بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:465 تاریخ انتشار:1399/02/08 13:45 نویسنده: معصومه رنج خواه
رمزارزها بر مدار صعود؛ بررسی برترین رمزارزها با احتمال رشد بالا

با توجه به اوضاع بازار رمزارزها و احتمال افزایش تقاضا برای آن‌ها، در این مقاله به بررسی 5 رمزارز که احتمالا روندی صعودی را طی خواهند کرد، می‌پردازیم.

رمزارزها بر مدار صعود؛ بررسی برترین رمزارزها با احتمال رشد بالا

اوضاع بازار رمزارز در هفته‌ای که گذشت 

داغ‌ترین بحثی که هفته گذشته با آن روبه‌رو بودیم، کاهش قیمت معاملات فیوچر نفت WTI تحویل ماه می بود. سقوط بی‌سابقه قیمتی که قیمت هر بشکه را تا زیر صفر کاهش داد و سپس دوباره این قیمت به محدوده مثبت بازگشت.

نوسانات بازار نفت از نوسانات بیت‌کوین در میانه‌های ماه مارس پیشی گرفت و همچنان نیز بیشتر از آن است. این نوسانات باعث شده است تا برخی از معامله‌گران بازار انرژی ضررهای سنگینی را تجربه کنند.

درحالی که به نظر می‌رسد این هفته بیت‌‌کوین مورد توجه معامله‌گران قرار گیرد، آلت‌کوین‌هایی هستند که شرایط مناسبی برای صعود داشته و الگوهای گاوی مورد توجهی ساخته‌اند. در ادامه به تحلیل برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

رمزارز

1- استلار/ دلار آمریکا (XLM/USD)

روز 22 آپریل، استلار یک رالی صعودی انجام داد و با بسته شدن بالای قیمت 0.053 دلار، یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد. این موضوع باعث شد تا این رمزارز قدرت لازم برای صعود به قیمت 0.076 دلار را پیدا کند.

رمزارز استلار

معمولا زمانی که قیمت یک الگوی صعودی را کامل می‌کند، ابتدا یک پولبکی به سقف شکسته‌شده می‌زند و سپس مسیر صعودی خود را ادامه می‌دهد. اما گاهی چنان قدرت خریداران زیاد است که قیمت پس از چند نوسان کوتاه، بدون پولبک، مسیر خود را ادامه می‌دهد.

بررسی اندیکاتورها نشان می‌دهد که هم میانگین متحرک شیب صعودی دارد و هم RSI در محدوده نزدیک به اشباع خرید قرار دارد. این‌ها نشانه خوبی برای یک بازار گاوی هستند.

همچنین استلار در دو روز گذشته نیز بالای مقاومت روانی 0.060 دلار در حال نوسان بوده که نشان می‌دهد گاوها قصد ندارند به همین راحتی از جایگاه خود کوتاه بیایند.

رمزارز استلار

رشد سریع از 0.050 تا 0.066 دلار موجب تشکیل میله پرچم شد و نوسانات قیمت در ادامه نیز باعث شد تا بدنه پرچم کامل شود. خروج از بدنه پرچم می‌تواند سیگنال صعودی قوی باشد.

در حال حاضر خرس‌ها از پرچم خارج شده‌اند اما درحال درگیری با گاو‌ها برای خارج شدن از الگو هستند. این نشان از فشار فروش در قیمت‌های بالاتر است.

در حال حاضر پیشنهاد می‌شود تا معامله‌گران پس از قیمت 0.063 دلار اقدام به خرید کنند. حد ضرر می‌تواند قیمت 0.060 دلار باشد. با رشد قیمت، حد ضرر نیز می‌تواند بالاتر بیاید.

خرس‌ها با قدرت تمام در قیمت 0.066 دلار مقاومت می‌کنند اما اگر آنجا شکست بخورند، نقاط بعدی دفاع‌شان قیمت‌های 0.073 و 0.078 دلار خواهد بود.

2- کاردانو/ دلار آمریکا (ADA/USD)

کاردانو با عبور از قیمت 0.036 دلار در 23 آپریل، الگوی کف دوقلو را تکمیل کرد و در 24 آپریل تا مقاومت 0.043 پیش رفت.

