بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:568 تاریخ انتشار:1399/03/20 18:22
تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال مناسب خرید

ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده مهم ده هزار دلار قرار دارد و اگر بتواند ازین مقاومت مهم عبور کند تمامی آلت کوین‌ها روندی صعودی خواهند داشت.

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال مناسب خرید

اگر بیت کوین بتواند از مقاومت پیش ‌روی خود عبور کند، برخی آلت کوین‌ها نیز قدرت لازم برای رشد کوتاه‌مدت را پیدا می‌کنند.

زمانی که روند قیمتی یک دارایی پس از برخورد به مقاومت تغییر نمی‌کند، نشان‌دهنده آن است که برخی از معامله‌گران همچنان موقعیت خود را حفظ کرده‌اند. در یک ماه گذشته بیت کوین بارها وارد کانال 10,000 دلار شده است، گرچه نتوانسته خود را در آن حفظ کند ولی ریزش شدیدی نیز نداشته است که بتوان گفت روند قیمتی این ارز دیجیتال نزولی شده است.

این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران ریزش‌ها را موقعیت خرید مناسبی می‌دانند و با رسیدن به 10,000 دلار از این ارز دیجیتال خارج نمی‌شوند و این مسئله احتمال تثبیت قیمت بالای این مقاومت را افزایش می‌دهد.

قبل و بعد از هاوینگ سرمایه‌گذاران بنیادی دست به خریدهای بزرگی زدند. براساس گزارش وب‌سایت Cointelegraph، صندوق سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتالی Grayscale بیت کوین بسیار زیادی خریداری کرده است و همچنین حدود 110 میلیون دلار نیز اتر خریداری کرد. این ورود پول عظیم به این دو ارز دیجیتال بزرگ بازار به رشد قیمتی ارزهای دیجیتال بسیار کمک می‌کند.

روزهای آینده برای مشخص شدن روند صعودی یا نزولی بازار بسیار مهم است. اگر بیت کوین خود را بالای مقاومت پیش رو تثبیت کند، موقعیت خرید بسیار خوبی در اکثر ارزهای دیجیتال بازار فراهم می‌آید.

1_ بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

بیت کوین در موقعیت بسیار حیاتی قرار دارد. در اول ژوئن، گاوها توانستند از خط مقاومت مثل متقارن عبور کنند ولی با فشار فروش سختی مواجه شده و در دوم ژوئن، دوباره به داخل مثلث بازگشتند.

ارز دیجیتال بیت کوین

از آن روز به بعد، این ارز دیجیتال بین میانگین متحرک ساده 20 روزه و خط مقاومت مثلث متقارن معامله شده است. این نشانه قدرت خرید در زمان نوسانات کوچک قیمتی است.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای خط مقاومت الگو تثبیت کنند، هدف بعدی آن‌ها عبور از 10,500 دلار خواهد بود. به نظر می‌رسد که خرس‌ها با قدرت از این محدوده دفاع کنند ولی اگر گاوها بتوانند از آن عبور کنند برای شکست 11,778 دلار که خط مقاومت مثلث متقارن بلند مدت این ارز دیجیتال است، تلاش خواهند کرد.

این دیدگاه صعودی زمانی که قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه بیاید بی‌اعتبار خواهد شد. در این صورت، قیمت می‌تواند تا خط حمایت الگوی مثلث متقارن بلندمدت افت کند. پس از این نیز حمایت بعدی قیمت 8,130 دلار است.

2_ اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

اتر در یک روند صعودی قرار دارد و در هفته‌های گذشته درون یک کانال صعودی معامله شده است. درحال حاضر، قیمت بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (235 دلار) و خط روند نزولی گیر کرده است.

ارز دیجیتال اتر

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان از قدرت گاوها دارد. اگر این ارز دیجیتال به میانگین متحرک نمایی 10 روزه واکنش نشان دهد و از خط روند نزولی عبور کند، روند صعودی ادامه خواهد یافت.

در سوی دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 10 روزه تثبیت کنند، حمایت بعدی میانگین متحرک ساده 20 روزه (223 دلار) است. از آن جایی که تا به حال قیمت 3 بار به میانگین متحرک ساده 20 روزه واکنش نشان داده است، جهش قیمت از این نقطه فرصت خرید خوبی خواهد بود.

