بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:544 تاریخ انتشار:1399/03/06 03:07 نویسنده: مدیر سیستم
تحلیل پنج ارز دیجیتال بزرگ بازار (26 می)

در این هفته 5 رمز ارز مهم به مقاومت خود برخورد کرده‌اند و احتمالا اصلاحاتی را پیشرو خواهیم داشت، در ادامه به تحلیل تکنیکال این رمز ارزها می‌پردازیم.

تحلیل پنج ارز دیجیتال بزرگ بازار (26 می)

ارزهای دیجیتال اصلی در این هفته به مقاومت‌های خود برخورد کرده‌اند که در کوتاه‌مدت می‌تواند موجب اصلاح کوچکی شود.

رمز ارز بیت کوین پس ‌از هاوینگ رشد چندانی را تجربه نکرده و از طرفی افت چندانی هم نداشته است که نشان می‌دهد ممکن است تاریخ دوباره تکرار شود. پس از اولین هاوینگ، ارز دیجیتال بیت کوین تنها 7 درصد در طول یک ماه رشد کرد و پس از هاوینگ دوم، 10 درصد افت را در مدت زمان مشابه تجربه کرد.

گرچه مهم‌ترین چیزی که باید مدنظر داشت این است که هر دو هاوینگ پس از یک صعود قدرتمند به وقوع پیوستند. در نتیجه، اگر حتی تاریخ نیز خود را تکرار نکند به علت شرایط نابسامان اقتصاد جهانی می‌توان این انتظار را از ارز دیجیتال بیت‌ کوین و به‌طورکلی بازار ارزهای دیجیتال داشت که بازده بسیار خوبی برای سهامداران خود داشته باشند. 

گرچه رشدهای قبلی سریع و در مدت زمان کوتاهی به وقوع پیوستند اما ظاهراً این‌ بار به علت کثرت ارزهای دیجیتال موجود در بازار به نظر می‌رسد این روند به آهستگی به وقوع بپیوندد. در نتیجه باید از هر افتی به عنوان فرصتی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت استفاده کرد.

1_ بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

افت قیمت بیت کوین در روز 24 می، موجب شکسته شدن خط روند نزولی این ارز دیجیتال شد. اگر گاوها موفق نشوند که قیمت را دوباره به بالای خط روند باز گردانند، به نظر می‌رسد که روند صعودی کوتاه‌مدت بیت کوین به پایان برسد.

ارز دیجیتال بیت کوین

حمایت بعدی بیت کوین قیمت 8,130 دلار است که زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (8,262 دلار) قرار دارد. اگر این حمایت شکسته نشود، این ارز دیجیتال برای مدتی بین 8,130 دلار تا 10,000 دلار نوسان خواهد کرد.

میانگین متحرک نمایی 20 روز بدون شیب است و RSI تقریباً زیر نقطه میانی قرار دارد که نشانی از تعادل عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به مقاومت 8,130 دلار واکنش نشان دهد، موقعیت خرید خوبی با هدف 10,000 دلار به وجود می‌آید.

2_ اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

گاوها نتوانستند ارز دیجیتال اتر را درون کانال صعودی خود نگه دارند. اکنون آن‌ها در تلاشند تا از خط روند صعودی حمایت کنند که قبلاً نیز دوبار در دفاع از آن موفق بوده‌اند.

ارز دیجیتال اتر

اگر قیمت به خط روند صعودی واکنش نشان دهد و سپس بالای خط روند نزولی بسته شود، یک الگوی سروشانه کف را تشکیل می‌دهد که قیمت 257 دلار را خواهد داشت. این هدف بسیار نزدیک به مقاومت کانال صعودی است و موقعیت خوبی برای خرید فراهم می‌آورد.

متقابلاً، اگر خرس‌ها قیمت را زیر خط روند صعودی تثبیت کنند، انتظار داریم که قیمت تا 176 دلار افت کند. اگر این مقاومت نیز شکسته شود، روند شکل نزولی به خود می‌گیرد.

RSI نزدیک نقطه میانی است و میانگین متحرک نمایی 20 روزه نیز بدون شیب است که نشان از توازن خریداران و فروشندگان دارد. اگر حمایت 176 دلار شکسته نشود، قیمت برای مدتی در همین محدوده نوسان خواهد کرد.

3_ ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

ارز دیجیتال ریپل به میانگین‌های متحرک خود واکنش نشان داد و سپس تا 0.175 دلار پایین آمد. اگر قیمت همینجا به 0.173 دلار واکنش نشان دهد نشان از آن دارد که این نقطه مقاومت بسیار مستحکمی است.

ارز دیجیتال ریپل

اگر گاوها موفق شوند که ریپل را بالای خط روند نزولی تثبیت کنند، روند صعودی قدرت خواهد گرفت و اهداف 0.22 و 0.23 دلار را در پیش خواهد داشت؛ اما اگر حمایت 0.173 دلار شکسته شود، قیمت تا 0.14 دلار کاهش خواهد یافت.

4_ بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

ارز دیجیتال بیت کوین کش به میانگین متحرک نمایی در روز 24 می واکنش نشان داد و به زیر حمایت اساسی 230 دلار نفوذ کرد. اگر گاوها بتوانند از حمایت 217 دلار دفاع کنند، نشان از تقاضای خوب خرید در قیمت‌های پایین‌تر خواهد بود.

ارز دیجیتال بیت کوین کش

گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای میانگین‌های متحرک تثبیت کنند؛ اگر موفق شوند، هدف بعدی 255 دلار خواهد بود و در صورت عبور از 255، قیمت می‌تواند به 280 دلار نیز برسد.

در طرف دیگر، اگر بیت کوین کش نتواند از میانگین‌های متحرک عبور کند، احتمال افت قیمت تا 217 دلار افزایش خواهد یافت. تابه حال قیمت سه بار به این مقاومت واکنش نشان داده است که اگر باز هم واکنش نشان دهد، موقعیت خرید مناسبی شکل خواهد گرفت.

5_ بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

ارز دیجیتال بایننس در روزهای گذشته توانسته خود را بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه (16 دلار) نگه دارد. این نقطه به حمایت مهمی تبدیل شده است. اگر قیمت به این حمایت واکنش نشان دهد، گاوها تلاش خواهند کرد که قیمت را بالای خط روند نزولی تثبیت کنند.

ارز دیجیتالاگر موفق شوند، هدف بعدی 18.13 دلار خواهد بود. عبور از این مقاومت نشان از ادامه روند صعودی خواهد بود. هدف بعدی این روند، 21.50 دلار است. در نتیجه اکنون می‌تواند فرصت خرید مناسبی باشد.

اما اگر بایننس نتواند از محدوده کنونی عبور کند و حمایت میانگین متحرک ساده 50 روزه را نیز بشکند، قیمت ابتدا تا 14.95 و سپس تا 13.65 دلار کاهش خواهد یافت.

مطالب پیشنهادی
ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

ارزهای دیجیتال اصلی در این هفته به مقاومت‌های خود برخورد کرده‌اند که در کوتاه‌مدت می‌تواند...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال مناسب خرید

ارزهای دیجیتال اصلی در این هفته به مقاومت‌های خود برخورد کرده‌اند که در کوتاه‌مدت می‌تواند...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

ارزهای دیجیتال اصلی در این هفته به مقاومت‌های خود برخورد کرده‌اند که در کوتاه‌مدت می‌تواند...

نظرات