تحلیل تکنیکال رمزارز کاردانو/دلار آمریکا

بعد از یک روز نوسان در 25 آپریل، گاوها موفق شدند تا مقاومت 0.043 دلار را شکسته و از آن عبور کنند. البته به نظر نمی‌رسد که خرس‌ها قصد داشته باشند به همین راحتی کوتاه بیایند و در قیمت‌های بالاتر، مقاومت‌های سختی را شکل خواهند داد.

درحالی که هم میانگین متحرک شیب صعودی دارد و هم RSI در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است، به نظر می‌رسد که گاوها دست بالاتر را در این مبارزه دارند. اگر گاوها موفق شوند که قیمت را بالای 0.043 دلار تثبیت کنند، رالی صعودی تا 0.052 دلار و 0.061 دلار را در روزهای آینده شاهد خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال رمزارز کاردانو/دلار آمریکا

نمودار 4 ساعته این رمزارز نشان از آن دارد که ظاهرا یک الگوی پرچم تشکیل شده است. میله این پرچم از قیمت 0.036 دلار شکل گرفته است. خرس‌ها به سختی از مقاومت بدنه این پرچم در قیمت 0.043 دلار دفاع کردند.

امروز گاوها موفق شدند که قیمت را به بالای مقاومت 0.043 دلار برسانند؛ پس پیشنهاد می‌شود تا در این محدوده خرید انجام شود و قیمت 0.041 دلار به عنوان حد ضرر در نظر گرفته شود.

3- بیت‌کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

بیت‌کوین رهبر قدرتمند رمزارزها است و به نظر می‌رسد با در پیش بودن هالوینگ، این رمزارز بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. در 23 آپریل، گاوها موفق شدند که مقاومت اساسی 7,454.17 دلار را پشت سر گذارنند. (برای مطالعه بیشتر درباره هالوینگ بیت‌کوین می‌توانید به مقاله هالوینگ و تاثیر آن بر قیمت بیت‌کوین؛ سومین هالوینگ بیت‌کوین در راه است مراجعه کنید.)

تحلیل تکنیکال رمزارز بیت‌کوین

البته بیت‌کوین نتوانست قدرت زیادی بدست آورد، چراکه خرس‌ها از هر فرصتی برای فروش استفاده می‌کردند. اما نکته مثبت، که نشان از قدرت خریداران دارد، این است که گاوها موفق شدند که قیمت را بالای 7,454.17 دلار نگه دارند.

اندیکاتور میانگین متحرک شیب مثبت دارد و RSI نیز برای اولین بار از میانه‌ فوریه به بالای عدد 60 رسیده است. این مسئله خبر خوبی برای گاوهاست و می‌توان انتظار داشت که قیمت تا مقاومت بعدی یعنی محدوده 8000 تا 8,146.84 دلار بالا رود.

رمزارز بیت‌کوین

در نمودار 4 ساعته، بیت‌کوین در محدوده 7,435 تا 4,605 دلار در حال نوسان بوده است. تمام تلاش‌ها برای خروج از این کانال ناموفق بوده که نشان می‌دهد هم گاوها و هم خرس‌ها به شدت در این محدوده درحال مبارزه هستند.

در این نمودار یک الگوی پرچمی نیز دیده می‌شود که هدف این الگو 8,393 دلار خواهد بود. زمانی که این الگو توسط گاوها شکسته شود، موقعیت خوبی برای خرید این رمزارز با حد ضرر 7,380 دلار خواهد بود.

4- بیت‌کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

بیش از یک ماه است که بیت‌کوین کش درحال نوسان بین 200 تا 250 دلار است. تنها تلاشی که برای شکستن این کانال صورت گرفت در 6 آپریل بود که قیمت تا 280 دلار بالا رفت اما دو روز بعد دوباره به درون کانال بازگشت.

تحلیلب تکنیکال رمزارز بیت‌کوین کش

زمانی که قیمت مدت زیادی در این کانال نوسان کند، با قدرت زیادی می‌تواند سقف کانال را شکسته و صعود کند. در این شرایط، اگر این رمز ارز بتواند از مقاومت 250 دلار عبور کند، قدرت لازم برای صعود تا 300 دلار را خواهد داشت.

