بلاگ/شاخص فیندو
شناسه خبر:168 تاریخ انتشار:1398/11/21 18:37
شاخص فیندو - 21 بهمن 98

شاخص فیندو شاخصی است که بدون توجه به مثبت یا منفی بودن بازار با رصد دقیق معاملات حقیقی‌ها در بازار سرمایه نقدینگی هوشمند را رصد کرده و به سرمایه‌گذاران کمک خواهد کرد تا صنایعی که سهام آنها مورد توجه حقیقی‌های هوشمند است را شناسایی کنند.

شاخص فیندو - 21 بهمن 98

شاخص فیندو، در انتهای بازار عدد 8.44- میلیون تومان ثبت کرد. این عدد بیانگر اختلاف سرانه خرید و فروش هرکد حقیقی در معاملات امروز بورس بوده‌است و نشان‌دهنده قدرت بالای فروشنده‌ها نسبت به خریداران می‌باشد.

شاخص فیندو، روز خود را با عدد منفی و خروج نقدینگی هوشمند شروع کرد اما در ادامه بازار، سرانه اعداد بهتری را ثبت کرد؛ بطوری که کمترین مقدار شاخص(خروج نقدینگی هوشمند) برابر با  19.36- و بیشترین مقدار شاخص(ورود نقدینگی هوشمند) برابر با 4.39+ بود.

بررسی ارزش معاملات نشان می‌دهد که در ساعات ابتدایی، ارزش معاملات حقیقی بالا بوده و رفته رفته با کاهش همراه شد. نکته قابل توجه دیگر در معاملات امروز این است که در ساعاتی که ارزش معاملات بالاتری را تجربه کردیم شاهد خروج نقدینگی هوشمند بیشتری نیز بوده‌ایم.

نکته: پس از بررسی آمار و ارقام مرتبط با ورود و خروج نقدینگی هوشمند به صنایع، به جز یک صنعت، هیچ کدام از صنایع ورود نقدینگی هوشمند را تجربه نکردند؛ لذا در بررسی بهترین‌ صنایع بازار، به بررسی 3 صنعتی پرداختیم که کمترین و بیشترین خروج نقدینگی هوشمند را داشتند پرداختیم..
 

3 صنعت با بیشترین خروج نقدینگی هوشمند در تاریخ 21 بمهن

1. زراعت و خدمات وابسته

شاخص فیندو برای این صنعت در انتهای بازار عدد 27.33- میلیون تومان است.نکته قابل توجه این است که این صنعت بصورت مقطعی سرانه مثبت بیشتری را ثبت کرد بطوری‌که در5 بازه زمانی عدد مثبت و ورود نقدینگی هوشمند و در 2بازه زمانی عدد منفی و خروج نقدینگی هوشمند را نشان می‌دهد.

بررسی ارزش معاملات حقیقی نشان می‌دهد پیرو روند کلی بازار، در ساعات ابتدایی بازار ارزش معاملات حقیقی بالا بوده و رفته رفته کاهش پیدا کرده‌است.

 

2. بانک‌ها و موسسات اعتباری

عدد شاخص فیندو در این صنعت برابر 21.84- میلیون تومان می‌باشد که نشان‌دهنده قدرت بالای فروشنده‌های حقیقی در مقابل خریداران حقیقی می‌باشد.

 باتوجه به نمودار، در ساعات میانی بازار، اختلاف سرانه و ارزش معاملات رشد قابل توجهی داشتند.

 

3. فلزات اساسی

در جایگاه سوم، بیشتین خروج نقدینگی صنعت فلزات قرار دارد؛ این صنعت با عدد 17.54- میلیون تومان روز خود را به پایان رساند.

در ساعات ابتدایی بازار، اختلاف سرانه و ارزش معاملات مقدار بالایی را ثبت کردند و رفته رفته روند این دو، از هم جدا شد؛ بطوری‌که سرانه روند مثبت به خود گرفت ولی ارزش معاملات حقیقی کاهشی بوده‌است.

یکی از رکوردها که در ساعت 10:30 برای این صنعت ثبت شد اختلاف سرانه 98.62- میلیون تومان بوده‌است.

 

3 صنعت با کمترین خروج نقدینگی هوشمند در تاریخ 21 بمهن

1. اطلاعات و ارتباطات

 

شاخص فیندو در این صنعت برای کل بازار، 4.72+ میلیون تومان است. این صنعت تنها صنعتی بود که ورود پول هوشمند را داشت و اختلاف سرانه مثبتی را ثبت کرد. بررسی سرانه و ارزش معاملات نشان از ادامهدار بودن این روند در روزهای آتی دارد.

2. ساخت دستگاهها و وسایل ارتباطی

در صنعت ساخت دستگاه و وسایل ارتباطی، اختلاف سرانه برای کل بازار عدد 0.15- را نشان می‌دهد. نکته قابل توجه این است که ارزش معاملات بالا و سرانه بالا در اولین ساعات معاملاتی امروز باعث خروج کمتر نقدینگی هوشمند از این سهم شده‌است.
لپارس تک نماد موجود در این صنعت است.

3. خرده فروشی،باستثنای وسایل نقلیه موتوری

صنعت خرده فروشی، روزی متعادل را گذراند؛ باتوجه به نمودار؛ شاخص فیندو در این صنعت در ساعاتی مثبت و در ساعاتی منفی بود و در نتیجه در کل بازار عدد 0.18- میلیون تومان را ثبت کرد.
از نمادهای این صنعت می‌توان به قاسم و افق اشاره کرد.


* وضعیت ورود و خروج نقدینگی هوشمند به صنایع مختلف در روزهای گذشته را نیز می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

برچسب ها : شاخص فیندو
دسته بندی: شاخص فیندو
مطالب پیشنهادی
شاخص هفتگی فیندو – 3 مهر تا 7 مهر

شاخص فیندو، در انتهای بازار عدد 8.44- میلیون تومان ثبت کرد. این عدد بیانگر اختلاف

شاخص هفتگی فیندو – 6 شهریور تا 10 شهریور

شاخص فیندو، در انتهای بازار عدد 8.44- میلیون تومان ثبت کرد. این عدد بیانگر اختلاف

شاخص فیندو - 26 مرداد 99

شاخص فیندو، در انتهای بازار عدد 8.44- میلیون تومان ثبت کرد. این عدد بیانگر اختلاف