بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:554 تاریخ انتشار:1399/03/08 18:03 نویسنده: معصومه رنج خواه
تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (28 می)

با توجه به اینکه تقاضای خوبی برای خرید رمز ارزها در حال شکل‌گیری است، در این مقاله به تحلیل و بررسی 5 ارز دیجیتال مهم بازار می‌پردازیم.

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (28 می)

اوضاع بازار ارز دیجیتال

بیشتر ارزهای دیجیتال بزرگ بازار در قیمت‌های کنونی با فشار تقاضای خوبی مواجه شده‌اند. گرچه بیت کوین از بحران کنونی عبور کرد ولی بانک گلدمن ساکس در مجمع عمومی خود تلاش کرد، با تمرکز بر ریزش روز 12 می، مشتریان خود را قانع کند تا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نکنند.

خوشبختانه تعدادی بازیگر بزرگ وجود دارند که اهمیت بازار ارزهای دیجیتال را درک می‌کنند. Kingdom Trust، یک شرکت مدیریت امور مالی، طرحی برای دوران بازنشستگی با نام “Choice” را راه‌اندازی کرده است که به مشتریان خود اجازه می‌دهد در کنار بازارهای سنتی، در ارز دیجیتال بیت کوین نیز سرمایه‌گذاری کنند. 

برخی معامله‌گران به علت ترس از نوسان‌ها، به بازار ارزهای دیجیتال ورود نمی‌کنند. گرچه افرادی که بتوانند روند بازار را پیش‌بینی کنند و ریسک خود را به درستی مدیریت کنند، می‌توانند به راحتی از این نوسانات سود کسب کنند. از طرف دیگر وال‌های بزرگی نیز وجود دارند که مدت‌ها است که به دارایی‌های خود دست نزده‌اند.

این موضوع نشان می‌دهد که مردم استراتژی‌های متفاوتی را در قبال بازار ارزهای دیجیتال به اجرا می‌گذارند. حال بیایید با تحلیل نمودارها ببینیم شرایط بازار در روزهای آتی چگونه خواهد بود؟

1- بیت کوین/ دلار آمریکا (BTC/USD)

بیت کوین پس از برخورد با 8,638 دلار تغییر مسیر داد و دوباره به روند صعودی بازگشت. این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا به قیمت‌های بالاتر منتقل شده است که می‌تواند توان صعودی قیمت را افزایش دهد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین/ دلار آمریکا

بیت‌ کوین یک الگو مثلث صعودی شکل داده است که معمولا همانند یک الگوی صعودی عمل می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که احتمالا بیت کوین قدرت کافی برای عبور از مقاومت‌هایی که مدت‌ها است تلاش می‌کند از آن‌ها عبور کند را بدست آورده است.

هدف شکست خط مقاومت مثلث، 11,828 دلار خواهد بود. اما به نظر می‌رسد در 10,500 دلار خرس‌ها مقاومت بسیار قدرتمندی را شکل خواهند داد. در صورتی که خط حمایت مثلث شکسته شود، قیمت تا 6,752 دلار کاهش خواهد یافت.

2- اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

اتر در روز 26 می یک افت قیمتی را تجربه کرد؛ البته خرس‌ها نتوانستند قیمت را بیشتر به پایین بکشند. این موضوع نشان می‌دهد که گاوها همچنان قدرت کافی دارند و دوباره تلاش می‌کنند تا از خط روند نزولی عبور کنند.

تحلیل تکنیکال اتر/ دلار آمریکا (ETH/USD)

اگر گاوها موفق شوند، اتر یک الگوی سر و شانه معکوس را کامل می‌کند که هدفش 257 دلار خواهد بود. گرچه خرس‌ها از 227 دلار با قدرت دفاع خواهند کرد. در نتیجه بسته شدن قیمت بالای خط روند نزولی فرصت خرید خوبی خواهد بود.

در صورتی که قیمت نتواند از خط روند نزولی عبور کند، حمایت بعدی این ارز دیجیتال 191 دلار و سپس 176 دلار خواهد بود.

3- ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

پس از خرید قدرتمند گاوها در 25 می، حال آن‌ها تلاش می‌کنند تا ریپل را بالای میانگین‌های متحرک و خط روند نزولی تثبیت کنند. اگر موفق شوند، یک رالی صعودی تا 0.22 و سپس 0.23 دلار ممکن خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ریپل/ دلار آمریکا (XRP/USD)

درحال حاضر هر دو میانگین متحرک بدون شیب هستند و RSI نیز در محدوده میانی قرار دارد که نشان از توازن عرضه و تقاضا دارد.

اگر ریپل نتواند از خط روند نزولی یا میانگین‌های متحرک عبور کند، این موضوع نشان از ضعف خریداران در قیمت‌های بالاتر است. در این صورت خرس‌ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را زیر 0.17 دلار تثبیت کنند.

4- بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

بیت کوین کش همچنان در کانال 217 تا 255 دلار معامله می‌شود. در 25 می، وقتی قیمت به خط حمایت کانال رسید، گاوها به خوبی این ارز دیجیتال را خریدند و اکنون در تلاش‌اند که قیمت را بالای میانگین‌های متحرک تثبیت کنند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH/USD)

اگر موفق شوند، یک رالی صعودی تا 255 دلار امکان‌پذیر است و پس از آن نیز هدف 280 دلار محتمل است. بنابراین اگر براساس تحلیل‌های قبلی ما خرید کرده‌اید همچنان می‌توانید با حد ضرر 217 دلار منتظر صعود قیمت باشید. اگر گاوها موفق نشوند که قیمت را تثبیت کنند، قیمت تا 217 دلار و سپس تا 200 دلار کاهش خواهد یافت.

5- بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

بایننس در تلاش است تا از خط روند نزولی خود عبور کند اما به نظر می‌رسد گاوها چندان عجله‌ای برای خرید ندارند. هر دو میانگین متحرک بدون شیب است و RSI نیز تقریبا بالای خط میانی قرار دارد که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال برای مدتی در همین محدوده نوسان خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بایننس/ دلار آمریکا (BNB/USD)

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای خط روند نزولی تثبیت کنند، بایننس تا 18.13 دلار بالا خواهد رفت. این نقطه بسیار مهم است چراکه اگر قیمت از آن عبور کند، قدرت لازم برای رسیدن به 21.5 دلار را کسب خواهد کرد.

متقابلا، اگر این ارز دیجیتال نتواند از 18.13 عبور کند، برای مدتی نوسان خواهد کرد. در صورت شکسته شدن حمایت 13.65 دلار، روند این ارز دیجیتال نزولی خواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با بازار رمز ارزها می‌توانید به دوره آموزشی رایگان آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

اوضاع بازار ارز دیجیتال بیشتر ارزهای دیجیتال بزرگ بازار در قیمت‌های کنونی با فشار تقاضای خوبی مواجه...

بیت‌کوین بر مدار صعود؛ بررسی روند پنج رمز ارز برتر در هفته‌ای که...

اوضاع بازار ارز دیجیتال بیشتر ارزهای دیجیتال بزرگ بازار در قیمت‌های کنونی با فشار تقاضای خوبی مواجه...

ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

اوضاع بازار ارز دیجیتال بیشتر ارزهای دیجیتال بزرگ بازار در قیمت‌های کنونی با فشار تقاضای خوبی مواجه...

نظرات