بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:485 تاریخ انتشار:1399/02/16 20:26 نویسنده: معصومه رنج خواه
تحلیل تکنیکال بیت کوین و 4 ارز دیجیتال دیگر؛ آیا روند صعودی ادامه‌دار خواهد بود؟

با توجه به پیش رو بودن هالوینگ بیت کوین و احتمال افزایش قیمت آن، در این مقاله به بررسی و تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ دیگر می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و 4 ارز دیجیتال دیگر؛ آیا روند صعودی ادامه‌دار خواهد بود؟

بازار ارز دیجیتال پیش از هالوینگ

تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال اصلی در قیمت‌های بالاتر با فشار فروش مواجه شده‌اند. این در حالی است که در قیمت‌های پایین‌تر قدرت بسیار بالایی برای خرید وجود دارد. همین موضوع باعث شد بازار ارزهای دیجیتال برای مدتی در حالت کف‌سازی قرار گیرد.

ایمیل ترس و طمع جِفری که توسط کریستفر وود نوشته شده است به سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی پیشنهاد می‌کند که پیش از هالوینگ پیش ‌رو اقدام به خرید بیت کوین نمایند چراکه به نظر می‌رسد رالی صعودی مشابه آنچه پس از هالوینگ‌های قبلی رخ داد، اتفاق خواهد افتاد. برای مطالعه بیشتر درباره هالوینگ بیت کوین می‌توانید به مقاله هالوینگ و تاثیر آن بر قیمت بیت‌کوین؛ سومین هالوینگ بیت‌کوین در راه است مراجعه کنید.

گرچه، پیش‌بینی یک رالی پساهالوینگی فقط بخاطر اینکه بیت کوین دفعات قبلی نیز با رشد بسیار زیادی مواجه شده است کار صحیحی نیست؛ چراکه در دفعات قبلی عمده معامله‌گران افراد تازه‌وارد بودند.

در روزهای باقی مانده به هالوینگ و حتی چند روز پس از آن، نوسان‌های قیمتی به شدت بالا خواهد رفت و این موضوع باعث می‌شود که موقعیت خرید بسیار خوبی برای نوسان‌گیری بوجود آید.

نمای بازار ارز دیجیتال

1- بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

بیت کوین پس از برخورد با 9,190 دلار در سوم می، دوباره به سمت پایین بازگشت و همان‌طور که در تحلیل‌های قبلی گفته‌شده بود معامله‌گران می‌توانستند در این قیمت اقدام به ذخیره سود کنند.

ارز دیجیتال بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

پرش دوباره قیمت از 8,526 دلار نشان از قدرت خریداران در حوالی این قیمت دارد. هر دو میانگین متحرک شیب صعودی داشته و RSI نیز در محدوده اشباع خرید باقی‌مانده است.

یک الگوی پرچم کوچک در انتهای نمودار مشخص شده است که اگر گاوها بتوانند این الگو را تکمیل کنند، روند صعودی ادامه‌دار خواهد بود. هدف این الگو قیمت 10,857 دلار است که نزدیک خط مقاومت الگوی مثلث متقارن بلندمدت این ارز دیجیتال است.

اما مسئله مهم آن است که خرس‌ها به همین راحتی تسلیم نشده و در 10,000 دلار و 10,500 دلار در انتظار گاوها خواهند بود.

این دیدگاه صعودی در صورتی که خرس‌ها موفق به شکست الگو پرچم شوند از بین خواهد رفت. در این صورت ممکن است که قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 7,961 دلار کاهش یابد. اگر چنین اتفاقی بیافتد حد ضرر می‌تواند دقیقاً زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار گیرد.

2- اتریوم/دلار آمریکا (ETH/USD)

اتریوم با برخورد به سقف کانال صعودی، به سمت پایین تغییر جهت داد و باعث شد که نوسان‌گیران ذخیره سود کنند و قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد.

ارز دیجیتال اتریوم/دلار آمریکا (ETH/USD)

این مسئله همان‌طور که در تحلیل قبلی نیز اشاره شده به معامله‌گران بلندمدتی که از 200 دلار همراه این ارز دیجیتال بودند پیشنهاد می‌کند تا ذخیره سود کنند. باقی معامله‌گران نیز ممکن است در 185 دلار اقدام به ذخیره سود کنند که می‌تواند فضای معاملاتی مناسبی را برای این ارز دیجیتال فراهم آورد.

