بلاگ/ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:207 تاریخ انتشار:1398/12/04 07:13 نویسنده: مدیر سیستم
تحلیل تکنیکال بیت کوین و 5 رمز ارز برتر

قبل از تحلیل تکنیکال بیت کوین و سایر رمز ارزها باید به افزایش تقاضا این هفته‌ی بازار رمز ارزها اشاره کرد. این افزایش تقاضا باعث شد که بیت‌ کوین به مقاومت ۱۰.۵۰۰ دلار نزدیک شود و در صورتی که بتواند این مقاومت را بشکند به سمت خط روند نزولی بلندمدت خود حرکت کرده و تا ۱۱.۴۰۰ دلار رشد می‌کند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و 5 رمز ارز برتر

اخبار مهم هفتگی رمز ارزها

1- چانگ پنگ، مدیر ارشد کمپانی بایننس معتقد است که هالوینگ بعدی بیت کوین مستقیماً در قیمت این رمز ارز مؤثر نیست. آنچه که مؤثر است افزایش هزینه استخراج و همچنین کاهش عرضه در کنار افزایش تقاضای بیت کوین است. 

2- افزایش شناوری رمز ارزهای بزرگ موجب شده تا رشد شارپ رمز ارزها کمتر شده و حرکات متعادل‌تری را از آن‌ها ببینیم. این موضوع جذب سرمایه‌گذاران کم ریسک تر شده است. 

3- از سوی دیگر تعداد سرمایه‌گذاران رمز ارزهای بزرگ در یک سال اخیر به شدت افزایش یافته که همین مسئله نشان از وجود تقاضای بسیار در بازار است. 

4- سوئد، یکی از کشورهای پیشرو در حذف پول نقد، این هفته اعلام کرد که قصد دارد ارز دیجیتال مخصوص بانک مرکزی خود که e_krona نام دارد را تا فوریه 2021 عملیاتی کند. سوئد پس از باهاماس دومین کشوری است که قصد دارد رمز ارز ملی خود را عرضه کند. 

در ادامه به بررسی و تحلیل تکنیکال 5 رمز ارز بزرگ با توجه به حجم بازارشان می‌پردازیم و خواهیم دید تحت تأثیر این اخبار مثبت قرار خواهند گرفت یا خیر. (پیشنهاد می‌شود روند اصلاحی بیت کوین بعد از صعود هفته‌ گذشته را در مقاله‌ی بیت کوین به دنبال طی کردن روند صعودی در بازار سبز رمز ارزها مطالعه کنید.)

بیت کوین

بیت کوین/دلار آمریکا (BTC/USD) 

بیت کوین/دلار

بیت کوین در 19 فوریه بازهم به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کشیده شد. این بدان معنی است که باید انتظار اصلاحات عمیق‌تری را از این رمز ارز داشته باشیم. 

چنانچه قیمت بتواند از مقاومت 10,500 عبور کند می‌تواند به سمت خط روند نزولی بلند مدت حرکت کرده و به 11,400 دلار برسد. چنانچه بیت کوین نتواند این مقاومت را پشت سر بگذارد، ارزش آن می‌تواند تا 9,097 دلار کاهش پیدا کند. (بررسی روند تکنیکال بیت کوین در دو بازه‌ی مهم را در مقاله‌های بازار سبز رمز ارزها و بیت کوین بر مدار صعود بخوانید.

اتریوم/ دلار آمریکا (ETH/USD) 

اتریوم/دلار

اتریوم مدتی است که بین 235 و 288 نوسان می‌کند. این نشانه‌ی خوبی برای اتریوم محسوب می‌شود. هرچه اصلاح زمانی اتریوم بیشتر به طول انجامد، حرکت بعدی این ارز سریع‌تر و با رشد بیشتری خواهد بود. 

تحلیل تکنیکال: اگر اتریوم بتواند از مقاومت 288 دلار عبور کند، هدف قیمتی 316 و 366 دلاری را پیش رو خواهد داشت. از طرف دیگر اگر قیمت اتریوم به زیر حمایت 235 حرکت کند، می‌توان انتظار قیمت 197 دلاری را داشت. 

ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD) 

ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD) 

تحلیل تکنیکال: ریپل پس از آنکه موفق نشد از مقاومت 0.31503 عبور کند، نشان داد که قدرت فروش در این قیمت بسیار بیشتر است. البته این رمز ارز بسیار تلاش کرد تا از این مقاومت عبور کند و با توجه به بالا رفتن تعداد دفعات برخورد قیمت به این مقاومت، می‌توان امیدوار بود که از این مقاومت نیز عبور کند. 

اگر حمایت 0.2636 دلاری ریپل شکسته شود، قیمت آن تا 0.248 و 0.21302 دلار کاهش خواهد یافت. اگر قیمت به این حمایت واکنش قدرتمندی نشان دهد، آنگاه ممکن است ابتدا به 0.31503 و سپس 0.34681 دلار برسد. 

 بایننس/دلار آمریکا (BNB/USD) 

بایننس/دلار

رمز ارز بایننس در 21 فوریه به قیمت 21 دلار رسید اما سپس موفق شد که خود را به بالای 21.80 دلار برساند و در حال حاضر در تلاش است که به بالای 22.44 دلار برسد. 

اگر بایننس نتواند از مقاومت 23.53 دلار عبور کند، ممکن است قیمت آن تا 19 دلار افت داشته باشد و چنانچه موفق شود از این قیمت عبور کند به سمت 27.19 حرکت خواهد کرد. 

تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD) 

تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD) 

تزوس در حال نزدیک شدن به مقاومت روانی 4 دلار است. 

اگر تزوس بتواند از 4 دلار عبور کند، هدف بعدی آن 4.8 دلار خواهد بود و چنانچه نتواند از این مقاومت عبور کند برای مدتی بین 2.75 تا 4 دلار نوسان خواهد کرد. 

مطالب پیشنهادی
رمزارزها بر مدار صعود؛ بررسی برترین رمزارزها با احتمال رشد بالا

اخبار مهم هفتگی رمز ارزها 1- چانگ پنگ، مدیر ارشد کمپانی بایننس معتقد است که...

رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

اخبار مهم هفتگی رمز ارزها 1- چانگ پنگ، مدیر ارشد کمپانی بایننس معتقد است که...

رمزارزها در سراشیبی نزول؛ پنج رمزارز با برترین عملکرد در هفته‌ی...

اخبار مهم هفتگی رمز ارزها 1- چانگ پنگ، مدیر ارشد کمپانی بایننس معتقد است که...

نظرات