بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:197 تاریخ انتشار:1398/11/28 09:53 نویسنده: مدیر سیستم
تحلیل تکنیکال هفتگی رمز ارزهای برتر

بیت کوین رهبر بازار رمز ارزها در هفته‌ای که گذشت نتوانست بالای مقاومت (روانی) 10 هزار دلار تثبیت شود.اما در سمت دیگر بازار صعود رمز ارزها را شاهد بودیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی رمز ارزهای برتر

سقوط بیت‌کوین

سقوط بیت کوین در هفته گذشته موجب سقوط سایر رمز ارزهای بازار شد تا درنهایت ارزش کل بازار مجدداً به زیر 300 میلیارد دلار برسد. اما درحالی‌که ارزش بیت کوین کم می‌شد، تأثیر آن بر بازار رمز ارزها از 61 درصد به 62.5 درصد افزایش یافت که به وضوح نشان‌دهنده کاهش بیشتر ارزش رمز ارزهای جانبی یا altcoinها نسبت به بیت کوین است. طبق تحلیل هفته پیش تیم خبر فیندو در رابطه با روند اصلاحی بیت کوین گفته شد که اگر بیت کوین مقامت مهم پیش رو را بشکند روندی نزولی خواهد داشت. برای بررسی کامل تحلیل تکنیکال بیت کوین در هفته‌ی گذشته مقاله‌ی تحلیل تکنیکال بیت کوین را اینجا بخوانید. 

درخصوص روند بیت کوین اگرچه شاهد اصلاح آن بودیم اما این اصلاح به‌گونه‌ای نبوده که بتواند با روند صعودی که از ابتدای سال آغاز شده مقابله کند. بنابراین همچنان می‌توان به روند صعودی آن امیدوار بود.

اصلاح بخش جدایی‌ناپذیر یک روند صعودی است و دو خاصیت مهم دارد:

1-از هیجانی شدن بازار و در نتیجه تزلزل روند جلوگیری می‌کند

2-به سرمایه‌گذاران فرصت خرید مجدد می‌دهد.

با وجود اصلاح بیت کوین در هفته گذشته، ارزهایی که در ادامه تحلیل می‌کنیم هفته‌ای صعودی را پشت سر گذاشتند.

سقوط بیت‌ کوین

رمز ارزهایی که در هفته گذشته بیشترین رشد بازار را از آن خود کردند.

در ادامه مقاله با توجه به بررسی تکنیکال بیت‌کوین به بررسی تحلیل تکنیکال رمز ارزهای موثر در بازار این هفته می‌پردازیم.

چین لینک/ دلار آمریکا (LINK/USD)

 • چین لینک (LINK) در هفته گذشته رشد 35 درصدی را تجربه کرد.
 • علاوه بر رشد هفته اخیر این رمز ارز از ابتدای سال یکی از بهترین‌ها بوده و رشدی 160 درصدی را به ثبت رساند.

به نظر می‌رسد اخبار بسیار مثبتی که از این شرکت منتشر شده یکی از دلایل مهم رشد این رمز ارز بوده است. چین لینک قصد دارد با شرکت‌های swip, 0x, offchain همکاری‌هایی را آغاز کند و در این مورد قراردادهایی نیز به ثبت رسید.

 • قیمت این رمز ارز سقف جدیدی را ثبت کرد که یک نشانه‌ی مثبت برای ادامه روند صعود خواهد بود. به لحاظ تکنیکال اگر این رمز ارز بتواند از مقاومت 4.58 دلار عبور کند، هدف 5.68 دلاری را پیش‌رو خواهد داشت.
 • اما اندیکاتور RSI آن وارد محدوده اشباع خرید شده است. از این جهت اندکی با ریسک خرید چین لینک مواجه هستیم اما همان‌طور که رشدهای قبلی این رمز ارز نیز نشان می‌دهد، برای ثبت سقف‌های جدید، RSI می‌تواند عمیقاً وارد محدوده اشباع خرید شود.
 • در صورتی که این رمز ارز نتواند از مقاومت 4.58 دلار عبور کند، نشان از کاهش قدرت خریداران است که موجب می‌شود تا به اولین سطح حمایتی خود در 3.50 دلار ریزش داشته باشد.

صعود رمزارزها

توکن هوبی/ دلار آمریکا (HT/USD)

 • این توکن موفق شد در این هفته 27 درصد رشد کند.

یکی از دلایل رشد خوب توکن هوبی اخبار بسیار مثبتی است که از این شرکت منتشر شده است. این شرکت قرار است با شورای سیاست‌گذاری Klayth همکاری داشته باشد. این پروژه، بزرگ‌ترین پروژه بلاک چین در کره جنوبی است که توسط غول اینترنت این کشور یعنی Kako مدیریت می‌شود.

