاتی، در 3 بازه نیم ساعته شاهد شاخصی مثبت و ورود نقدینگی هوشمند و در 4 بازه نیم ساعته شاهد شاخصی منفی و خروج نقدینگی هوشمند بودیم، ولی معاملاتی که در نیم ساعت منتهی به 12:30 انجام شده است، باعث خروج نقدینگی هوشمند از کلیت بازار شده است.

بعد از آن که در روز گذشته شاهد شکسته شدن رکورد تاریخی بازار سرمایه در ارزش معاملات حقیقی بودیم؛ این متغیر در معاملات امروز، برابر با 7495 میلیارد تومان می‌باشد. این مقدار ارزش معاملات نسبت به روز گذشته، کاهش 2 درصدی را نشان می‌دهد. یکی از ملاک‌های مهم برای بررسی روند بازار و پیش بینی آن، ارزش معاملات حقیقی است که در گزارشات قبلی شاخص فیندو بارها به روند آن اشاره کردیم.

یکی از مهمترین نکات معاملاتی این است که در چند روز گذشته، به‌طور متوالی شاهد افزایش ارزش معاملات حقیقی بودیم که این دید را به‌وجود می‌آورد که در حال حاضر روند می‌تواند ادامه‌دار باشد.

روند ارزش معاملات حقیقی نشان می‌دهد که این متغیر در معاملات امروز خود روندی نزولی را سپری کرد؛ بطوری که در نیم ساعته ابتدایی بازار، شاهد بیشترین معاملات به ارزش 1617 میلیارد تومان معامله توسط اشخاص حقیقی بودیم.

 

3 صنعت با بیشترین ورود نقدینگی هوشمند در تاریخ 25 فروردین

1. حمل و نقل انبارداری

شاخص فیندو

عدد شاخص فیندو برای این صنعت در انتهای بازار برابر 7.93+ میلیون تومان است. این صنعت در میانه بازار شرایط خوبی را سپری کرد. همانطور که در نمودار مشخص است، معاملاتی که در ساعت 10:30 در این صنعت انجام شده است، به‌دلیل اختلاف سرانه و همچنین ارزش بالا باعث ورود نقدینگی هوشمند به این صنعت شده است. در ادامه بازار شاخص فیندو شرایط متعادلی را سپری کرد.

ارزش معاملات حقیقی در این صنعت برابر 196 میلیارد تومان می‌باشد.

این صنعت برای سومین روز متوالی است که یکی از صنایع برتر در ورود نقدینگی هوشمند شناخته شده است. برای مطالعه بیشتر به گزارش شاخص فیندو در تاریخ 23 و 24 فروردین مراجعه کنید.

 

نمادهایی که در این گروه بیشترین ورود نقدینگی هوشمند را به خود اختصاص دادند عبارت‌اند از:

 • حپارسا
 • حکشتی

 

2. واسطه‌گری‌های مالی و پولی شاخص فیندوعدد شاخص فیندو برای این صنعت در انتهای بازار برابر 7.88+ میلیون تومان است. همانطور که در نمودار مشخص است، شاخص فیندو در معاملات امروز روندی صعودی را سپری کرد. ثبت عدد 42.8+ میلیون تومان به عنوان بالاترین عدد شاخص فیندو در انتهای بازار نیز نشان از این موضوع دارد که روند شاخص فیندو در معاملات امروز صعودی بوده است. معاملات فردا این صنعت مهم می‌باشد؛ چرا که اگر در معاملات فردا نیز افزایش قابل توجه شاخص فیندو را شاهد باشیم، می‌توانیم این احتمال را در نظر بگیریم که در روزهای آتی این صنعت رشد خوبی را تجربه کند.

ارزش معاملات حقیقی در این صنعت برابر 30 میلیارد تومان می‌باشد. برخلاف اختلاف سرانه که روندی صعودی در پیش گرفت، ارزش معاملات حقیقی روندی نزولی زا تجربه کرد؛ به‌طوری که در ابتدای بازار شاهد بیشترین معاملات به ارزش 12 میلیارد تومان توسط اشخاص حقیقی بودیم.

نمادهایی که در این گروه بیشترین ورود نقدینگی هوشمند را به خود اختصاص دادند عبارت‌اند از:

 • وارس
 • وسنا
 • وثوق

 

3. سیمان، آهک و گچ

شاخص فیندو

عدد شاخص فیندو برای این صنعت در انتهای بازار برابر 3.14+ میلیون تومان است. این صنعت در معاملات خود علی‌رغم اینکه در 4 بازه زمانی شاخص منفی را ثبت کرده است، ولی معاملاتی که در ادامه بازار انجام شده، باز ارزش بالایی برخوردار بوده، در نتیجه در کلیت بازار شاخص مثبتی ثبت شد و شاهد ورود نقدینگی هوشمند به این صنعت بودیم.

ارزش معاملات حقیقی در این صنعت برابر 250 میلیارد تومان می‌باشد. این متغیر در معاملات امروز وضعیت متعادلی را سپری کرد؛ به‌طوری که در هر نیم ساعت شاهد 36 میلیارد تومان معامله توسط اشخاص حقیقی بودیم.

