بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:258 تاریخ انتشار:1398/12/27 15:45 نویسنده: مدیر سیستم
رمزارزها در سراشیبی نزول؛ پنج رمزارز با برترین عملکرد در هفته‌ی گذشته کدام‌اند؟

در پی شیوع کرونا، بازارهای جهانی از جمله بازار رمزارزها با ریزش مواجه شده‌اند. در این مقاله به بررسی رمزارزها با بهترین عملکرد در هفته گذشته، می‌پردازیم.

رمزارزها در سراشیبی نزول؛ پنج رمزارز با برترین عملکرد در هفته‌ی گذشته کدام‌اند؟

اوضاع بازار رمزارزها در هفته‌ی گذشته

هفته گذشته هفته‌ای پر از استرس برای معامله‌گران بازار رمزارزها بود. عدم اطمینانی که عمدتاً بر اثر همه‌گیر شدن ویروس کرونا در سطح جهان به‌ وجود آمده بود. این عامل باعث شد که تمامی بازارهای جهانی با فشار فروش شدیدی مواجه شوند. 

در همین راستا نیز دولت‌ها برنامه‌های حمایتی مختلفی را به اجرا درآوردند که تاکنون تأثیر چندان زیادی بر بازارها نداشته و روند آن‌ها همچنان نزولی است.

در بازار رمزارزها نیز فشار فروش بسیار شدید بوده و هست؛ به‌طوری که در روز 12 و 13 مارس 92 میلیارد دلار از ارزش این بازار کاسته شد.

رمزارزها

در این بین طلا نیز روند نزولی داشته که دلیل عمده آن نیاز اساسی فعالان کسب‌وکارها به پول نقد در زمان تعطیلی کارخانه‌ها است.

تاریخ نشان داده که درزمان بحران‌های اقتصادی قبلی، طلا ابتدا روندی نزولی را تجربه کرد، اما سپس با یک رشد سریع، تا چند سال روند صعودی خود را حفظ نموده و پاداش خوبی به سرمایه‌گذاران بلندمدت اعطا کرد.

پیش‌بینی می‌شود که بازار رمزارزها نیز چنین واکنشی نسبت به شرایط نشان دهد و همان‌طور که بحران مالی 2008 فرصتی برای ظهورشان بود، بحران پیش‌رو نیز فرصتی باشد تا خود را به محل امنی در زمان بحران تبدیل کنند.

در ادامه با کمک نمودارها خواهیم دید که در هفته گذشته کدام یک از رمزارزها توانستند بهترین عملکرد را با توجه به شرایط داشته باشد.

1- لئو/ دلار آمریکا (LEO/USD)

رمزارزها

لئو با 3 درصد کاهش قیمت یکی از بهترین عملکردها را در هفته گذشته داشت.

در هفته گذشته 15 میلیون توکن لئو عمدتاً در 12 و 13 مارس سوزانده شد. ( برخی رمزارزها برای کنترل طرف عرضه توسط شرکت سازنده خریداری شده و سوزانده می‌شوند تا ارزششان حفظ شود) این مسئله باعث شد تا علی‌رغم نوسانات بازار رمزارزها، قیمت لئو تقریبا ثابت بماند.

لئو چندهفته‌ای است که بین قیمت 0.90 تا 1.04 دلار نوسان می‌کند. این مسئله نشان دهنده آن است که رمزارز لئو تقریباً در قیمت ثابتی قرار دارد و چندان تحت فشار فروش اخیر قرار نداشته است.

اگر قیمت از این کانال ریزش کند، تا حمایت 0,80 دلار امکان کاهش دارد. انتظار آن است که به شدت از این نقطه حمایت شود اما چنانچه این حمایت نیز شکسته شود، بهای آن تا 0.70 دلار نیز کاهش می‌یابد.

از سوی دیگر اگر قیمت از 1.04 دلار عبور کند، تا مقاومت 1.17 صعود خواهد کرد. اما انتظار می‌رود که در این قیمت با مقاومت سنگینی مواجه شود، اما اگر قیمت از این نقطه عبور کند، نیروی لازم جهت حرکت به سمت 1.36 را جذب خواهد کرد.

2- استلار لومنز/ دلار آمریکا (XLM/USD)

رمزارزها

استلار لومنز با 31 درصد ریزش جایگاه دوم بهترین عملکرد یا کمترین ریزش را به خود اختصاص داده است.

این ارز در کانال قیمتی 0.042 تا 0.088 دلار برای چند ماهی در نوسان بود که با به‌وجود آمدن فشار فروش روزهای اخیر، حمایت حیاتی 0.042 آن شکسته شد و بهای آن تا 0.026 کاهش یافت.

 گرچه رسیدن به پایین‌ترین قیمت تجربه شده نشانه‌ای منفی است، اما میزان تقاضا در این قیمت نشانه‌ی خوبی برای آغاز روند صعودی جدید است.