 • توکن هوبی در روز تهیه این خبر به قیمت 5.35 دلاری رسیده که به نظر می‌رسد به مقاومت بسیار مستحکمی برخورد کرده است. این توکن از لحاظ تکنیکال یک مثلث صعودی تشکیل داده که سقف آن قیمت 5.35 دلار است. چنانچه این الگو شکسته شود هدف توکن هوبی 9.82 دلار خواهد بود.
 • در صورت عبور از مقاومت 5.35 دلار، این توکن ممکن است چند روزی تا قیمت 6.10 نوسان داشته باشد و در این منطقه کف‌سازی کند. چنانچه قیمت نتواند از این مقاومت عبور کند، ممکن است در همین کانال برای مدتی نوسان کند.

صعود رمز ارز‌ها

تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD)

 • این هفته قیمت تزوس 24 درصد رشد کرد و این رمز ارز را در جایگاه سوم لیست ما قرار داد.
 • این رمز ارز از ابتدای سال میلادی با 160 درصد رشد مواجه شد که 141 درصد آن در سه هفته اخیر یعنی از قیمت 1.48 تا 3.59 دلار بوده است.

RSI تزوس در مرز محدوده اشباع خرید قرار گرفته که 2 اتفاق از آن برداشت می‌شود.

 • اول آنکه ممکن است نشان از کف‌سازی جهت ادامه رشد این رمز ارز باشد
 • ممکن است نشان از آغاز یک اصلاح باشد.

 • در صورتی که این ارز روند اصلاحی به خود بگیرد، قیمت تا 2.78 کاهش خواهد یافت که از لحاظ فیبوناچی اصلاح 38 درصدی خواهد بود.
 • اما اگر این حمایت نیز نتواند جلوی ریزش قیمت را بگیرد، حمایت‌های بعدی نقاط 2.52 و 2.27 دلاری خواهند بود. اگر چنانچه این حمایت‌ها نیز شکسته شوند، شاهد آغاز روند نزولی خواهیم بود.

صعود رمز ارز‌ها

اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD)

 • اتریوم این هفته با 14 درصد رشد در بین بهترین‌ها قرار داشت.

قرار است بانک JP Morgan پروژه درون‌سازمانی بلاکچین خود را با شرکت ConsenSys ادغام کند که این خبر نه تنها خبر خوبی برای اتریوم محسوب می‌شود که بر روی تمام آلت کوین‌ها نیز اثرگذار خواهد بود.

 • قیمت این رمز ارز بالای مقاومت 235.70 دلار قرار گرفته و در تلاش است تا در آن نقطه تثبیت شود. چنانچه این اتفاق بیافتد، هدف بعدی این رمز ارز 318.23 دلار خواهد بود. انتظار می‌رود بین 318.23 تا 366 دلار یک منطقه مقاومتی بسیار سخت صورت گیرد و درصورت شکست این مقاومت، ارزش اتریوم تا 500 دلار افزایش یابد.
 • از سویی دیگر اگر قیمت زیر 235.70 قرار بگیرد ممکن است مدتی در همین محدوده نوسان کند تا دوباره برای حرکتی صعودی آماده شود.

صعود رمزارز‌ها

نئو/ دلار آمریکا (NEO/USD)

 • نئو با 10 درصد رشد در جایگاه پنجم بهترین رمز ارزهای این هفته قرار گرفت.

بایننس قصد دارد معاملات آتی جدیدی را از 17 فوریه برای این رمز ارز راه‌اندازی کند که یک خبر بنیادی خوب برای نئو محسوب می‌شود.

این رمز ارز مدت‌هاست در حال کف‌سازی است و در صورتی که بتواند بالای 25.23 دلار قرار گیرد، روند صعودی جدیدی را از آن شاهد خواهیم بود.

 • در حال حاضر این رمز ارز در تلاش است تا از مقاومت 13.88 دلار عبور کند و در صورت این اتفاق، اهداف بعدی، نقاط 18 و 20 دلار خواهند بود.
 • در صورتی که قیمت نتواند از 13.88 عبور کند، بر اساس اندیکاتور میانگین متحرک (MA)، نقطه مقاومت این رمز ارز 11 دلار خواهد بود.

صعود رمزارز‌ها

مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

سقوط بیت‌کوین سقوط بیت کوین در هفته گذشته موجب سقوط سایر رمز ارزهای بازار شد تا درنهایت ارزش کل بازار مجدداً به زیر 300 میلیارد...

بیت‌کوین بر مدار صعود؛ بررسی روند پنج رمز ارز برتر در هفته‌ای که...

سقوط بیت‌کوین سقوط بیت کوین در هفته گذشته موجب سقوط سایر رمز ارزهای بازار شد تا درنهایت ارزش کل بازار مجدداً به زیر 300 میلیارد...

ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

سقوط بیت‌کوین سقوط بیت کوین در هفته گذشته موجب سقوط سایر رمز ارزهای بازار شد تا درنهایت ارزش کل بازار مجدداً به زیر 300 میلیارد...

نظرات