بلاگ/بورس
شناسه خبر:256 تاریخ انتشار:1398/12/26 20:13 نویسنده: مدیر سیستم
بالاترین میزان افزایش سرمایه‌ها در اسفندماه

شرکت‌ها به منظور انجام طرح توسعه‌ای اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند، در ادامه به معرفی شرکت‌هایی که بیشترین افزایش سرمایه، در این ماه را داشته‌اند می‌پردازیم

بالاترین میزان افزایش سرمایه‌ها در اسفندماه

در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای و تحقق اهداف شرکت‌ها، بحث تأمین مالی یکی از مهم‌ترین موضوعات برای ادامه حیات، توان حفظ رقابت و توسعه بوده است. شرکت‌ها در راستای انجام طرح‌های توسعه‌ای و یا تصحیح ساختار مالی، از افزایش سرمایه استفاده می‌کنند که میزان آن با توجه به نیاز و شرایط شرکت‌ها متفاوت است.

افزایش سرمایه از چند طریق صورت می‌گیرد که می‌توانید برای اطلاع بیشتر از هرکدام از راه‌های افزایش سرمایه ویدئوهای کوتاه زیر را تماشا کنید.

مدیران شرکت‌ها همواره به دنبال تهیه ارزان‌ترین منابع در زمانی کوتاه هستند تا قادر به اجرای به موقع طرح‌های توسعه باشند. معمولاً شرکت‌های بورسی هر چند سال یک بار با توجه به نیاز خود درخواست افزایش سرمایه می‌دهند. شرکت‌های بورسی گاهی اوقات به منابع مالی بیشتری نیاز دارند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

در ماه‌های اخیر اخبار افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی، مورد توجه سهامداران بازار قرار گرفته است به طوری که قیمت سهام این شرکت‌ها تغییرات قابل توجهی را تجربه می‌کند. بر این اساس تصمیم داریم افزایش سرمایه شرکت‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین برای  کسب اطلاعات بیشتر درباره افزایش سرمایه و انواع آن، پیشنهاد می‌کنیم مقاله افزایش سرمایه‌های پیش رو را مطالعه کنید.

از ابتدای اسفند تاکنون ۲۵ شرکت برای افزایش سرمایه پیشنهاد داده‌اند. اکثر این افزایش سرمایه‌ها از محل تجدید ارزیابی‌ها می‌باشند.

در لیست زیر شرکت‌هایی با بیشترین درصد افزایش سرمایه را مشاهده می‌کنید:

افزایش سرمایه

طبق لیست بالا شرکت ورزیران (کورز) افزایش سرمایه ۱۳۵۷۵ درصدی خود را از محل تجدید ارزیابی پیشنهاد داده است که بالاترین درصد را در بین شرکت‌های دیگر دارد. در بین دیگر شرکت‌ها نیز همچنان گروه محصولات غذایی در لیست افزایش سرمایه‌ها قرار دارند. علاوه براین نمادهای سبزوا، خمحرکه و خساپا نیز میزان افزایش سرمایه خود را بالاتر برده‌اند.

جمع بندی

در ایران تأمین مالی از طریق اخذ تسهیلات بانکی سابقه‌ای دیرینه و اولویتی اصلی برای شرکت‌ها دارد، اما در اکثر اقتصادهای دنیا که سال‌هاست از بانک محور بودن خارج و به سمت بازار محورشدن رفته‌اند، گزینه اول شرکت‌ها برای تأمین منابع مالی، استفاده از ظرفیت‌ها و ابزارهای بازار سرمایه است.

 هم‌اکنون یکی از مزیت‌های حضور شرکت‌ها در بازار سرمایه، استفاده از افزایش سرمایه و جمع‌آوری وجوه ارزان برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه است که نیازی به طی مراحل طولانی اداری و سپرده‌گذاری و ارائه ضمانت و پرداخت سودهای بالا برای وام دریافتی ندارند. این موضوع درنهایت موجب کاهش بهای تمام‌شده پول، محصولات و خدمات قابل ‌ارائه می‌شوند.

طی سال‌های اخیر برنامه دولت و مجلس برای کمک به شرکت‌ها سبب شده تا اخبار افزایش سرمایه برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جذاب باشد. به همین دلیل عمدتاً سهام شرکت‌هایی که قصد افزایش سرمایه دارند، تقاضای بالایی پیدا می‌کنند. در این بین بعضی از افراد با پخش خبرهای ناموثق موجب گمراهی سرمایه‌گذاران می‌شوند. در همین راستا باید دانست که اکثر افزایش سرمایه‌ها تأثیر چندانی بر روند شرکت‌ها نخواهند داشت و وضعیت شرکت‌ها فقط بر روی کاغذ و صورت‌های مالی تغییر می‌کند. البته برخی از شرکت‌ها با داشتن طرح‌های توسعه‌ای و برنامه‌ریزی‌های دقیق اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که می‌توان اطلاعات شرکت‌ها را در سایت کدال مشاهده کرد. افراد برای شرکت در افزایش سرمایه‌ها مختار هستند اما بهتر است قبل از آن اطلاعات کامل شرکت مورد نظر خود را مطالعه کنند.

 

برچسب ها : افزایش سرمایه
دسته بندی: بورس اخبار
مطالب پیشنهادی
جذاب‌ترین افزایش سرمایه‌ها

در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای و تحقق اهداف شرکت‌ها، بحث تأمین مالی یکی از مهم‌ترین موضوعات برای ادامه حیات، توان حفظ...

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها

در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای و تحقق اهداف شرکت‌ها، بحث تأمین مالی یکی از مهم‌ترین موضوعات برای ادامه حیات، توان حفظ...

افزایش سرمایه‌های احتمالی در چند ماه آینده

در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای و تحقق اهداف شرکت‌ها، بحث تأمین مالی یکی از مهم‌ترین موضوعات برای ادامه حیات، توان حفظ...

نظرات