انتظار می‌رود در هفته‌های آتی این رمزارز به کانال قیمتی قبلی بازگردد، اگرچه استلار مقاومت قدرتمندی در 0.048 تا 0.051 دلار پیش رو دارد. اما چنانچه قیمت از حمایت فعلی نیز عبور کند روند همچنان نزولی خواهد ماند.

3- اتریوم کلاسیک/ دلار آمریکا (ETC/USD)

رمزارزها

اتریوم کلاسیک با 32 درصد ریزش جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

در روز 16 مارس، پاداش هر بلوک برای اتریوم 20 درصد کاهش خواهد یافت و از 4 کوین برای هر بلوک، به 3.2 کوین کاهش خواهد یافت.

این رمزارز تقریباً از ابتدای سال 2019 تا ابتدای سال 2020، در کانالی عریض بین 3.40 تا 10 دلار نوسان کرده است و سپس توانست تا 14 دلار رشد کند، اما با اوج گرفتن فشار فروش در هفته‌های اخیر، دوباره قیمت این ارز به شدت کاهش یافت.

این فشار موجب شکست حمایت 3.40 دلار شد و به قیمت 3.083 رسید. اگرچه این نشانه‌ای بسیار منفی است اما انتظار می‌رود که خریدها شدت گیرد و حمایت جدیدی شکل بگیرد.

چنانچه خریدها اوج گرفت و قیمت رو به رشد رفت، پیشنهاد می‌شود با رسیدن قیمت به بالای 4 دلار، اقدام به خرید این رمزارز کنید.

4- ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

رمزارزها

ریپل با نزول 33 درصدی جایگاه چهارم کمترین کاهش‌ها را به خود اختصاص داد.

شکست خریداران در تثبیت قیمت بالای مقاومت 0.34 در ماه گذشته، باعث شد که سرمایه‌گذاران اقدام به سیو سود کنند. از آن پس، روند قیمتی این رمزارز وارد یک کانال نزولی شد. در هفته گذشته نیز گذر قیمت از حمایت 0.17 شدت گرفت.

با رسیدن قیمت به پایین‌ترین نرخ چندساله خود در 0.114 دلار، خریدها کمی شدت گرفت اما نتوانست که قیمت را بالای 0.17 تثبیت کند. اگر بهای این رمزارز به زیر حمایت 0.114 دلار برسد، حمایت بعدی، حمایت روانی 0.10 دلار خواهد بود.

اما اگر قیمت بتواند بالای 0.17 دلار تثبیت شود، ممکن است برای خریداران جذاب‌تر شود ولی برای خرید باید منتظر بود که روند نزولی شکسته شود.

5- توکن هوبی/ دلار آمریکا (HT/USD)

رمزارزها

توکن هوبی با 34 درصد ریزش در جایگاه پنجم کمترین ریزش‌ها در هفته گذشته قرار گرفته است.

کمپانی هوبی با بهره‌برداری از اپلیکیشن هوبی لایت که به معامله‌گران اجازه می‌‌دهد بدون هیچ هزینه یا کمیسیونی به معامله رمزارزهای اصلی بپردازند، باعث جلب توجه خریداران شد.

هوبی درحال نوسان در یک الگوی مثلث صعودی است. خط حمایت این مثلث این هفته شکسته شد اما خبر خوب آن است که قیمت زیر آن تثبیت نشد.

این عدم تثبیت نشانه‌ی مثبتی بود چرا که توجه خریداران را جلب کرد. اگر قیمت بالای 3 دلار تثبیت شود، می‌تواند فرصت خریدی برای هدف 5.35 باشد و چنانچه قیمت به بالای 5.35 دلار نفوذ کند، نشانه بسیار مثبتی خواهد بود.

اما اگر قیمت زیر خط حمایت مثلث تثبیت شود، نشانه‌ی بسیار بدی است، چراکه بر اساس الگوی مثلث قیمت تا 1 دلار کاهش خواهد یافت.

برای آشنایی بیشتر با رمزارزها و شناخت بهتر بازار ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌شود به دوره آموزشی رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

برچسب ها : رمزارز رمزارزها
مطالب پیشنهادی
رمزارزها بر مدار صعود؛ بررسی برترین رمزارزها با احتمال رشد بالا

اوضاع بازار رمزارزها در هفته‌ی گذشته هفته گذشته هفته‌ای پر از استرس برای معامله‌گران بازار رمزارزها بود....

رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

اوضاع بازار رمزارزها در هفته‌ی گذشته هفته گذشته هفته‌ای پر از استرس برای معامله‌گران بازار رمزارزها بود....

بازار رمزارزها تحت تاثیر کرونا؛ ریزش 26 درصدی بیت‌کوین تنها در یک روز

اوضاع بازار رمزارزها در هفته‌ی گذشته هفته گذشته هفته‌ای پر از استرس برای معامله‌گران بازار رمزارزها بود....

نظرات