پرش شارپ از میانگین متحرک 20 روزه می‌تواند نشان‌دهنده قدرت خریداران باشد و به گاوها کمک می‌کند تا حرکت صعودی قدرتمندی را آغاز کنند.

اگر حرکت گاوها با موفقیت همراه شود، در مرحله اول به 250 دلار و سپس به 289 دلار خواهند رسید؛ اما درصورتی که خرس‌ها خط حمایت این کانال را بشکنند، آن‌گاه شرایط به دلخواه آن‌ها تغییر خواهد کرد.

3- ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

ریپل بار دیگر به مقاومت 0.20 دلار واکنش نشان داد و به سمت بالا بازگشت. این مسئله نشان می‌دهد که گاوها به سختی از این قیمت دفاع می‌کنند. آن‌ها اکنون در تلاشند تا قیمت را به 0.24 دلار برسانند.

ارز دیجیتال ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

قدرت گاوها زمانی مشخص می‌شود که میانگین‌های متحرک شیب صعودی دارند و RSI نیز بالای محدوده 60 است. چنانچه 0.024 دلار شکسته شود قیمت تا خط روند نزولی بلندمدت 0.28 دلار صعود خواهد کرد.

اگر گاوها نتوانند به راحتی از 0.24 دلار عبور کنند، معامله‌گران می‌توانند اقدام به ذخیره بخشی از سود خود در همین قیمت و بخشی دیگر در 0.20 دلار کنند.

4- بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

شکست گاوها در عبور از 280 دلار ممکن است باعث شود تا این ارز دیجیتال برای مدتی همچنان بین 200 تا 280 دلار نوسان کند. هر دو میانگین متحرک در حالت صاف قرار دارند و RSI نیز نزدیک محدوده 50 است که نشان از توازن خریداران و فروشندگان دارد.

ارز دیجیتال بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

اگر خرس‌ها موفق شوند که قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک بکشانند، ممکن است قیمت تا 200 دلار کاهش یابد، آن‌گاه معامله‌گران می‌توانند در قیمت 230 دلار ذخیره سود کنند.

از سوی دیگر اگر قیمت با برخورد به میانگین متحرک 20 روزه، به سمت بالا بازگردد، تلاش دیگری برای عبور از 280 دلار شکل خواهد گرفت.

5- تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD)

تزوس به مقاومت 2.55 عکس‌العمل نشان داد و به سمت بالا بازگشت. میانگین متحرک 20 روزه نیز دقیقاً نزدیک همین قیمت است که باعث می‌شود این نقطه به عنوان یک مقاومت حیاتی تلقی شود. هر دو میانگین متحرک شیب مثبت داشته و RSI نیز روبه بالاست که نشان از قدرت خریداران دارد.

ارز دیجیتال تزوس/ دلار آمریکا(XTZ/USD)

اگر این ارز دیجیتال از خط روند نزولی کوچک مشخص شده عبور کند، یک رالی صعودی تا محدوده مقاومتی 3.073 تا 3.27 دلار رخ خواهد داد. این محدوده ممکن است همانند یک مقاومت بسیار مستحکم عمل کند، در این صورت معامله‌گران می‌توانند سود خود را ذخیره کنند.

از سوی دیگر اگر قیمت تزوس به زیر 2.55 دلار نفوذ کند، کاهشی تا خط حمایت مثلث صعودی مشخص شده مورد انتظار خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با بازار رمزارزها می‌توانید به دوره آموزشی رایگان آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال مراجعه کنید

برچسب ها : ارز دیجیتال فروش
مطالب پیشنهادی
ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

بازار ارز دیجیتال پیش از هالوینگ تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال اصلی در قیمت‌های بالاتر با فشار فروش مواجه...

برترین گزارش‌های فروش 6 ماهه در سال 1400

بازار ارز دیجیتال پیش از هالوینگ تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال اصلی در قیمت‌های بالاتر با فشار فروش مواجه...

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال مناسب خرید

بازار ارز دیجیتال پیش از هالوینگ تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال اصلی در قیمت‌های بالاتر با فشار فروش مواجه...

نظرات