بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:535 تاریخ انتشار:1399/03/02 15:38 نویسنده: مدیر سیستم
تحلیل تکنیکال هفتگی 5 رمز ارز بزرگ بازار

ادامه سوالات درباره عبور بیت کوین از مقاومت ده هزار دلار؛ ارزهای دیجیتال در این هفته در چه نقطه‌ای قرار دارند؟ بررسی تحلیل تکنیکال هفتگی رمز ارز مهم

تحلیل تکنیکال هفتگی 5 رمز ارز بزرگ بازار

بیشتر ارزهای دیجیتال اصلی به خطوط مقاومتشان واکنش نشان دادند و نتوانستند صعود کنند. این مسئله موجب شد تا انتظار اصلاحی در کوتاه‌مدت را داشته باشیم.

درحالی‌که معامله‌گران کوتاه مدتی بر سر اینکه آیا بیت کوین از 10,000 دلار عبور می‌کند یا خیر اختلاف نظر دارند، سرمایه‌گذاران بلندمدتی در حال انجام خریدهای بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال هستند. در 19 می، موسسه سرمایه‌گذاری Grayscale که در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند در توئیتی اعلام کرد که دارایی‌های تحت مدیریتش با رشد 80 درصدی در طول یک سال، از 2.1 میلیارد دلار به 3.8 میلیارد دلار رسیده است.

این موضوع نشان می‌دهد که پول هوشمندی در بازار وجود دارد و عمده سرمایه‌گذاری‌ها در بیت کوین انجام شده است. معمولاً سرمایه‌گذاران بزرگ به دید بلندمدت یک ارز را خریداری کرده و با اصلاح‌های کوچک آشفته نمی‌شوند.

معامله‌گران کوتاه‌مدتی نیز باید بخشی از دارایی‌های خود را به دید بلندمدت خریداری کنند و نباید با اصلاح‌های کوچک آشفته شوند. بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد که معامله‌گران می‌توانند با کمک آن به نوسان‌گیری بپردازند.

در ادامه با تحلیل نمودارها خواهیم دید وضعیت بازار در چند روز آینده چگونه خواهد بود؟

1_ بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

رمز ارز بیت کوین پس از برخورد با 9,953 دلار در 18 می، یک الگوی کندل‌استیک تشکیل داد که نشان از بلاتکلیفی گاوها و خرس‌ها دارد. هرچند عبور از 9,460 این بلاتکلیفی را به یک دیدگاه نزولی تغییر داد.

رمز ارز بیت کوین

حمایت حیاتی این رمز ارز براساس میانگین متحرک نمایی 20 روزه، 9,145 دلار است. اگر گاوها بتوانند تمام افت‌های زیر این مقاومت را جمع کنند، نشان از قدرت این مقاومت خواهد بود که باعث می‌شود تلاش دیگری برای عبور از 10,000 دلار صورت گیرد.

پس از 10,000 دلار به نظر می‌رسد که بیت کوین برای رسیدن به 10,500 دلار تلاش کند. اگر قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه تثبیت شود، قیمت تا خط روند صعودی کاهش میابد و سپس حمایت بعدی نیز میانگین متحرک ساده 50 روزه در 8,044 دلار است.

یکی از نشانه‌های منفی برای بیت‌ کوین، واگرایی منفی است که RSI شکل داده است.

2_ اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

رمز ارز اتر در یک روند صعودی قرار دارد. این روند صعودی دقیقاً زیر مقاومت 220 دلار متوقف شد، اگر گاوها تسلیم نشوند می‌توانند از این مقاومت عبور کرده و به 227 دلار برسند.

رمز ارز اتر

هردو میانگین متحرک شیب صعودی داشته و RSI نزدیک محدوده 60 است که نشان می‌دهد که گاوها دست بالاتر را دارند. اگر قدرت گاوها بتواند قیمت را از 227 دلار عبور دهد، هدف بعدی 248 دلار خواهد بود.

متقابلاً، اگر خرس‌ها از 227 دلار به خوبی دفاع کنند، اتر تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 202 دلار اصلاح خواهد کرد. اولین نشانه‌ی ضعف روند صعودی عبور از خط حمایت کانال و رسیدن به 176 دلار است.

3_ ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

گاوها نتوانستند از مقاومت 0.20 دلار عبور کنند. این موضوع باعث شد تا گاوها به دید فرصت نگاه کرده و تلاش کنند قیمت را زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه یعنی 0.198 دلار تثبیت کنند.

ارز دیجیتال ریپل

اگر موفق شوند، قیمت رمز ارز ریپل ابتدا تا 0.190 دلار و سپس 0.17 دلار کاهش خواهد یافت.

از سوی دیگر، اگر گاوها از حمایت میانگین متحرک ساده 50 روزه به خوبی دفاع کنند، تلاشی دوباره برای عبور از 0.20 دلار و رسیدن به خط روند نزولی انجام خواهند داد. اگر موفق شوند، هدف بعدی 0.23 دلار خواهد بود.

4_ بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

رمز ارز بیت کوین کش در 18 می از مقاومت کانال 250_230 دلار عبور کرد اما نتوانست خود را تثبیت کند و دوباره به داخل کانال بازگشت.

ارز دیجیتال بیت کوین کش

اگر حمایت 230 به خوبی عمل کند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد که به 250 دلار برسند و از آن عبور کنند. پس از 250 دلار هدف این ارز دیجیتال 280 دلار خواهد بود.

اما اگر از 230 دلار به خوبی حمایت نشود، قیمت تا 217 دلار و سپس 200 دلار کاهش میابد.

5_ بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

رمز ارز بایننس از خط روند نزولی در 19 می عبور کرد اما نتوانست خود را بالای این قیمت تثبیت کند که نشان از کمبود تقاضا در قیمت‌های بالاتر دارد.

رمز ارز BNB

اگر خرس‌ها موفق شوند که قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (16.36 دلار) تثبیت کنند، بایننس تا میانگین متحرک نمایی ساده 50 روزه (15.71 دلار) کاهش میابد.

متقابلاً، اگر قیمت از حوالی محدوده کنونی باز گردد، یک رالی صعودی تا 18.13 دلار امکان‌پذیر است. پس از این مقاومت، روند قدرت خواهد گرفت و تا 21.50 دلار صعود خواهد کرد.

دوره رایگان آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال

مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

بیشتر ارزهای دیجیتال اصلی به خطوط مقاومتشان واکنش نشان دادند و نتوانستند صعود کنند. این مسئله موجب شد تا انتظار...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

بیشتر ارزهای دیجیتال اصلی به خطوط مقاومتشان واکنش نشان دادند و نتوانستند صعود کنند. این مسئله موجب شد تا انتظار...

تحلیل پنج ارز دیجیتال بزرگ بازار (26 می)

بیشتر ارزهای دیجیتال اصلی به خطوط مقاومتشان واکنش نشان دادند و نتوانستند صعود کنند. این مسئله موجب شد تا انتظار...

نظرات