بلاگ/ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:209 تاریخ انتشار:1398/12/05 06:25 نویسنده: مدیر سیستم
برترین ارزهای دیجیتال هفته اخیر

با وجود قرمز بودن بازار در هفته‌ی اخیر، بعضی از ارزهای دیجیتال روند صعودی خود را ادامه دادند؛ در این میان تزوس به عنوان یکی از برترین رمز ارزهای هفته‌ خوش درخشید.

برترین ارزهای دیجیتال هفته اخیر

در هفته‌ی گذشته، ارز‌های دیجیتال بازار نسبتا متعادلی داشتند؛ اما چند ارز دیجیتال بازار پر رونق و صعودی را پشت سر گذاشتند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

ارز دیجیتال فیسبوک(لیبرا)

  • مدتی بود که از ارز اختصاصی فیسبوک (لیبرا) خبری نبود؛ اما  یکی از مهم ترین اخبار بنیادی این هفته در مورد همین ارز است. پس خروج بسیاری از شرکتهای بزرگ از این پروژه و نگرانی عده‌ای در مورد این ارز دیجیتال، این هفته موسسه لیبرا اعلام کرد که فروشگاه بزرگ اینترنتی شاپیفای ( shopify ) به این پروژه پیوسته است.
  • بنا به گفته‌ی بنیاد لیبرا، شاپیفای ( Shopify ) که یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از یک میلیون فروشنده فعال است، می‌تواند یک شریک تجاری باورنکردنی برای تحقق پروژه‌های کلان لیبرا باشد.

بیت کوین/دلارآریکا (BTC/USD)

پس از اصلاح جزئی بیت کوین در 19فوریه، کل بازار را به رنگ سرخ درآورد. اما از سوی دیگر، واکنش خریداران نشان دهنده تمایل آن‌ها برای خرید این ارز دیجیتال بود که می‌تواند تاثیر مثبتی بر کل بازار داشته باشد.

اگر بیت‌ کوین روند صعودی خود را حفظ نماید، آنگاه می‌توان امیدوار بود که ارزهای دیجیتال جانبی نیز رشد مناسبی را تجربه نمایند. حال باید ببینیم که بهترین ارزهای دیجیتال این هفته می‌توانند به رشد خود ادامه دهند یا زمان خروج از معاملات آن‌ها فرارسیده.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در مقالات

ارز دیجیتال

تزوس/ دلار آمریکا (XTZ/USD)

تزوس این هفته با 12 درصد سود، بازهم در لیست برترین ارز دیجیتال این هفته قرار گرفت.

تزوس طی 4 هفته در لیست ارزهای دیجیتال پربازده بازار و صعودی بازار قرار داشته است،برای بررسی روند تکنیکالی این سهم پیشنهاد می‌شود مقالات زیر را به ترتیب مطالعه کنید

گرچه این هفته خبر مثبتی برای این ارز منتشر نشد، ولی خریداران نشان دادند که حاضرند این ارز را در قیمت‌های بالاتری نیز خریداری نمایند.این موضوع باعث شده تا این ارز دیجیتال روند صعودی خود را ادامه دهد و به سمت مقاومت روانی 4 دلاری حرکت کند.

اگر قیمت برای مدتی حوالی همین محدوده نوسان کند، آنگاه می‌توان امیدوار بود که این مقاومت شکسته شده و قیمت به سمت اهداف 4.80 دلار و 5.39 دلار حرکت نماید.

اما از آنجا که اندیکاتور RSI عمیقا وارد محدوده اشباع خرید شده است، چنانچه خریداران نتوانند مقاومت 4 دلار را بشکنند، آنگاه باید از این ارز خارج شد. در صورت اصلاح، اولین حمایت قدرتمند این ارز در قیمت 2.92 دلار خواهد بود.

اگر قصد خرید این ارز را دارید بهتر است منتظر حمایت تزوس باشید

ارز دیجیتال تزوس

هِج ترید/ دلار آمریکا (HEDG/USD)

هج ترید با 9 درصد رشد در جایگاه دوم این هفته قرار گرفته است.

مهم‌ترین خبر هفته این ارز دیجیتال، اعلام برترین معامله‌گران ارز دیجیتال هج در پلتفرم مخصوص این شرکت است. این خبر باعث جذب معامله‌گران تازه‌کار شده تا بتوانند فعالیت معامله‌گران حرفه ای را زیر نظر داشته باشند.

در چهار هفته گذشته، هج ترید درحال کف سازی برای آغاز رشد خود بوده است. این خبر حاکی از آن است که خریداران حتی پس از رشد بسیار عالی این هفته قصد خروج از این ارز را ندارند.

