بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:512 تاریخ انتشار:1399/02/25 21:59 نویسنده: مدیر سیستم
تحلیل رمز ارزها چند روز پس از هاوینگ

تاثیر قیمتی بر رمز ارزها بعد از هاوینگ سوم بیت کوین چگونه خواهد بود؟ عوامل بنیادی تاثیرگذار در آینده‌ی رشد قیمتی رمز ارزها کدام‌اند؟

تحلیل رمز ارزها چند روز پس از هاوینگ

بررسی بازار رمز ارز در تاریخ نشان‌داده که پس از هاوینگ، معمولاً رشدهای چشمگیر قیمتی را شاهد خواهیم بود. در ادامه به بررسی دلایل بنیادی رشد قیمتی و تحلیل تکنیکال رمز ارزها در این هفته می‌پردازیم.

  1. اولین هاوینگ بیت کوین در نوامبر 2012 باعث شد، این رمز ارز با رشد 10,000 درصدی از اواخر 2012 تا 2014 روبه‌رو شد.
  2. دومین هاوینگ رمز ارز بیت کوین در جولای 2016 رخ داد و یک رالی صعودی 2500 درصدی از میانه‌های 2016 تا دسامبر 2017 رخ داد.
  3. سومین هاوینگ بیت کوین در 11 می نیز به وقوع پیوست و انتظار یک رشد چشمگیر دیگر وجود دارد. (تحلیل و بررسی سومین هالوینگ رمز ارز بیت کوین را در اینجا بخوانید.)

کاهش یا افت قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ؟

به‌ غیر از تاریخ، عوامل بنیادی نیز گویای آن است که شرایط یک رشد قیمتی چشمگیر وجود دارد. چهار عامل بنیادی موثر در رشد قیمت رمز ارزها عبارت‌اند از:

  • دنیا هم‌اکنون در میانه‌های یک بحران مالی بزرگ به سبب شیوع ویروس کرونا است و به نظر می‌رسد که این بحران، بسیار بزرگ‌تر از آن چه باشد که موجب شکل‌گیری رمز ارز بیت کوین شد.
  • در پاسخ به بحران کنونی، دولت‌ها و بانک‌های مرکزی با شکست چارچوب‌های سنتی خود، به دنبال راه‌های جدیدی برای مقابله با این بحران هستند. برای اولین بار در تاریخ، فدرال رزرو آمریکا تصمیم دارد تا در ETF ها سرمایه‌گذاری کند و دولت ترامپ، فشارهایی را بر فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره و منفی کردن آن وارد کرده است.
  • در بیش‌از یک دهه، بانک‌های مرکزی برای مقابله با بحران‌ها معمولاً یا نرخ‌های بهره را کاهش می‌دادند یا اقدام به چاپ پول می‌کردند. در نتیجه برای مثال ترازنامه فدرال رزرو تا 6.75 تریلیون دلار بالا رفته و بدهی‌های دولت آمریکا به 25 تریلیون دلار رسیده است.
  • ترس از تورم و بحران ارزی، بسیاری از سرمایه‌گذاران را به سمت بازار رمز ارز سوق داده است. از لحاظ بنیادی، شرایط یک رشد بسیار چشمگیر در رمز ارزها فراهم است اما زمان‌بندی آن کار بسیار سختی‌ است. در نتیجه سرمایه‌گذاران بلندمدتی می‌توانند در اصلاحات عمیق اقدام به بزرگ‌تر کردن پرتفوی خود کنند.

1_ بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

رمز ارز بیت کوین در 10 می با یک سقوط نسبتاً بزرگ به 8,130 دلار رسید، این موضوع باعث شد که حد ضرر اعلام شده در تحلیل‌های قبلی ما فعال شود.

رمز ارز

در 10 و 11 می، گاوها با قدرت از خط روند صعودی دفاع کردند. واکنش میانگین متحرک نمایی 20 روزه به عنوان یک نقطه حمایتی مناسب، احتمال رشد قیمت تا 10,000 دلار را افزایش داده است.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه شیب مثبتی به خود گرفته و RSI نیز پس از برخورد به خط میانه، دوباره شیب رو به بالا به خود گرفته است که هر دو نشانه قدرت گاوها است.

پس از 9،200 دلار، هدف بعدی 10,000 دلار خواهد بود. به نظر می‌رسد که خرس‌ها مقاومت قدرتمندی را بین 10,000 دلار و خط مقاومت مثلث متقارن بلندمدت در 10,700 شکل دهند. این نقطه، آخرین مقاومت این روند صعودی است.

اگر قیمت این رمز ارز به زیر خط روند صعودی و یا قیمت 8,130 دلار برسد، این دیدگاه صعودی بی‌اعتبار خواهد شد و ممکن است قیمت تا 6,471 برسد.

