بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:491 تاریخ انتشار:1399/02/18 15:13 نویسنده: معصومه رنج خواه
تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار؛ آیا خرس‌ها قدرت گرفته‌اند؟

تحلیل‌گران مختلف نظرات متفاوتی را درباره تغییر قیمت بیت کوین پس از هالوینگ ارائه می‌دهند. در این مقاله به بررسی و تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار خواهیم پرداخت.

تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار؛ آیا خرس‌ها قدرت گرفته‌اند؟

تحلیل افراد مختلف درباره بازار رمز ارز

دن مورهد، مؤسس و مدیرعامل Pantera Capital، دیدگاه مثبتی نسبت به رشد قیمت بیت کوین دارد. او معتقد است: با کاهش یافتن عرضه بیت کوین در بازار، اگر باقی شرایط ثابت بماند، قیمت رشد خواهد کرد و  ممکن است طلا ارزش گذشته خود را از دست بدهد؛ البته قطعاً این اتفاق یک‌شبه رخ نخواهد داد.

اگر تاریخ تکرار شود، از بیت کوین انتظار خواهد رفت که تا آگوست 2021 به 115,212 دلار برسد.

مایک مک‌گلون، تحلیل‌گر ارشد کامودیتی در بلومبرگ معتقد است که در بازار سنتی کامودیتی‌ها، قیمت‌های بالاتر ماینرها را تشویق خواهد کرد تا تولید خود را افزایش دهند. ولی اگر تقاضا نتواند خود را با قیمت جدید هماهنگ کند، قیمت افت و یا حتی سقوط خواهد کرد.

از طرفی استخراج بیت کوین نمی‌تواند با استخراج طلا مقایسه شود و یا جایگزینی برای آن یافت. مک‌گلون همچنین به این موضوع اشاره کرده است که در 180 روز اخیر، بیت کوین کمترین میزان نوسان را داشته است. آخرین باری که چنین عملکردی را شاهد بودیم، زمان رشد بازار بین 2015 تا 2017 بود.

نمایی از بازار رمز ارز

پیتر چیف معتقد است که با توجه به فشار خرید بیت کوین پیش از هالوینگ، این ارز دیجیتال پس از هالوینگ با کمبود تقاضا روبه‌رو خواهد شد که در نهایت منجر به افت شدید و یا حتی ریزش آن می‌شود. ( برای مطالعه بیشتر درباره تعریف هالوینگ می‌توانید به مقاله هالوینگ و تاثیر آن بر قیمت بیت‌کوین؛ سومین هالوینگ بیت‌کوین در راه است مراجعه کنید و برای اطلاع بیشتر درباره چگونگی تغییر قیمت بیت کوین پس از هالوینگ می‌توانید به مقاله آیا قیمت بیت کوین پس از هالوینگ افت خواهد کرد؟ مراجعه کنید.)

آدام پوکورنیک معتقد است که بانک‌های بزرگ آمریکا همانند گلدمن ساکس و جی‌پی مورگان مشتریان خود را از خرید بیت کوین منع می‌کنند.

1- بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

بیت کوین از بدنه پرچم خارج شده است که نشانه مثبت بسیار خوبی‌ است. این نشان می‌دهد که قیمت تا 9,456 دلار صعود خواهد کرد و پس از آن 10,000 دلار و 10,500 دلار اهداف بعدی این رمز ارز خواهند بود.

تحلیل تکنیکال رمز ارز بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI نیز در محدوده اشباع خرید قرار گرفته که توان بالای گاوها را نشان می‌دهد.

اگر خرس‌ها موفق شوند که از 9,456 به خوبی دفاع کنند، یک افت تا محل خروج از بدنه پرچم ممکن خواهد بود. اگر قیمت با رسیدن به این محل خروج افت بیشتری را تجربه نکند، شانس شکست 9,456 دلار افزایش خواهد یافت.

اما اگر افت قیمت بیت کوین از محل خروج از الگوی پرچم نیز بیشتر شود، حمایت بعدی میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 8,180 دلار خواهد بود.

حد ضرر برای سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌تواند زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار گیرد، چراکه اگر قیمت از این نقطه نیز عبور کند، افت شدیدتری را شاهد خواهیم بود.

