بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:503 تاریخ انتشار:1399/02/22 17:00 نویسنده: معصومه رنج خواه
تحلیل 5 ارز دیجیتال مناسب برای خرید در این هفته

با توجه به در پیش بودن هالوینگ بیت کوین و نوسانات بالای این رمز ارز، در این مقاله به بررسی 5 ارز دیجیتال که برای خرید مناسب‌اند می‌پردازیم.

تحلیل 5 ارز دیجیتال مناسب برای خرید در این هفته

اوضاع بازار ارز دیجیتال پیش از هالوینگ 

بیت‌ کوین 7 می از 10,000 دلار عبور کرد و درحالی که مدت‌ها همه منتظر رشد پساهالوینگی بودند، ناگهان با 15 درصد افت قیمت به 8,130 دلار رسید.

این ریزش سریع چندان ادامه نیافت که نشان‌هنده عدم سردرگمی معامله‌گران است و آن‌ها از هر فرصتی برای خرید استفاده می‌کنند.

وقتی بیت ‌کوین فرو ریخت، بسیاری از آلت‌ کوین‌ها را نیز همراه خود به پایین کشید، اما این موضوع نیز مهم است که بدانیم بسیاری از رمز ارزهای اصلی در هفته گذشته الگوهای صعودی تشکیل داده‌اند.

نقشه بازار ارز دیجیتال

اصلاحات در یک روند صعودی موقعیت خرید مناسبی را برای ما فراهم می‌آورند. گرچه مدت زیادی تا هالوینگ بیت‌ کوین باقی نمانده است، اما نوسانات همچنان بالاست. پس بیایید ببینیم که چه چیزی در آینده منتظر ما خواهد بود. (برای مطالعه تعریف هالوینگ می‌توانید به مقاله هالوینگ و تاثیر آن بر قیمت بیت‌کوین؛ سومین هالوینگ بیت‌کوین در راه است و برای مطالعه بیشتر درباره قیمت بیت کوین پس از هالوینگ می‌توانید به مقاله آیا قیمت بیت کوین پس از هالوینگ افت خواهد کرد؟ مراجعه کنید.)

1- بیت ‌کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

بیت ‌کوین 7 می از 9,200 دلار عبور کرد و به 10,058 دلار در همان‌ روز رسید. اما عبور از 10,000 دلار و تثبیت بالای آن، کار چندان ساده‌ای برای این ارز دیجیتال نخواهد بود.

نمودار تحلیل نکتیکال بیت ‌کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

پس از یک اصلاح کوچک در 8 و 9 می، عدم توانایی گاوها در حمایت از قیمت بالای 9,200 دلار، باعث افزایش فشار فروش و ورود قیمت به کانال 8,000 دلار شد.

بیت‌ کوین در حال حاضر در یک کانال صعودی در حال حرکت است که قیمت بین خط مقاومت و حمایت آن نوسان می‌‌کند. 10,000 دلار به مقاومت کانال بسیار نزدیک بود و 8,130 دلار نیز فاصله کمی با خط حمایت این کانال داشت.

این موضوع نشان از آن دارد که گاوها اجازه نمی‌دهند قیمت این ارز دیجیتال از خط حمایت کانال پایین‌تر بیاید. پس تا زمانی که قیمت در این کانال نوسان کند، روند صعودی خواهد بود و هر ریزشی به سرعت در نزدیکی خط حمایت متوقف خواهد شد.

اولین نشانه ضعف روند نزولی، خروج قیمت از این کانال خواهد بود. لذا پیشنهاد می‌شود تا زمانی که الگوی جدیدی شکل نگرفته‌ است از انجام خرید با رویکرد بلندمدت پرهیز کنید.

نمودار تحلیل تکنیکال بیت ‌کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که قیمت در مدت کوتاهی ریزش شدیدی داشته است (با فلش آبی نشان داده شده است). نمودار نیم‌ساعته نیز نشان می‌دهد که قیمت در عرض نیم‌ساعت از 9,566 تا 8,130 دلار ریزش داشته که معمولاً نشان از فروش یک بازیگر بزرگ دارد.

نکته مثبت آنجاست که قیمت به سرعت از 8,130 دلار دوباره بازیابی شد و در حال حاضر بالای 8,500 دلار نوسان می‌کند. این بازیابی ممکن است بین 8,960 و 9,156 با مقاومت قدرتمندی روبه‌رو شود.

8,500 دلار می‌تواند موقعیت خرید خوبی را برای معامله‌گران ایجاد کند. هدف آن نیز می‌تواند 10,000 دلار باشد در حالیکه حد ضرر را می‌توان شکست خط حمایت 8,500 دلار در نظر گرفت.

2- اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

گرچه اتر در 29 آپریل توانست از مقاومت کانال خارج شود، اما گاوها نتوانستند قیمت را به ‌خوبی تثبیت کرده و قیمت به درون کانال بازگشت و با یک اصلاح تا میانگین متحرک ساده 20 روزه کاهش یافت.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD)

پس‌ از آن نیز قیمت این ارز دیجیتال به سرعت کاهش یافت و حتی از خط حمایت کانال نیز عبور کرد. با این اتفاق، میانگین متحرک نمایی 10 روزه نیز شیب نزولی گرفت و RSI وارد محدوده منفی شد. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها درحال قدرت ‌گرفتن هستند ولی ابتدا قیمت باید زیر خط حمایت کانال تثبیت شود.