اما اگر این رمزارز نتواند از 250 دلار عبور کند، برای مدتی دوباره در همین کانال نوسان خواهد کرد؛ ولی اگر از 200 دلار پایین‌تر رود، یک الگوی سر و شانه سقف را تکمیل کرده که احتمال افت قیمت تا 141.11 دلار را فراهم می‌کند.

تحلیل تکنیکال رمزارز بیت‌کوین کش

بر اساس نمودار، یک الگوی مثلث صعودی دیده می‌شود. در صورتی که قیمت بالای 250 دلار بسته شود، الگو تکمیل شده و موقعیت خوبی برای خرید به‌وجود می‌آید. در صورت خرید، قیمت 225 دلار می‌تواند حد ضرر مناسبی باشد.

ممکن است گاوها در مسیر صعودی با مقاومت سنگین خرس‌ها در قیمت 280 دلار مواجه شوند، اگر این رمزارز از این مقاومت عبور کند اهداف بعدی 300 و 320 دلار خواهد بود.

5- توکن هوبی/ دلار آمریکا (HT/USD)

هوبی خیلی سریع توانست خود را بازیابی کرده و افت قیمت اخیر را جبران نماید. این موضوع نشان از تقاضای زیادی است که برای این رمزارز در قیمت‌های پایین‌تر وجود دارد. در چند روز اخیر قیمت 4.05 دلار همانند مقاومت قدرتمندی عمل کرده است.

تحلیل تکنیکال رمزارز توکن هوبی

هر دو میانگین متحرک شیب مثبت داشته و RSI نیز در محدوده مثبتی قرار دارد که این موضوع نشان می‌دهد که گاوها دست بالاتر را در این مبارزه دارند.

توکن هوبی یک الگوی مثلث صعودی نیز تشکیل داده است که اگر مقاومت 4.05 دلار شکسته شود، تکمیل می‌گردد. هدف این الگو 4.58 و پس از آن 4.80 دلار است.

از سوی دیگر اگر گاوها در عبور از 4.05 دلار شکست بخورند، قیمت برای چند روزی درون همین مثلث نوسان خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال رمزارز توکن هوبی

گاوها موفق شدند که از مقاومت 4.05 دلار عبور کنند اما نتوانستند از این موقعیت به خوبی دفاع کنند. این نشان از قدرت فروش زیاد در قیمت‌های بالاتر دارد. اما نکته مثبت این است که قیمت به زیر 3.90 دلار کشیده نشد.

این نشان از تقاضا در قیمت‌های پایین‌تر دارد. به نظر می‌رسد گاوها دوباره تلاش کنند که از 4.05 دلار عبور کنند. در صورت بسته شدن قیمت بالای 4.05 دلار، موقعیت مناسبی برای خرید به‌وجود خواهد آمد که هدف آن 4.58 دلار خواهد بود.

در صورت خرید بالای 4.05 دلار، قیمت 3.80 دلار حد ضرر مناسبی برای این خرید خواهد بود و ممکن است رالی صعودی تا 4.20 دلار شکل گیرد.

برای آشنایی بیشتر با بازار رمزارزها می‌توانید دوره رایگان آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال را تماشا کنید.

مطالب پیشنهادی
وضعیت کامودیتی‌ها در ماه نوامبر

اوضاع بازار رمزارز در هفته‌ای که گذشت  داغ‌ترین بحثی که هفته گذشته با آن روبه‌رو بودیم، کاهش قیمت

رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

اوضاع بازار رمزارز در هفته‌ای که گذشت  داغ‌ترین بحثی که هفته گذشته با آن روبه‌رو بودیم، کاهش قیمت

پالایشگاه‌های ازنفس‌افتاده جهان؛ علت بحران در صنعت نفت و پالایش چه...

اوضاع بازار رمزارز در هفته‌ای که گذشت  داغ‌ترین بحثی که هفته گذشته با آن روبه‌رو بودیم، کاهش قیمت

نظرات