بلاگ/بورس
شناسه خبر:495 تاریخ انتشار:1399/02/20 14:17 نویسنده: مدیر سیستم
سود عرضه‌های اولیه در سال 98 در کنار حقوق وزارت کار

خرید عرضه اولیه از موضوعات مهم این روزهای اکثر مردم است، در این مقاله به بررسی میزان سود عرضه اولیه‌های سال 98 و مقایسه آن با حقوق وزارت کار می‌پردازیم.

سود عرضه‌های اولیه در سال 98 در کنار حقوق وزارت کار

عرضه اولیه موضوع مورد توجه این روزها

خرید عرضه اولیه انتخاب کم‌ریسک و مطمئن پیش روی افراد است چرا که سوددهی آن تضمین شده است به‌طوری که در 5 سال اخیر هیچ یک از عرضه‌های اولیه انجام شده سرمایه‌گذاران را متحمل زیان نکرده است، همین مسئله باعث شده تا بسیاری از افراد، خرید عرضه اولیه را به عنوان منبع درآمدی برای خود و تمامی اعضای خانواده در نظر گیرند.

با وجود سوددهی عرضه‌های اولیه، میزان بازدهی شرکت‌های مختلف متفاوت است. عموماً شرکت‌های کوچک‌تر بازدهی بیشتر و شرکت‌های بزرگ‌تر بازدهی کمتری را به ارمغان می‌آورند. در کنار مسئله بازدهی، سهمیه اختصاصی به هر نفر متفاوت است.

به همین منظور قصد داریم در ادامه با فرض اینکه یک نفر در تمام عرضه‌های اولیه سال 98 شرکت می‌کرد و سهام را 1 ماه نگهداری می‌کرد و سپس آن را به فروش می‌رساند چه میزان سود خالص در سال 98 نصیبش می‌شد.

جدول میزان سهمیه ریالی هر نفر و میزان بازدهی در یک ماه نخست

عرضه اولیه

همان‌طور که محاسبه شد هر شخص در سال 98 برای خرید تمام عرضه‌های اولیه می‌بایست بودجه‌ای برابر با 7,851,672 میلیون تومان تخصیص می‌داد و در صورت نگهداری 1 ماهه تمام عرضه‌های اولیه در انتهای سال 4,166,216 میلیون تومان سود خالص نصیب هر نفر می‌شد. به‌طور مثال برای یک خانواده 4 نفره در طول یک سال 16,664,864 میلیون تومان سود خالص پدید می‌آمد که معادل بیش از نیمی از مجموع حداقل حقوق سالیانه سرپرست خانواده 4 نفره است. این مسئله بدون شک در کنار دریافت حقوق وزارت کار می‌توانست منبع درآمدی امن و قابل قبولی برای هر خانواده باشد.

لازم به ذکر است که مفروضات ما در محاسبات بالا مبنی بر نگهداری 1 ماهه سهام عرضه اولیه است. در صورتی که هر سهم با توجه به ویژگی‌های خود زمان مناسب خاص خود را دارد که برای پیدا کردن بهترین زمان فروش توصیه می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.

بهترین زمان فروش عرضه اولیه

برای آشنایی با مقدمات ورود به بورس و خرید و فروش عرضه اولیه پیشنهاد می‌شود دوره و مقاله زیر را مشاهده کنید.

برچسب ها : عرضه اولیه
دسته بندی: بورس اخبار
مطالب پیشنهادی
عرضه اولیه ها با بیشترین و کمترین بازدهی در 3 ماه گذشته کدام اند؟

عرضه اولیه موضوع مورد توجه این روزها خرید عرضه اولیه انتخاب کم‌ریسک و مطمئن پیش روی افراد است چرا که...

عرضه اولیه‌ها با بیشترین و کمترین بازدهی در ۳ ماه اخیر

عرضه اولیه موضوع مورد توجه این روزها خرید عرضه اولیه انتخاب کم‌ریسک و مطمئن پیش روی افراد است چرا که...

عرضه اولیه صنایع لاستیک یزد (پیزد1)

عرضه اولیه موضوع مورد توجه این روزها خرید عرضه اولیه انتخاب کم‌ریسک و مطمئن پیش روی افراد است چرا که...

نظرات