2_ اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

سقوط شدید رمز ارز اتر در 10 می موجب شد که قیمت از خط حمایت کانال صعودی عبور کند و حد ضرری که در تحلیل‌های قبلی به آن اشاره کرده بودیم را نیز لمس کرد ولی فشار خرید موجب شد که قیمت دوباره به داخل کانال بازگردد.

رمز ارز

خرس‌ها دوباره در 11 می تلاش کردند تا قیمت این رمز ارز را از روند صعودی خود خارج کنند ولی باز هم با فشار خرید گاوها مواجه شدند.

این مسئله موجب درگیری گاوها و خرس‌ها بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (196 دلار) شده است. خط روند نزولی مشخص شده ممکن است همانند یک مقاومت بسیار قدرتمند عمل کند ولی اگر قیمت از آن عبور کند، هدف 227 دلار پیش رو خواهد بود.

اما اگر رمز ارز اتر نتواند از خط روند نزولی عبور کند، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد که قیمت را از خط مقاومت کانال صعودی عبور دهند و حتی تا آخرین قیمت ریزش اخیر یعنی 176 دلار برسانند. اگر موفق به تثبیت قیمت زیر این خط حمایت شوند، اصلاحات عمیق‌تری نیز مورد انتظار خواهد بود.

3_ ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

رمز ارز ریپل در 10 می به 0.17 دلار رسید. این اصلاح شارپ موجب فعال‌شدن حد ضرر گفته شده در تحلیل‌های قبلی یعنی 0.20 دلار شد. گرچه نکته مثبت آن است که گاوها در این قیمت‌ها با قدرت دست به خرید زدند.

رمز ارز ریپل

در حال حاضر گاوها در تلاشند تا قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.20 دلار) تثبیت کنند. اگر موفق شوند، هدف بعد خط روند نزولی مشخص شده خواهد بود. شکست این خط روند نشانه‌ی قدرت روند صعودی خواهد بود و در نتیجه می‌توان هدفی را در محدوده مقاومتی 0.23 تا 0.24 دلار در نظر گرفت.

اگر این رمز ارز موفق نشود از این خط روند نزولی عبور کند، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را زیر 0.17 دلار تثبیت کنند که اگر اتفاق افتد، قیمت تا 0.14 دلار اصلاح خواهد کرد.

4_ بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

بیت کوین کش بیش از یک ماه است که بین 200 تا 280 دلار نوسان می‌کند، این موضوع موقعیت خوبی را برای معامله این رمز ارز در این کانال بزرگ فراهم نموده است.

رمز ارز بیت کوین کش

در 9 می این رمز ارز به خط مقاومت کانال خود برخورد کرد و در 11 می به 217  دلار رسید. گرچه گاوها اقدام به خرید مناسبی در این قیمت‌ها کردند، اما نتوانستند قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند که نشان از ضعف گاوها دارد.

اگر قیمت روند نزولی به خود بگیرد، تا 200 دلار اصلاح خواهد کرد و اگر قیمت بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه تثبیت شود، هدف بعدی 280 دلار خواهد بود.

5_ بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

سقوط شارپ قیمت رمز ارز بایننس در 10 می موجب فعال شدن حد ضرر گفته شده در تحلیل‌های قبلی شد. گاوها با قدرت از حمایت 13.65 دلار در 10 و 11 می دفاع کردند.

رمز ارز بایننس

این موضوع نشان می‌دهد که این رمز ارز برای مدتی نوسان خواهد داشت. در حال ‌حاضر گاوها با مقاومت قدرتمندی در 16.21 دلار مواجه هستند. اگر قیمت از این مقاومت عبور نکند کانالی بین 13.65 تا 16.30 دلار شکل خواهد گرفت.

از طرفی اگر گاوها قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه تثبیت کنند، هدف بعدی قیمت 18.13 دلار خواهد بود.

برچسب ها : رمز ارز رمز ارزها
مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

بررسی بازار رمز ارز در تاریخ نشان‌داده که پس از هاوینگ، معمولاً رشدهای چشمگیر قیمتی را شاهد خواهیم بود. در ادامه به...

تحلیل 5 رمز ارز بزرگ بازار

بررسی بازار رمز ارز در تاریخ نشان‌داده که پس از هاوینگ، معمولاً رشدهای چشمگیر قیمتی را شاهد خواهیم بود. در ادامه به...

تحلیل تکنیکال هفتگی 5 رمز ارز بزرگ بازار

بررسی بازار رمز ارز در تاریخ نشان‌داده که پس از هاوینگ، معمولاً رشدهای چشمگیر قیمتی را شاهد خواهیم بود. در ادامه به...

نظرات