بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:191 تاریخ انتشار:1398/11/24 20:04 نویسنده: مدیر سیستم
بیت کوین به دنبال طی کردن روند صعودی در بازار سبز رمز ارزها

اخیرا رمز ارزها خصوصا بیت کوین بازدهی خوبی را تجربه کرده‌اند و بعضا به محدوده مقاومتی مهم رسیده‌اند. در ادامه با بررسی هر رمز ارز شرایط پیش رو و امکان شکستن مقاومت‌ها را بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین به دنبال طی کردن روند صعودی در بازار سبز رمز ارزها

بازار سبز رمز ارزها، ادامه صعود بیت کوین

در ادامه روند صعودی بازار رمز ارزها در این هفته برای اولین بار پس از آگوست 2019 به بیشترین ارزش بازار خود یعنی 300 میلیارد دلار رسید که نشان از قدرتمند بودن حرکت صعودی دارد. این رشد در حالی اتفاق می‌افتد که بازار بورس آمریکا نیز هر روز در حال رکوردشکنی و پیشرفت است.

در حال حاضر 60 درصد سبدهای سرمایه‌گذاری به سهام و 40 درصد آن به سرمایه‌گذاری ‌های با درآمد ثابت اختصاص می‌یابد؛ اما بل فورد پوتنم، اقتصاددان ارشد بازار بورس کالای نیویورک معتقد است بیت کوین می‌‌تواند یک دارایی ارزشمند برای سرمایه‌‌گذاری باشد و پبیشنهاد می‌کند 2 درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به رمزارزها اختصاص دهیم.

بیت کوین همچنان در ارزش بازاری در میان رمز ارزها بی‌رقیب است، اما رمز ارزهای جایگزین یا همان آلت کوین‌ها نیز در کنار بیت کوین به رشد خود ادامه می‌دهند و چه‌بسا رشدهای چشمگیرتری داشته باشند. آیا صعود ارزهای دیجیتال همچنان ادامه خواهد داشت؟

تحلیل و بررسی رمز ارزهای بزرگ هفته گذشته

بیت کوین/دلار (BTC/USD)

بیت کوین/دلار

بیت کوین در تلاش است که مقاومت 10.360.89 را بشکند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، حرکت بیت کوین برای شکست روند نزولی خود آغاز خواهد شد و باید دید این کوین می‌تواند از محدوده  نقطه 11.500 دلار عبور کند یا خیر. در حال حاضر اندیکاتور میانگین متحرک (MA) شیبی رو به بالا دارد و RSI نیز در محدوده مناسبی قرار گرفته است.

در آگوست و سپتامبر سال گذشته، بیت کوین نتوانست مقاومت 11000 دلار را بشکند و حرکت اصلاحی خود را آغاز کرد. امسال نیز موانع بسیاری در شکست محدوده 11.500 دلار وجود خواهد داشت.

اگر روند صعودی تا مقاومت  11.500 همچنان پرقدرت بماند، می‌تواند خط روند فعلی را شکسته و به سمت مقاومت بعدی، یعنی 13.973 دلار حرکت کند. اما اگر شکستی در میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه بیت کوین دیده‌شود باید آن را یک نشانه ضعف حرکتی بدانیم و پس از آنباید به دقت روند صعودی این رمز ارز را در نظر داشته‌باشیم. در صورتی که قیمت بیت کوین به زیر 9.097 دلار برسد، روند صعودی این کوین به اتمام رسیده و باید منتظر آغاز حرکت اصلاحی این کوین باشیم. 

 

اتریوم/دلار  (ETH/USD)

اتریوم/دلار

اتریوم بدون هیچ مشکلی مقاومت 235.70 را شکست که سیگنال صعودی بسیار خوبی برای این رمز ارز بود. در ادامه اتریوم باید تلاش کند تا مقاومت بعدی در 289.221 و 318.238 را بشکند.

در حال حاضر RSI در محدوده اشباع خرید قرار دارد؛ ولی با توجه به شیب مثبت میانگین متحرک، می توان دلیل حضور RSI در این محدوده را یک رشد قدرتمند و فشار زیاد خریداران دانست و فعلا این موضوع سیگنال خروج از این رمز ارز نیست. اما باید توجه داشت که هرچه RSI بیشتر وارد این محدوده شود امکان اصلاح عمیق تری خواهد بود.