گرچه هج از منظر تکنیکالی در تلاش است تا رشد بیشتری را رقم بزند، اما درگیر مقاومت قدرتمند 3 دلار شده است و چنانچه نتواند از این قیمت عبور کند، برای مدتی اطراف همین مقاومت اقدام به کف سازی برای رشد بعدی می‌نماید. اهداف بعدی این سهم 3.37 و 4 دلار خواهد بود.

اگر قیمت، روند نزولی پیدا کند اولین حمایت قیمت 2.37 دلار و سپس 2.05 دلار خواهد بود.

ارز دیجیتال هج ترید

کازماز/ دلار آمریکا (ATOM/USD)

کازماز با بازدهی 7 درصدی در جایگاه سوم این هفته قرار گرفته است.

این ارز دیجیتال در هفته‌های گذشته یک الگوی فنجان را تکمیل نموده اما هنوز رشد خود را آغاز نکرده است.

هفته‌هاست که این ارز بین قیمت 4 و 5 دلار درحال نوسان است. این بدین معنی‌ست که خریداران قصد خروج از کازماز را ندارند و احتمال شکست مقاومت 5 دلار بسیار بالاست. هدف بعدی پس از شکست 5 دلار، قیمت 6.96 خواهد بود.

اگر حمایت 4 دلار شکسته شود، آنگاه قیمت تا 3 دلار ریزش خواهد کرد پیشنهاد خروج در 3.80 دلار است.

ارز دیجیتال کازماز

مِیکر/ دلار آمریکا (MKR/USD)

میکر با بازدهی 6 درصد در جایگاه چهارم این هفته قرار گرفته است.

درحالی که کمپانی‌های Makerdao و Pundi x درحال اجرای برنامه‌ای در راستای معرفی ارز دیجیتال خود در آمریکای جنوبی هستند، میکر به تنهایی تمایل خود برای ورود به بازار آسیا را اعلام نموده است.

این ارز دیجیتال حدود یکسال درحال نوسان بین 400 تا 800 دلار بوده است. پس از آنکه قیمت در دسامبر سال گذشته به حمایت 400 دلار برخورد نمود، حال در تلاش است تا به سمت مقاومت 800 دلار حرکت نماید. چنانچه بتواند از مقاومت 800 دلار عبور نماید، با توجه به نوسانات بلند مدت، انتظار یک رشد سریع تا 1200 دلار را باید داشت و هدف بعدی نیز 1400 دلار خواهد بود.

ارز دیجیتال میکر

لایت‌کوین/ دلار آمریکا (LTC/USD)

لایت کوین با 3 درصد رشد در جایگاه پنجم این هفته قرار گرفته است.لایت کوین ارز دیجیتال محبوب این روزهای بازار در هفته‌های گذشته هم در لیست 5 ارز صعودی بازار قرار داشت. تحلیل لایت کوین را در مقاله‌ی بازار سبز رمز ارزها بخوانید.

تحلیل هفتگی این ارز دیجیتال نشان‌دهنده شکل‌گیری یک الگوی نعلبکی است که در قیمت 80.27 دلار تکمیل می‌گردد. هدف این الگو 124 دلار است.

چنانچه قیمت بتواند به 124 دلار برسد، هدف بعدی 148 دلار خواهد بود. RSI این ارز می‌تواند سیگنالی برای خرید باشد؛ اما پیشنهاد می‌شود بعد از تثبیت بالای 80 دلار اقدام به خرید کنید و اگر قیمت آن به 65 دلار رسید از این ارز خارج شوید.

ارز دیجیتال لایت کوین

مطالب پیشنهادی
رمزارزها بر مدار صعود؛ بررسی برترین رمزارزها با احتمال رشد بالا

در هفته‌ی گذشته، ارز‌های دیجیتال بازار نسبتا متعادلی داشتند؛ اما چند ارز دیجیتال بازار پر رونق و صعودی را پشت سر گذاشتند که در...

رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

در هفته‌ی گذشته، ارز‌های دیجیتال بازار نسبتا متعادلی داشتند؛ اما چند ارز دیجیتال بازار پر رونق و صعودی را پشت سر گذاشتند که در...

رمزارزها در سراشیبی نزول؛ پنج رمزارز با برترین عملکرد در هفته‌ی...

در هفته‌ی گذشته، ارز‌های دیجیتال بازار نسبتا متعادلی داشتند؛ اما چند ارز دیجیتال بازار پر رونق و صعودی را پشت سر گذاشتند که در...

نظرات