بلاگ/شاخص فیندو
شناسه خبر:157 تاریخ انتشار:1398/11/20 23:32 نویسنده: مدیر سیستم
شاخص فیندو - 20 بهمن 98

شاخص فیندو شاخصی است که بدون توجه به مثبت یا منفی بودن بازار با رصد دقیق معاملات حقیقی‌ها در بازار سرمایه نقدینگی هوشمند را رصد کرده و به سرمایه‌گذاران کمک خواهد کرد تا صنایعی که سهام آنها مورد توجه حقیقی‌های هوشمند است را شناسایی کنند.

شاخص فیندو - 20 بهمن 98

شاخص فیندو و تغییرات آن در کل بازار

شاخص فیندو، در انتهای بازار عدد 1.04+ میلیون تومان ثبت کرد. این عدد بیانگر اختلاف سرانه خرید و فروش هر کد حقیقی در معاملات امروز بورس بوده است و نشان‌دهنده قدرت بالای خریداران نسبت به فروشندهها می‌باشد.

شاخص فیندو

بررسی روند شاخص نشان می‌دهد که امروز سرانه وضعیت مطلوبی داشت؛ بطوری که در بازه های زمانی مورد بررسی، سرانه عدد مثبت و ورود نقدینگی هشمند حقیقی را نشان می‌دهد.
در ساعاتی میانی بازار، شاخص به بیشترین مقدار خود یعنی 5.51+ رسید.
نکته قابل توجه متوسط ارزش معاملات حقیقی ها میباشد؛ در زمان رشد سرانه، نه تنها کاهش ارزش معاملات را شاهد نبودیم بلکه ثباتی مشاهده شد که نشان دهنده امیدواری نسبت به ادامه روند می‌باشد.

 

3 صنعت با بیشترین ورود نقدینگی هوشمند

   1. فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسطه

شاخص فیندو - صنعت کمک واسطه گری مالی

شاخص فیندو برای این صنعت در انتهای بازار عدد 47.63+ میلیون تومان است.با بررسی نمودار می‌توان به این نکته پی برد که روند ورود نقدینگی هوشمند در طول بازار برای این صنعت حفظ شده و درانتها توانست به این عدد دست پیدا کند.

 

   2. سایر واسطه‌گری‌های مالی

شاخص فیندو صنعت وساطه گری مالی

این صنعت در جایگاه بعدی بیشترین شاخص فیندو، قرار دارد بطوری‌که در انتهای بازار عدد 32.81+ میلیون تومان را ثبت کرد. با توجه به افزایش ارزش معاملات در گذر زمان سرانه‌ها روندی صعودی به خود گرفته اند و در نتیجه روزی خوبی برای این صنعت به ثبت رسید.

 

   3. اطلاعات و ارتباطات

شاخص فیندو - اطلاعات و ارتباطات

جایگاه سوم بیشترین ورود نقدینگی هوشمند، صنعت اطلاعات و ارتباطات قرار دارد. عدد شاخص فیندو برای این صنعت، عدد 9.58+ میلیون تومان است. نکته قابل تامل این است که در مقطع، سرانه منفی شد و این کاهش سرانه با افزایش ارزش معاملات همراه بوده است که می‌توان نشانه‌ای برای نمادهای این صنعت درنظر گرفت.

3 صنعت با بیشترین خروج نقدینگی هوشمند

   1. لاستیک و پلاستیک

شاخص فیندو لاستیک و پلاستیک

شاخص فیندو برای این صنعت، عدد 25.72- میلین تومان است. که نشان‌دهنده قدرت بالای فروشنده‌های حقیقی در مقابل خریداران حقیقی و خروج نقدینگی هوشمند می‌باشد.

   2. مخابرات

شاخص فیندو - مخابرات

صنعتی که برخلاف جریان کلی بازار عمل کرد، صنعت مخابرات بود. عدد شاخص فیندو برای این صنعت 10.4- میلیون تومان است. نکته قابل توجه این است که با مرور زمان سرانه‌ها و ارزش معاملات در این صنعت افزایش پیدا کرد بطوری که سرانه در انتهای بازار عددی متفاوت با ابتدای بازار را ثبت کرد.  این صنعت امروز روند جالبی را گذراند بطوری که در ساعات ابتدایی کمترین مقدار خود را یعنی عدد  79.58- را ثبت کرد اما رفته رفته قدرت فروشنده کاهش و خریدار قوی در صنعت حاضر شد و روند سرانه را دگرگون کرد.

 

   3. فراورده های نفتی،کک و سوخت هسته

شاخص فیندو - فراورده‌های نفتی

سومین صنعت از لحاظ خروج نقدینگی هوشمند، این صنعت می‌باشد که عدد 7.71-میلیون را ثبت کرد. افزایش ارزش معاملات همراه با افزایش سرانه نشانه خوبی در این صنعت میتواند برای ادامه کار باشد.

* وضعیت ورود و خروج نقدینگی هوشمند به صنایع مختلف در روز گذشته را نیز می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

 

 

برچسب ها : شاخص فیندو
دسته بندی: شاخص فیندو
مطالب پیشنهادی
شاخص هفتگی فیندو – 3 مهر تا 7 مهر

شاخص فیندو و تغییرات آن در کل بازار شاخص فیندو، در انتهای بازار عدد 1.04+ میلیون تومان ثبت کرد. این عدد بیانگر اختلاف سرانه خرید و فروش هر کد حقیقی در...

شاخص هفتگی فیندو – 6 شهریور تا 10 شهریور

شاخص فیندو و تغییرات آن در کل بازار شاخص فیندو، در انتهای بازار عدد 1.04+ میلیون تومان ثبت کرد. این عدد بیانگر اختلاف سرانه خرید و فروش هر کد حقیقی در...

شاخص فیندو - 26 مرداد 99

شاخص فیندو و تغییرات آن در کل بازار شاخص فیندو، در انتهای بازار عدد 1.04+ میلیون تومان ثبت کرد. این عدد بیانگر اختلاف سرانه خرید و فروش هر کد حقیقی در...

نظرات