3_ چین لینک/ دلار آمریکا (LINK/USD)

چین لینک در یک ژوئن الگوی مثلث صعودی را شکست. هدف این الگو عبور از 4.96 دلار است. گرچه، این ارز دیجیتال با رسیدن به 4.61 نتوانست جلوتر برود و ظاهراً قرار است که نقطه خروج را دوباره امتحان کند.

ارز دیجیتال چین لینک

اگر این ارز دیجیتال به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4.27 دلار) واکنش نشان دهد و یا از 4.21 دلار عبور کند، گاوها تلاش خواهند کرد که روند صعودی را ادامه دهند. میانگین‌های متحرک شیب صعودی دارند RSI نیز در محدوده مثبت است.

متقابلا، اگر خرس‌ها قیمت را زیر محدوده شکست الگو تثبیت کنند، یک افت قیمتی تا میانگین متحرک ساده 20 روزه (4.11 دلار) و سپس خط روند مثلث امکان‌پذیر است. خروج از محدوده الگوی مثلث نیز نشان از تغییر روند احتمالی دارد.

4_ کاردانو/ دلار آمریکا (ADA/USD)

در روزهای گذشته کاردانو یک روند صعودی قدرتمند داشته است. اگر روند قدرت کافی داشته باشد، گاوها از برخورد قیمت با میانگین متحرک نمایی 10 روزه (حدود 0.079 دلار) برای خرید استفاده می‌کنند. حتی اگر قیمت از این محدوده نیز عبور کند حمایت بعدی میانگین متحرک ساده 20 روزه (0.068 دلار) است.

ارز دیجیتال کاردانو

نمودار در حال حاضر این ارز دیجیتال در موقعیت ذخیره سود قرار دارد. گرچه، هردو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI نیز نزدیک محدوده اشباع خرید است که نشان از قدرت گاوها دارد.

در نتیجه اگر قیمت به میانگین متحرک نمایی 10 روزه واکنش نشان دهد، گاوها تلاش دیگری برای رسیدن به مقاومت قدرتمند 0.10 دلار انجام خواهند داد. در گذشته این قیمت در نقش مقاومت بسیار قدرتمندی ظاهر شده است که در نتیجه انتظار می‌رود این بار نیز خرس‌ها با قدرت از آن دفاع کنند.

اگر میانگین متحرک نمایی 10 روزه شکسته شود، قیمت تا میانگین متحرک ساده 20 روزه اصلاح خواهد کرد. این افت قیمتی نشان از ضعف روند صعودی خواهد داشت و می‌تواند باعث شود که قیمت برای مدتی در همان محدوده نوسان کند.

5_ اتریوم کلاسیک/ دلار آمریکا (ETC/USD)

قیمت اتریوم کلاسیک با برخورد به مقاومت 7.62 دلار در 31 می تغییر جهت داد. این نشان از آن دارد که خرس‌ها با قدرت از این محدوده دفاع می‌کنند. درحال حاضر قیمت به خط حمایت الگوی مثلث صعودی برخورد کرده است.

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

اگر این ارز دیجیتال به خط حمایت واکنش نشان دهد، ممکن است گاوها دوباره قیمت را به 7.62 دلار برسانند. خروج از این الگو نشانه‌ی بسیار خوبی است چرا که الگو را کامل می‌کند.

متقابلا اگر قیمت به زیر خط روند حمایت مثلث بیاید، حمایت بعدی قیمت 6 دلار است. پس از 6 دلار نیز 5.50 مقاومت این ارز دیجیتال است. متأسفانه میانگین متحرک نمایی 10 روز شیب نزولی دارد و RSI نیز زیر محدوده 50 است که نشان از تلاش خرس‌ها برای بازگشت دارد.

برچسب ها : ارز دیجیتال
مطالب پیشنهادی
ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

اگر بیت کوین بتواند از مقاومت پیش ‌روی خود عبور کند، برخی آلت کوین‌ها نیز قدرت لازم برای رشد کوتاه‌مدت را پیدا می‌کنند.

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

اگر بیت کوین بتواند از مقاومت پیش ‌روی خود عبور کند، برخی آلت کوین‌ها نیز قدرت لازم برای رشد کوتاه‌مدت را پیدا می‌کنند.

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (28 می)

اگر بیت کوین بتواند از مقاومت پیش ‌روی خود عبور کند، برخی آلت کوین‌ها نیز قدرت لازم برای رشد کوتاه‌مدت را پیدا می‌کنند.

نظرات