در حال حاضر قیمت از خط حمایت برگشته است که نشان می‌دهد گاو‌ها از منفی‌ها به عنوان فرصت خرید استفاده می‌کنند.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD)

اتر در تلاش است تا از خط حمایت تغییر مسیر دهد اما خرس‌ها در اصلاح 38.2 درصد فیبوناچی به شدت دفاع می‌کنند.

اگر قیمت به زیر 181 دلار کشیده شود، نشان از ضعف روند صعودی خواهد بود و  ممکن است کاهش قیمت تا 167 و 150 دلار ادامه یابد. در نتیجه پیشنهاد می‌شود برای یک خرید کوتاه‌مدت در 181 دلار خرید صورت پذیرد و سپس در 194 دلار از این ارز دیجیتال خارج شوید.

3- تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD)

تزوس در یک کانال صعودی در حال نوسان است. این موضوع نشان می‌دهد که روند صعودی است اما خرس‌ها با قدرت از 3 دلار دفاع می‌کنند، گرچه خرس‌ها توانستند در 29 آپریل از این قیمت عبور کنند، اما نتوانستند قیمت را بالای آن تثبیت کنند.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD)

در روز 9 می، تزوس از خط مقاومت کانال بازگشت و زیر خط حمایت 2.55 دلار قرار گرفت. گرچه خرس‌ها از این حمایت عبور کردند اما گاوها نیز کوتاه نیامدند و از آن به خوبی دفاع کردند.

میانگین متحرک نمایی 10 روزه بدون زاویه است و RSI نیز اندکی زیر خط میانی قرار گرفته است که نشان‌دهنده توازن گاوها و خرس‌ها است. اگر گاوها قیمت را بالای 2.55 دلار نگه دارند، موقعیت خرید مناسبی را ایجاد خواهد کرد.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD)

به نظر می‌رسد قیمت در 2.06 تا 2.60 دلار با مقاومت قوی روبه‌رو شود که در واقع 50 و 61.8 درصد اصلاح فیبوناچی ریزش اخیر است.

اگر قیمت از این محدوده مقاومتی بازگردد، حمایت ابتدا در 2.05 دلار و سپس در خط حمایت کانال خواهد بود. به نظر می‌رسد خرس‌ها با قدرت از این محدوده دفاع کنند.

اگر قیمت به 2.05 دلار واکنش نشان دهد، موقعیت خرید مناسبی ایجاد خواهد شد که اهداف آن می‌تواند 2.20 و 2.70 و درنهایت 3 دلار باشد.

4- کاردانو/ دلار آمریکا (ADA/USD)

کاردانو با مقاومت شدیدی در 0.052 دلار روبه‌رو شد و سپس گاوها در 0.046 دلار به خوبی از این ارز دیجیتال حمایت کردند. این کانال کوچک نشان از توازن خریدار و فروشنده دارد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو/ دلار آمریکا (ADA/USD)

کاردانو با فشار خرید خوبی در 0.042 روبه‌رو شد و به سرعت افت قیمت خود را جبران کرد. اگر قیمت بالای 0.046 تثبیت شود، موقعیت خرید مناسبی به‌ وجود خواهد آمد. اما اگر قیمت در بالای 0.046 دلار تثبیت نشود، بار دیگر حمایت 0.042 دلار را امتحان خواهد کرد و اگر موفق نباشد، تا خط حمایت کانال پایین خواهد آمد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو/ دلار آمریکا (ADA/USD)

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که قیمت بین 0.046 تا 0.054 دلار گیر کرده است. اگر قیمت بار دیگر حمایت 0.046 دلار را امتحان کند و موفق باشد، موقعیت خرید مناسبی را با هدف 0.053 دلار به وجود خواهد آورد.

5- نئو/ دلار آمریکا (NEO/USD)

نئو در هفته‌های اخیر درون یک کانال صعودی در نوسان بود. گرچه در 8 می گاوها از خط مقاومت عبور کردند و نتوانستند که قیمت را تثبیت کنند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نئو/ دلار آمریکا (NEO/USD)

در نتیجه این ارز دیجیتال دوباره به داخل کانال بازگشت. میانگین‌های متحرک شیب صعودی دارند و RSI نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان از قدرت گاوها دارد.

گاوها قدرت خرید خوبی را در میانگین متحرک 10 روزه (9.8 دلار) از خود نشان دادند که نشان مثبتی برای این ارز دیجیتال است و به نظر می‌رسد روند صعودی ادامه یابد. اولین نشانه ضعف روند، عبور قیمت از خط میانی کانال به سمت پایین است. احتمال تغییر روند با شکست خط حمایت کانال وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نئو/ دلار آمریکا (NEO/USD)

در این نمودار مشخص است که ذخیره سود باعث شده تا قیمت به زیر خط میانی کانال کشیده شود. قدرت خرید بالا نزدیک 9.64 دلار باعث شده که قیمت دوباره به بالای خط میانی بازگردد. اگر خرس‌ها موفق شوند که قیمت را بالای 10.50 دلار تثبیت کنند، یک رالی صعودی تا خط مقاومت کانال در 11.30 دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

در صورتی که قیمت از حمایت 9.63 دلار عبور کند، آنگاه یک سقوط تا خط حمایت کانال امکان‌پذیر است و پس از آن اگر قیمت بازگردد، موقعیت خرید کم‌ریسکی پیش خواهد آمد.

برای آشنایی بیشتر با بازار رمز ارزها می‌توانید به دوره آموزشی رایگان آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی
ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

اوضاع بازار ارز دیجیتال پیش از هالوینگ 

نظرات