بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:214 تاریخ انتشار:1398/12/09 00:50 نویسنده: مدیر سیستم
روند اصلاحی رمزارزها؛ کاهش قیمت 5 رمزارز اصلی در هفته‌ای که گذشت

در هفته گذشته شاهد کاهش قیمت رمزارزهای اصلی بودیم. البته برخی این کاهش قیمت را به منزله اصلاح می‌دانند. در ادامه سعی در تشریح وضعیت این رمزارزها داریم.

روند اصلاحی رمزارزها؛ کاهش قیمت 5 رمزارز اصلی در هفته‌ای که گذشت

بازار خونین رمزارزها

چند روزی‌ست که بازارهای مالی بین‌المللی سرخ رنگ شده‌اند. حتی طلا نیز که معمولا در چنین شرایطی رشد می‌کرد، برای مدتی متوقف شد. این اتفاق در بازار رمزارزها نیز رخ داد و این بازار نیز اصلاحی را تجربه نمود.

حتی اندازه بازار رمزارزها نیز از 308 میلیارد دلار در 15 فوریه به 248 میلیارد دلار رسید که یک کاهش 19.5 درصدی را نشان می‌دهد؛ البته باید گفت این اصلاح برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای معمول است و به آنان فرصت خرید یا افزودن به دارایی‌های کنونی را می‌دهد.

تیم درپر، یکی از معروف‌ترین ثروتمندان آمریکایی در مصاحبه ای با CNBC گفته است که قصد دارد دارایی خود را از بازار سهام به بازار رمزارزها منتقل کند. وی معتقد است که بیت‌کوین تا اواخر سال 2022 یا اوایل 2023 تا قیمت 250,000 دلار رشد خواهد کرد. او بر این باور است که انقلابی در زمینه تمرکز زدایی رخ خواهد داد و این همان چیزی‌ست که بیت‌کوین برای صعود خود نیاز دارد.

رمزارزها

آنتونی پمپلیانو، موسس Morgan creek digital در مصاحبه‌ای با CNN خاطر نشان کرد که دنیای کنونی ما تا جایی پیش خواهد رفت که کاملا به یک دنیای دیجیتال بدل گردد و مهم‌ترین و سریع‌ترین تغییرات در بانک‌های مرکزی سراسر دنیا رخ خواهد داد. او معتقد است که تا چند سال آینده تمامی بانک‌های مرکزی از ارزهای دیجیتال خود رونمایی خواهند کرد.

به نظر می‌رسد اصلاح اخیر رمزارزها فرصتی برای خروج نوسان‌گیرانی بود که پس از رشد اخیر وارد این بازار شده بودند و به سرمایه‌گذاران بلندمدت این اجازه را داد تا بر دارایی‌های خود بیافزایند.

بررسی روند رمزارزها

حال قصد داریم با تحلیل 5 رمزارز بزرگ دریابیم که آیا این اصلاح به اتمام رسیده است و یا اینکه همچنان ادامه خواهد داشت.

بیت‌کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

بیتکوین/دلار

بیت‌کوین کانال نزولی را که اخیرا تشکیل داده بود رو به پایین شکسته و به زیر مقاومت روانی 9,000 دلار رسیده است. این اتفاق نشانه‌ی خوبی برای این رمزارز نیست.

اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال نزول است و RSI نیز وارد محدوده منفی شده است. تمام این موارد می‌تواند نشانه‌های روند نزولی برای این رمزارز باشد. محدوده بعدی مقاومت بین 7,856 تا 8,240 دلار می‌باشد.

چنانچه قیمت دوباره به بالای 9,000 دلار بازگردد نشانه مثبتی خواهد بود، چرا که نشان می‌دهد خریداران بسیاری منتظر خرید بیت‌کوین در قیمت‌های پایین بوده‌اند.

اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD)

اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD)

در روز 25 فوریه، اتریوم الگوی مثلث متقارن خود را به سمت پایین شکاند که نمی‌تواند نشانه‌ی خوبی برای این رمزارز باشد. در زمان نوشتن این متن، فروش‌ها با قدرت بیشتری شدت گرفته و این رمزارز به زیر مقاومت 235 دلار رسیده است و از نقطه خروجی که ما در 230 دلار پیشنهاد کرده بودیم عبور کرد.

اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه شیب رو به پایین پیدا کرده و ‌RSI نیز وارد محدوده منفی شده است. این موارد نشان از قدرتمند بودن بازار خرسی دارد. حمایت بعدی این رمزارز در قیمت 197 دلار خواهد بود.

انتظار می‌رود که حمایت 197 دلار بسیار قدرتمند باشد و قیمت از آن پایین‌تر نرود. چنانچه قیمت از این نقطه دوباره به سمت بالا پیش رود، با مقاومت 235 دلار مواجه خواهد شد.

ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

ریپل هم حمایت 0.2636 را رد کرد و به سمت پایین کشیده شد. این نزول یک الگوی سر و شانه را تکمیل نمود که نشان از هدف 0.18043 دلار دارد.

حمایت‌های بعدی این رمزارز در قیمت‌های 0.21302 و 0.1997 دلار خواهد بود. هر پولبکی از این نقاط با مقاومت قدرتمند خط گردن در قیمت 0.26362 دلار مواجه خواهد شد. چنانچه این مقاومت شکسته شود، سیگنال قدرتمندی برای خرید این رمزارز خواهد بود.

بایننس/دلار آمریکا (BNB/USD)

بایننس/دلار آمریکا (BNB/USD)

بایننس نیز اصلاح شدیدی را تجربه نمود و حتی از حمایت قدرتمند 19.68 دلار نیز پایین‌تر آمد.

اندیکاتور میانگین متحرک نمایی نشان 20 روزه و RSI نیز در شرایطی مشابه رمزارزهای گفته‌شده بالا قرار دارند که نشانه خوبی برای روند صعودی این رمزارز نیستند.

حمایت بعدی این رمزارز قیمت 16.42 دلار خواهد بود. هر بازگشتی از قیمت فعلی یا از قیمت حمایتی اعلام شده، ابتدا با مقاومت خط روند نزولی مواجه خواهد شد.

تزوس/دلار آمریکا (XTZ/USD)

تزوس/دلار آمریکا (XTZ/USD)

تزوس درگیر مقاومت 2.52 دلار است. اگر خریداران بتوانند که این رمزارز را از مقاومت 2.97 دلار عبور دهند، هدف بعدی این رمزارز قیمت3.50 دلار خواهد بود.

اما اگر خریداران موفق نشوند که قیمت را از مقاومت گفته شده عبور دهند، ممکن است قیمت به پایین‌تر از 2.52 دلار برسد که آنگاه باید باید دید که رفتار این رمزارز در حمایت 2.28 دلار چگونه خواهد بود.

با توجه به آنچه راجع به این 5 رمزارز گفته شد، بهتر است که فعلا نظاره‌گر بازار بود تا دید که چه اتفاقی برای نقاط حمایتی گفته شده خواهد افتاد؛ پس از آن می‌توان درباره ورود به بازار این رمزارزها تصمیم‌گیری کرد.

برچسب ها : رمز ارز رمزارزها
مطالب پیشنهادی
رمزارزها بر مدار صعود؛ بررسی برترین رمزارزها با احتمال رشد بالا

بازار خونین رمزارزها چند روزی‌ست که بازارهای مالی بین‌المللی سرخ رنگ شده‌اند. حتی طلا نیز که معمولا در...

رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

بازار خونین رمزارزها چند روزی‌ست که بازارهای مالی بین‌المللی سرخ رنگ شده‌اند. حتی طلا نیز که معمولا در...

رمزارزها در سراشیبی نزول؛ پنج رمزارز با برترین عملکرد در هفته‌ی...

بازار خونین رمزارزها چند روزی‌ست که بازارهای مالی بین‌المللی سرخ رنگ شده‌اند. حتی طلا نیز که معمولا در...

نظرات