در صورتی که روند نزولی شده و به پایین‌تر از 235.70 دلار برسد، سیگنال خروج صادرشده و باید پیش از رسیدن به 210 دلار از آن خارج شد.

 

ریپل/دلار  (XPR/USD)

ریپل/دلار

پس از شکست قدرتمند خط روند نزولی بلندمدت توسط ریپل، حالا انتظار بیشتری از این رمز ارز داریم. در حال حاضر هدف این ارز ، 0.31503 دلار است.

با رسیدن به این محدوده قیمتی، الگوی فنجان کامل خواهد شد و هدف بعدی ریپل 0.45538 دلار خواهد بود. در روند حرکت به سمت این هدف یک مقاومت نه‌چندان سنگین در 0.34229 دلار وجود دارد که با احتمال زیادی شکسته خواهد شد.

در صورتی که قیمت به زیر 0.31503 دلار برسد در نقطه 0.26 می‌توان از این ارز خارج شد.

 

لایت کوین/دلار (LTC/USD)

لایت کوین/دلار

لایت کوین در تلاش است تا از مقاومت 80.2731 عبور کند. اگر این تفاق رخ دهد و لاین کوین به قیمت 96.439 دلار برسد، الگوی فنجان کامل خواهد شد.

اندیکاتور میانگین متحرکت این ارز نیز مانند اتریوم مثبت است و RSI آن نیز در نقطه اشباع خرید قرار دارد که نشان از قدرتمند بودن روند صعودی دارد.

اولین نشانه خروج از این ارز، شکست میانگین متحرک نمایی 20 روزه است. در این صورت باید سطح مقاومتی 66.1486 دلار به دقت بررسی شود. در صورتی که این مقاومت نیز شکسته شود، زمان خروج از این ارز فرا رسیده است.

 

بایننس/دلار (BNB/USD)

بایننس/دلار

بایننس در سه روز گذشته بالای مقاومت 23.5213 در حال معامله است که نشان‌دهنده شکست کامل این مقاومت و آمادگی برای حرکت به سمت 29 دلار است. اگر این روند همچنان صعودی بماند، RSI وارد محدوده اشباع خرید شده که نشان از یک اصلاح در این ارز خواهد بود.

در صورت اصلاح دو سطح مقاومتی قدرتمند یکی در 23.5213 و دیگری در 21.80 دلار وجود خواهد داشت. اگر بایننس پس از برخورد به این مقاومت‌ها دوباره روند صعودی به خود بگیرد به سمت اهداف 29 و32 دلار خواهد رفت.

اگر چنانچه قیمت زیر 21.80 قرار گیرد، در این صورت پیشنهاد می‌شود که از این ارز خارج شوید.

 

تزوس/دلار (XTZ/USD)

تزوس/دلار

پس از شکست الگوی مثلث، این ارز با شیب بسیار زیادی به سمت هدف 3.35 دلار حرکت کرد. اما این رشد خیره‌کننده متأسفانه چندان پایدار نیست و به‌زودی متوقف خواهد شد.

رشد پرسرعت تزوس ، RSI را به شدت وارد محدوده اشباع خرید کرده که نشان از یک اصلاح دارد. به احتمال قوی این ارز اصلاح داشته باشد که از لحاظ فیبوناچی، اصلاح 38.2 درصدی خواهد بود. در این حالت به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کنیم طمع نکرده و اقدام به سیو سود کنند.

 

مطالب پیشنهادی
سهام دلاری بورس کدامند؟

بازار سبز رمز ارزها، ادامه صعود بیت کوین در ادامه روند صعودی بازار رمز ارزها در این هفته برای اولین بار...

رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

بازار سبز رمز ارزها، ادامه صعود بیت کوین در ادامه روند صعودی بازار رمز ارزها در این هفته برای اولین بار...

بیت‌کوین بر مدار صعود؛ بررسی روند پنج رمز ارز برتر در هفته‌ای که...

بازار سبز رمز ارزها، ادامه صعود بیت کوین در ادامه روند صعودی بازار رمز ارزها در این هفته برای اولین بار...

نظرات