بلاگ/اصطلاحات ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:425 تاریخ انتشار:1399/01/28 19:30 نویسنده: مدیر سیستم
سیستم ماینینگ (Mining)

ماینینگ: زمانی که افراد توان پردازش خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند تا شبکه پایدار باشد، و این افراد به عنوان پاداش رمز ارز مخصوصی را دریافت می‌کنند.

 

در  شبکه بلاک ‌‌چین اعمال مختلفی در اضافه کردن یک بلوک جدید به زنجیره عمومی بلاک ‌چین باید صورت گیرد این اعمال شامل دریافت، ذخیره و تایید تراکنش‌ها می‌شود. . جدای از این مسائل امنیت شبکه نیز مسئله‌ای است که هرکسی نمی‌تواند انجام آن را بر عهده گیرد. اما این کارها توسط چه کسانی انجام می‌شود؟

در یک سیستم متمرکز کار دریافت و طبقه‌بندی اطلاعات توسط سرورهای سازمان مرکزی صورت می‌گیرد. اما در شبکه بلاک‌ چین که در روابط به صورت همتا به همتا شکل گرفته، اعضای این شبکه که قابلیت پردازش اطلاعات را بر عهده داشته باشند این کار را انجام خواهند داد.

تنها عواملی که توانایی انجام چنین کاری را دارند ماینرها هستند. ماینرها به علت توان بسیار بالا در انجام پردازش‌ها می‌توانند امور مربوط به شبکه بلاک ‌چین را به خوبی انجام دهند.

شبکه بلاک‌ چین نیز به پاس این خدمت ماینرها به آن‌ها رمز ارز مخصوص شبکه را به عنوان پاداش اهدا می‌کند. پس به نوعی بخشی از ارزش یک رمز ارز مربوط به هزینه‌ای است که وی برای تشکیل یک بلوک در شبکه بلاک ‌چین مصرف می‌کند.

برچسب ها : استخراج کردن Mining
مطالب پیشنهادی
نظرات