بلاگ/تحلیل ارزهای دیجیتال
شناسه خبر:251 تاریخ انتشار:1398/12/23 15:36 نویسنده: مدیر سیستم
بازار رمزارزها تحت تاثیر کرونا؛ ریزش 26 درصدی بیت‌کوین تنها در یک روز

با توجه به شیوع ویروس کرونا و همه‌گیر شدن آن در سطح جهانی، بازارهای مالی از جمله بازار رمزارزها مدتی است که تحت تاثیر این اتفاق، با ریزش مواجه‌ شده‌اند.

بازار رمزارزها تحت تاثیر کرونا؛ ریزش 26 درصدی بیت‌کوین تنها در یک روز

در پنجشنبه چه بر رمزارزها گذشت؟

با گسترش هراس از همه‌گیر شدن کرونا، بیت‌کوین بزرگترین ریزش خود از هفت‌سال گذشته تاکنون را تجربه کرد. چنین ریزش هولناکی تقریبا در تمام بازارهای مالی دنیا و همچنین بازار رمزارزها دیده می‌شود، درحالیکه بانک مرکزی اروپا متعهد شده بود تا از بازارهای مالی که با وحشت روبه‌رو شده‌اند حمایت کند. (برای کسب اطلاع بیشتر درباره تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی می‌توانید به مقاله تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری مراجعه کنید.)

امروز پادشاه رمزارزها 26 درصد ریزش را تجربه کرد و به قیمت 5,863 دلار رسید. این ریزش موجب آن شد که تمام رشد خود از ابتدای سال را پس گرفته و به پایین‌ترین قیمت از مه 2020 برسد.

این اتفاق باعث شد تا خوشبینی‌ها نسبت به رمزارزها اندکی کمرنگ شود و رمزارزها در مسیری که طی می‌کردند تا تبدیل به محل امنی برای سرمایه‌گذاری، مانند اوراق قرضه آمریکا و طلا، شوند به مانع عظیمی برخورد کنند. 

رمزارزها

تحلیلگران در این باره چه می‌گویند؟

کوین کلی، تحلیلگر ارشد رمزارزها در موسسه Delphi Digital گفته است که با توجه به حرکت سرمایه‌گذاران به سمت نقد کردن دارایی‌های خود، بیت‌کوین و به‌طور کلی رمزارزها از رسیدن به هدف خود و تبدیل شدن به محیط امن سرمایه‌گذاری دور شده‌اند.

بر اساس داده‌های سایت Coinmarketcap.com، ارزش بازار بیت‌کوین در چند دقیقه نزدیک 40 میلیارد کاهش یافت و به نزدیک 107 میلیارد دلار رسید.

از زمانی که دونالد ترامپ ممنوعیت 30 روزه ورود گردشگران از اروپا به آمریکا را صادر کرد، شاخص S&P 500 ریزش 7.7 درصدی را تجربه نمود.

از سوی دیگر در نشستی که توسط بانک مرکزی اروپا برگزار شد، به نگرانی سرمایه‌گذاران درباره‌ی بازارهای مالی پرداخته شد و سیاست‌گذاران تصمیم گرفتند تا بودجه‌ای 120 میلیارد یورویی را برای حمایت از بازارها تصویب نمایند.

فروش گسترده بیت‌کوین در روز پنجشنبه بر رمزارزهای جانبی نیز تاثیر گذاشت و موجب ریزش آن‌ها نیز شد. به عقیده گرگ سیپولارو، رییس موسسه‌ی Digital Asset Research ریزش 25 درصدی بیت‌کوین موجب فروش بیشتر در تمام دارایی‌های دیجیتال می‌شود.

به گفته موسسه Skew، کاهش قیمت بیت‌کوین موجب فروش 700 میلیون دلار قرادادهای آتی و سایر ابزار مشتقه در صرافی BitMEX شد.

دنیس وینوکوروف، رییس موسسه تحقیقاتی Benquant، نیز گفته است که حدود 500 میلیون از قراردادهای آتی و ابزار مشتقه بیت‌کوین طی ریزش اخیر نقد شده است.

جدیدترین اطلاعات از بورس کالای شیکاگو نیز نشان از آن دارد که معامله‌گرانی که در دسته‌بندی غیره(other reportables) قرار گرفته‌اند، به‌طور غیر عادی درحال خرید دارایی‌هایی هستند که با افزایش قیمت آن‌ها کسب سود نمایند.

برچسب ها : رمزارزها
مطالب پیشنهادی
رمزارزها بر مدار صعود؛ بررسی برترین رمزارزها با احتمال رشد بالا

در پنجشنبه چه بر رمزارزها گذشت؟ با گسترش هراس از همه‌گیر شدن کرونا، بیت‌کوین بزرگترین ریزش خود از...

رمز ارزها و بحران مالی جهانی؛ آینده 5 رمز ارز بزرگ با وجود این بحران...

در پنجشنبه چه بر رمزارزها گذشت؟ با گسترش هراس از همه‌گیر شدن کرونا، بیت‌کوین بزرگترین ریزش خود از...

رمزارزها در سراشیبی نزول؛ پنج رمزارز با برترین عملکرد در هفته‌ی...

در پنجشنبه چه بر رمزارزها گذشت؟ با گسترش هراس از همه‌گیر شدن کرونا، بیت‌کوین بزرگترین ریزش خود از...

نظرات