2- اتریوم/ دلار آمریکا (USD/ETH)

 اتریوم فعلاً بالای خط میانی کانال صعودی خود قرار دارد. هر دو میانگین متحرک شیب مثبت دارند و RSI نیز بالای عدد 60 قرار دارد که نشان از قدرت خوب خریداران است.

تحلیل تکنیکال رمز ارز اتریوم/ دلار آمریکا (USD/ETH)

اگر گاوها موفق شوند که قیمت را از خط روند نزولی عبور دهند، قیمت این رمز ارز تا سقف کانال صعودی رشد خواهد کرد. خروج از کانال صعودی توان رشد تا 250 و سپس 280 دلار را فراهم خواهد کرد.

از سویی اگر قیمت نتواند از خط روند نزولی عبور کند و میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 195 دلار پایین‌تر رود، نشان از ضعف روند نزولی خواهد بود.

در این شرایط پیشنهاد می‌شود که سرمایه‌گذاران بلندمدت در 185 دلار از اتریوم خارج شوند.

3- ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

با توجه به اینکه ریپل به خوبی به حمایت 0.20 دلار واکنش نشان داد، گاوها اکنون در تلاشند تا قیمت را از محدوده مقاومتی 0.23 تا 0.24 دلار عبور دهند. شیب مثبت میانگین‌های متحرک و RSI بالای 60 نشان می‌دهد که گاوها توانایی این‌ کار را دارند.

تحلیل تکنیکال رمز ارز ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

اگر گاوها بتوانند این ارز دیجیتال را از 0.24 دلار عبور دهند، یک رالی صعودی تا خط روند نزولی این رمز ارز در 0.28 دلار امکان‌پذیر خواهد بود؛ اما اگر قیمت از مقاومت 0.24 دلار عبور نکند، برای مدتی در همین محدوده نوسان خواهد کرد.

افت قیمت از 0.20 دلار می‌تواند اولین نشان ضعف روند باشد. حمایت بعدی ریپل در 0.17 دلار خواهد بود، در نتیجه پیشنهاد می‌شود که 0.20 دلار حد ضرر قرار داده شود.

4- بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

بیت کوین کش تاکنون توانسته در میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود مقاومت کند و از آن عبور نکرده است. این نشان از ضعف قدرت خریداران در این قیمت دارد.

تحلیل تکنیکال رمز ارز بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

اگر گاوها در عبور از خط روند نزولی شکست بخورند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد که قیمت را تا زیر 234 دلار بکشند. در این صورت، مقاومت بعدی این رمز ارز 200 دلار خواهد بود و پیشنهاد می‌شود که 230 دلار را به عنوان حد ضرر در نظر بگیرید.

5- بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

گاوها بایننس را بالای میانگین متحرک 20 روزه نگه ‌داشته‌اند اما موفق نشدند که آن را به سمت بالا هدایت کنند. این نشان از کمبود تقاضا در قیمت‌های بالاتر است.

تحلیل تکنیکال بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

بایننس در دو روز گذشته یک الگوی دوجی تشکیل داده است که نشان‌دهنده تعادل خریدار و فروشنده در قیمت کنونی است.

شکست خط روند نزولی اول نشان از قدرت خریداران خواهد بود. اگر بایننس بتواند از 18 دلار عبور کند تا 21 دلار رشد خواهد کرد.

در غیر این صورت، قیمت از حمایت 16.30 دلار عبور خواهد کرد و سپس ممکن است تا میانگین متحرک 50 روزه در 14.53 دلار کاهش یابد. در این صورت پیشنهاد می‌شود که 15.50 دلار را به عنوان حد ضرر در نظر بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با بازار رمزارزها می‌توانید به دوره آموزشی رایگان آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

 

مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

تحلیل افراد مختلف درباره بازار رمز ارز دن مورهد، مؤسس و مدیرعامل Pantera Capital،...

بیت‌کوین بر مدار صعود؛ بررسی روند پنج رمز ارز برتر در هفته‌ای که...

تحلیل افراد مختلف درباره بازار رمز ارز دن مورهد، مؤسس و مدیرعامل Pantera Capital،...

ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

تحلیل افراد مختلف درباره بازار رمز ارز دن مورهد، مؤسس و مدیرعامل Pantera Capital،...

نظرات