بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:539 تاریخ انتشار:1399/03/03 18:41 نویسنده: مدیر سیستم
تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار

بیت کوین در چه محدوده تکنیکالی قرار دارد آیا می‌تواند مقاومت‌های مهم خود را شکسته و به ده هزار دلار برسد؟ 5 رمز ارز برتر این هفته در چه موقعیتی قرار دارند؟

تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار

برخی ارزهای دیجیتال اصلی در روند صعودی قرار دارند و برای کوتاه مدت موقعیت‌های خرید مناسبی دارند. به دلایلی، برخی تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال هیچ‌گاه حد وسطی در تحلیل‌های خود نداشته و معمولاً یا بسیار خوش‌بین و یا بسیار بدبین هستند.

بازار ارزهای دیجیتال بیش از یک دهه است که باقی مانده‌ و پیشرفت کرده‌ است که این موضوع ثابت کرده ارزهای دیجیتال یکی از بهترین دارایی‌ها در دوران رکود هستند.

در بخش دیگر ماجرا، اگر رمز ارز بیت کوین بخواهد که روند صعودی چشمگیر قبلی خود را تکرار کند نیاز دارد تا از مقاومت‌های بسیاری عبور کند که مدتی زمان خواهد برد. هرچه این زمان بیشتر باشد، نیروی بیشتری برای یک صعود شارپ به رمز ارز بیت کوین خواهد داد.

سرمایه‌گذاران بلندمدتی نباید با اصلاحات کوچک قیمتی آشفته شوند و نوسان‌گیران نیز باید بر روی حمایت‌های قدرتمند خرید کرده و در مقاومت‌‌های قدرتمند بفروشند. گرچه ارزهای دیجیتال نوسان زیادی دارند، اگر معامله‌گران بتوانند به خوبی ریسک خود را مدیریت کنند سودهای بزرگی از این بازار نصیبشان خواهد شد.

1_ بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

شکست‌های متعدد گاوها در رمز ارز بیت کوین برای عبور از 10,000 دلار باعث شده تا بسیاری از افراد اقدام به ذخیره سود خود کنند. این مسئله قیمت رمز ارز بیت کوین را تا زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (9,145 دلار) کاهش داد اما گاوها به خوبی از خط روند صعودی دفاع کردند.

رمز ارز

درحال حاضر، گاوها تلاش می‌کنند تا قیمت را بالای 9,145 دلار تثبیت کنند. اگر موفق شوند، خریداران تلاش خواهند کرد تا دوباره به 10,000 دلار برسند. در صورتی که قیمت از 10,000 دلار عبور کند، یک مثلث صعودی شکل خواهد گرفت که هدف آن 11,869 دلار خواهد بود.

اگر گاوها نتوانند قیمت را بالای 9,145 دلار تثبیت کنند، خرس‌ها قیمت را تا 8,130 دلار پایین خواهند کشید و ممکن است قیمت در کانالی بین 8,130 تا 10,058 دلار نوسان کند.

اگر قیمت بالای 9,400 دلار تثبیت شود، معامله‌گران پرریسک می‌توانند اقدام به خرید کنند و اگر قیمت تا 8,130 پایین آید، موقعیت خرید کم ریسکی فراهم خواهد شد.

2_ اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

رمز ارز اتر در 21 می به زیر خط حمایت کانال صعودی خود افتاد ولی خریداران به خوبی قیمت را پس از برخورد به خط روند حفظ کردند. این دومین باری است که قیمت به خط روند برخورد می‌کند و آن را تبدیل به خط حمایت مهمی در اصلاحات کوچک کرده است.

رمز ارز اتر

در حال حاضر، گاوها در تلاشند تا قیمت را به درون کانال بازگردانند. اگر موفق شوند، رالی صعودی تا محدوده 227_220 دلار امکان‌پذیر است. معامله‌گران می‌توانند ابتدا منتظر بمانند تا قیمت درون کانال تثبیت شود و سپس اقدام به خرید نمایند.

اگر گاوها نتوانند اتر را درون کانال تثبیت کنند، خرس‌ها تلاش بیشتری برای عبور از خط روند خواهند کرد که اگر موفق شوند، قیمت تا 176 دلار کاهش خواهد یافت.

3_ ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

رمز ارز ریپل پس از برخورد به مقاومت 0.20 دلار، به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه آمد. گرچه خرس‌ها نتوانستند فشار فروش را حفظ کرده و قیمت را به 0.17 دلار برسانند.

رمز ارز ریپل

ریپل با برخورد به 0.18 دلار دوباره روند صعودی به خود گرفت و اکنون گاوها در تلاشند تا قیمت را بالای میانگین متحرک تثبیت کنند. اگر موفق شوند، قیمت تا خط روند نزولی رشد خواهد کرد. معامله‌گران برای یک معامله بلندمدت می‌توانند تا تثبیت قیمت بالای خط روند نزولی که هدف 0.23 دلار را دارد صبر کنند و با حد ضرر 0.1800 دلار اقدام به خرید کنند.

اگر گاوها نتوانند قیمت را بالای میانگین متحرک ساده تثبیت کنند، خرس‌ها دوباره برای رساندن قیمت به 0.17 دلار تلاش خواهند کرد.

4_ بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

رمز ارز بیت کوین کش در روز 21 می به زیر محدوده 250_230 دلار وارد شد ولی خرس‌ها نتوانستند تا قیمت را زیر این محدوده تثبیت کنند که نشان از ضعف قدرت فروش دارد.

رمز ارز بیت کوین کش

هم‌اکنون، گاوها در تلاشند تا بیت کوین کش را بالای 230 دلار تثبیت کنند که اگر موفق شوند، قیمت باز هم بین 230 تا 250 دلار نوسان خواهد کرد.

اگر قیمت با برخورد به میانگین‌های متحرک نتواند رشد بیشتری کند، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 200 دلار برسانند.

5_ بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

رمز ارز بایننس در 19 می از خط روند نزولی عبور کرد اما گاوها نتوانستند تا قیمت را تثبیت کنند. در 21 می خرس‌ها دوباره موفق شدند تا قیمت را به زیر خط روند نزولی بکشند.

رمز ارز بایننس

گرچه نکته مثبت آن است که گاوها به خوبی از میانگین متحرک ساده 50 روزه (15.86 دلار) دفاع کردند و در حال حاضر در تلاشند تا قیمت را بالای خط روند نزولی تثبیت کنند. اگر موفق شوند، یک رالی تا 18.13 دلار امکان‌پذیر است و خرس‌ها نیز مقاومت سنگینی را تدارک خواهند دید. پس از 18.13، هدف 21.50 دلار را در پیش خواهد بود.

چنانچه گاوها نتوانند قیمت را بالای خط روند نزولی تثبیت کنند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 15 دلار و سپس به 13.65 دلار برسانند.

آشنایی با اصطلاحات تخصصی ارزهای دیجیتال 

مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

برخی ارزهای دیجیتال اصلی در روند صعودی قرار دارند و برای کوتاه مدت موقعیت‌های خرید مناسبی دارند. به دلایلی، برخی تحلیلگران...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

برخی ارزهای دیجیتال اصلی در روند صعودی قرار دارند و برای کوتاه مدت موقعیت‌های خرید مناسبی دارند. به دلایلی، برخی تحلیلگران...

تحلیل پنج ارز دیجیتال بزرگ بازار (26 می)

برخی ارزهای دیجیتال اصلی در روند صعودی قرار دارند و برای کوتاه مدت موقعیت‌های خرید مناسبی دارند. به دلایلی، برخی تحلیلگران...

نظرات