بلاگ/تحلیل
شناسه خبر:172 تاریخ انتشار:1398/11/22 18:32 نویسنده: مدیر سیستم
بیت‌کوین بر مدار صعود؛ بررسی روند پنج رمز ارز برتر در هفته‌ای که گذشت

در این مقاله تحلیلی ابتدا به بررسی روند بیت‌کوین که بر دیگر رمز ارزها موثر است می‌پردازیم و در ادامه حرکت پنج رمز ارز برتر در هفته گذشته بررسی می‌شود.

بیت‌کوین بر مدار صعود؛ بررسی روند پنج رمز ارز برتر در هفته‌ای که گذشت

بیت‌کوین در سال 2020 با قرار گرفتن بر روی مقاومت روانی 10 هزار دلار، حرکت صعودی خود را تثبیت کرد و بر روی حرکت مثبت دیگر رمز ارزها نیز تأثیر گذاشت. این مسئله موجب شد آلت‌کوین‌ها از بیت‌کوین عملکرد بهتری داشته باشند. با این وجود در حال حاضر تمرکزها بر بلاک هالوینگ چهارم بیت‌کوین است.

پایگاه اطلاعاتی coinbase معتقد است که کاهش عرضه بیت‌کوین، جایگاه این رمز ارز را به عنوان طلای دنیای دیجیتال تثبیت خواهد کرد و در عصر دیجیتال رقیب طلا خواهد بود.

موسسه Weiss rating که ارائه دهنده داده‌های مورد نیاز جهت سرمایه‌گذاری است، رتبه بیت کوین را به علت بهبود شرایط بنیادی و تحرکات مثبت قیمت پیش از هالوینگ بعدی به A ارتقا داده است.

آنتونی پومپلیانو، مؤسس و سهامدار موسسه Morgan Creek Digital معتقد است که بیت‌کوین حرکت خود را برای رسیدن به قیمت 100 هزار دلار تا پایان سال 2021 آغاز کرده‌است.

اکنون سؤال اینجاست که با وجود خبرهای مثبت واصله، آیا این بازار همچنان صعودی خواهد ماند؟

تحلیل و بررسی ارزهای برتر هفته

XTZ/USD

تزوس (XTZ) با 40 درصد رشد، یکی از بهترین‌های این هفته بود. همچنین این ارز از بهترین‌های 2020 بود که نسبت به مدت مشابه پارسال 77 درصد رشد را تجربه کرده است.

این ارز به تازگی یک الگوی مثلث صعودی را شکسته و با موفقیت پشت سر گذاشته است و اکنون هدف 3.35 دلار را پیش رو دارد. البته دو مقاومت 2.5 و 2.90 دلار پیش روی تزوس قرار دارد که ابتدا آن‌ها باید شکسته شوند اما انتظار می‌رود که مقاومت‌های چندان محکمی نباشند.

به دلیل رشد شارپ دو هفته اخیر، RSI وارد محدوده اشباع خرید شده که به نظر می‌رسد نشانه یک اصلاح محدود در روزهای آتی باشد.

معمولاً پس از شکست یک الگو، قیمت اندکی حول محدوده شکست نوسان خواهد کرد و از آنجا که این شکست در قیمت 1.85 رخ داده، ممکن است مدتی در این محدوده قیمتی شاهد نوسان باشیم.

BNB/USD

بایننس نیز این هفته اتفاقات مثبتی را پس از مدت‌ها تجربه کرد. اولین خبر آن‌که معاملات future option برای بایننس و زد کش راه اندازی خواهد شد.

از سوی دیگر نیز این صرافی امکان معامله با روبل روسیه را نیز فراهم نموده که افراد می‌توانند با استفاده از کارت visa اقدام به مبادله نمایند. این صرافی معتبر چینی محصول جدیدی با نام Binance cloud را ارائه کرده که موجب هیجان بیشتر بازار شد.

رشد این هفته باعث شد تا این ارز مقاومت‌های 18.5 و 21.80 دلار را شکسته و درگیر مقاومتی حوالی 23.52 باشد. انتظار داریم چنانچه قیمت بایننس در این محدوده تثبیت و مجدداً روند صعودی آن آغاز شود به سمت هدف 32 دلاری حرکت کند.

در صورت عدم موفقیت شکستن مقاومت، قیمت بین 18.5 تا 23.52 نوسان خواهد کرد.

بیت‌کوین

BSV/USD

بیت‌کوین اس وی با نزدیک شدن به بلاک هالوینگ بعدی بیت‌کوین، افزایش قیمت خوبی را تجربه کرد.

پس از دو هفته تثبیت قیمتی، روند صعودی ادامه یافت و این موضوع نشان داد که سقوط قیمتی از 458.74 تا 244.24 موجب ترس سرمایه‌گذاران نشده است و در قیمت 255.62 به خوبی از این ارز حمایت شده است.

شکست مقاومت 337.80 نیز در این هفته نشان می‌دهد که این ارز در تلاش برای به دست آوردن قیمت‌های بالاتر است. اگر قیمت بالای 337.80 تثبیت شود، هدف بعدی شکستن سقف تاریخی 458.74 خواهد بود؛ اما RSI آن محدوده اشباع خرید را نشان می‌دهد که زنگ خطری برای بیت کوین اس وی محسوب می‌شود.

ETH/USD

اتریوم طی این هفته از مقاومت 197.75 عبور کرد و انتظار می‌رود که یک مقاومت قدرتمند را در نقطه 235.70 شاهد باشیم. اگر مقاومت 235.70 شکسته شود، هدف بعدی 366 دلاری پیش روی اتریوم خواهد بود.

در صورتی که اتریوم نتواند از این مقاومت عبور کند، در این صورت برای چند روز بین 235.70 تا 197.75 نوسان خواهد داشت.

 LINK/USD

چین لینک با رشد 15 درصدی در لیست برترین ارزهای این هفته قرار گرفت.

این ارز چند ماهی بود که درگیر مقاومتی مستحکم بود اما اکنون توانسته از آن عبور کند که این مسئله نشان دهنده در دسترس بودن اهداف بلندتر برای لینک است.

هدف این ارز شکست مقاومت تاریخی 4.58 است که در صورت موفقیت، رشدهای بهتری مورد انتظار آن است؛ اما اگر نتواند از این مقاومت عبور کند، به زیر 3 دلار سقوط خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی
رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

بیت‌کوین در سال 2020 با قرار گرفتن بر روی مقاومت روانی 10 هزار دلار، حرکت صعودی خود را تثبیت کرد و بر روی حرکت مثبت دیگر رمز ارزها نیز تأثیر گذاشت....

ردپای بلاکچین در زندگی مدرن

بیت‌کوین در سال 2020 با قرار گرفتن بر روی مقاومت روانی 10 هزار دلار، حرکت صعودی خود را تثبیت کرد و بر روی حرکت مثبت دیگر رمز ارزها نیز تأثیر گذاشت....

تحلیل بیت کوین و 4 ارز دیجیتال بزرگ بازار (30 می)

بیت‌کوین در سال 2020 با قرار گرفتن بر روی مقاومت روانی 10 هزار دلار، حرکت صعودی خود را تثبیت کرد و بر روی حرکت مثبت دیگر رمز ارزها نیز تأثیر گذاشت....

نظرات