نمادهایی که در این گروه بیشترین ورود نقدینگی هوشمند را به خود اختصاص دادند عبارت‌اند از:

 • سفارس
 • سبجنو
 • سخاش

 

3 صنعت با بیشترین خروج نقدینگی هوشمند در تاریخ 25 فروردین

1. رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن

شاخص فیندو

عدد شاخص فیندو برای این صنعت در انتهای بازار برابر 44.89- میلیون تومان است. همانطور که در توضیح شاخص فیندو در کل بازار گفتیم، این صنعت در پی معاملاتی که در آن انجام شد، باعث تغییرات قابل توجه در مقدار شاخص فیندو کل بازار شده است.

بررسی وضعیت معاملاتی نمادهای این صنعت نشان می‌دهد که معاملاتی که در نماد رانفور انجام شده، باتوجه به این نکته که با ارزش بالا بوده، باعث جابه‌جایی شاخص فیندو در ساعت 10:30 و 12:30 شده است. در گزارشات قبلی شاخص فیندو نیز به این صنعت و معاملات مشکوکی که در این نماد انجام شده است اشاره کردیم.(شاخص فیندو 24 فروردین) و (شاخص فیندو 23 فروردین)

ارزش معاملات حقیقی در این صنعت برابر 343 میلیارد تومان می‌باشد.

نمادهایی که در این گروه بیشترین خروج نقدینگی هوشمند را به خود اختصاص دادند عبارت‌اند از:

 • مداران
 • افرا
 • رتاپ

 

2. وسایل و دستگاه‌های برقی

شاخص فیندو

عدد شاخص فیندو برای این صنعت در انتهای بازار برابر 20.29- میلیون تومان است . معاملات در این صنعت را می‌توان در نیم ساعت ابتدایی بازار خلاصه کرد؛ به‌طوری که در این ساعت شاخص فیندو با عدد 41.2- میلیون تومان کمترین عدد را در طول روز را برای شاخص فیندو ثبت کرد. از طرفی باتوجه به اینکه در این ساعت ارزش معاملات بالا بوده، در نتیجه خروج نقدینگی هوشمند را از این صنعت شاهد بودیم. در ادامه بازار شاخص فیندو در شرایط نرمالی قرار گرفت.

ارزش معاملات حقیقی در این صنعت برابر 62 میلیارد تومان می‌باشد. اکثر معاملات در نیم ساعت ابتدایی بازار به ارزش 30 میلیارد تومان توسط اشخاص حقیقی انجام شده است.

نمادهایی که در این گروه بیشترین خروج نقدینگی هوشمند را به خود اختصاص دادند عبارت‌اند از:

 • بکام
 • نیر
 • بسویچ

 

3. لاستیک و پلاستیک

شاخص فیندو

عدد شاخص فیندو برای این صنعت در انتهای بازار برابر 12.19- میلیون تومان است. شاخص فیندو در معاملات امروز روندی صعودی در پیش گرفت؛ همانطور که در نمودار مشخص است در ابتدای بازار کمترین، و در انتهای بازار بیشترین مقدار شاخص فیندو ثبت شده است که تایید کننده روند صعودی این شاخص در معاملات امروز است.

از جمله نکات مثبت معاملات در این صنعت، بازگشت شاخص فیندو در انتهای بازار است، که همراه با افزایش قابل توجه ارزش معاملات بوده است. می‌توان انتظار داشت که در روزهای آتی وضعیت خوبی را در این صنعت شاهد باشیم.

ارزش معاملات حقیقی در این صنعت برابر میلیارد 91 تومان می‌باشد.

نمادهایی که در این گروه بیشترین خروج نقدینگی هوشمند را به خود اختصاص دادند عبارت‌اند از:

 • پکرمان
 • پکویر
 • پسهند

برای آشنایی بهتر با ورود و خروج نقدینگی هوشمند و شناسایی آن به کمک شاخص فیندو پیشنهاد می‌شود، دوره‌ی تابلوخوانی و روان‌شناسی بازار را تهیه کنید. دوره‌ی تابلوخوانی و روان‌شناسی بازار با تخفیف 20 درصدی 

برچسب ها : شاخص فیندو
دسته بندی: شاخص فیندو
مطالب پیشنهادی
شاخص هفتگی فیندو – 3 مهر تا 7 مهر

شاخص فیندو و تغییرات آن در کل بازار امروز 25 فرودین 1399 است؛ بعد از آن که شاخص کل در چند روز متوالی با رشد همراه بود و...

شاخص هفتگی فیندو – 6 شهریور تا 10 شهریور

شاخص فیندو و تغییرات آن در کل بازار امروز 25 فرودین 1399 است؛ بعد از آن که شاخص کل در چند روز متوالی با رشد همراه بود و...

شاخص فیندو - 26 مرداد 99

شاخص فیندو و تغییرات آن در کل بازار امروز 25 فرودین 1399 است؛ بعد از آن که شاخص کل در چند روز متوالی با رشد همراه بود و...

نظرات